Jump to content


dvopolna uticnica za zid


nesone

Recommended Posts

Ako mislite na običnu elektro galanteriju onda gledajte proizvođače kao što su: Schneider Electric, Legrand, Schrack, može i Aling Conel. Ja bih izbegavao, ovo je moje iskustvo, turske/kineske firme Multusan, Makel i tome slično. 

Guglajte dvopolna, dvostruka/dupla monofazna priključnica/utičnica, malo će više rezultata da bude. 

Šta želite da dobijete tim razdvajanjem?  I dalje je isti strujni krug, ista utičnica.

Link to comment
Share on other sites

15 minuta ranije, elefterije said:

Ako mislite na običnu elektro galanteriju onda gledajte proizvođače kao što su: Schneider Electric, Legrand, Schrack, može i Aling Conel. Ja bih izbegavao, ovo je moje iskustvo, turske/kineske firme Multusan, Makel i tome slično. 

Guglajte dvopolna, dvostruka/dupla monofazna priključnica/utičnica, malo će više rezultata da bude. 

Šta želite da dobijete tim razdvajanjem?  I dalje je isti strujni krug, ista utičnica.

Previse je uredjaja vezano za 1. uticnicu. Jeste, ali ce se rasteretiti uticnica. Sa potrosacima. Ne rade svi u isto vreme.

Link to comment
Share on other sites

Pa nije bas 4kW, vec nesto manje jer je osigurac 16A.

Sto se tice (pre)opterecenja, ja sam razdvojio sub-ove od pojacala i AVR-a jer samo oni mogu da povuku 3kW. Da li cu ih ikada toliko opteretiti - verovatno ne, ali opet.

BTW, pojacala sa jacim toroidnim trafoom bez soft start-a lagano "izbace" F osigurac od 16A prilikom startovanja.

Link to comment
Share on other sites

:banana idemo dalje.....

1 sat ranije, somilenko said:

Jeli tajna kako je rešeno, 4 kW je jaaako teško preopteretiti sa hifi uređajima, čak se zbog ground loop-a i preporučuje da sve bude na jednoj utičnici...

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Nema tajne, nikada. bolji kablovi i to je to. 

8 minuta ranije, Delija said:

I @nesone je dovukao neke furune od visekanalnih pojacala :)

Bice jos jedna furuna.....
 

 

1 sat ranije, somilenko said:

Jeli tajna kako je rešeno, 4 kW je jaaako teško preopteretiti sa hifi uređajima, čak se zbog ground loop-a i preporučuje da sve bude na jednoj utičnici...

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...