Jump to content


Pro-Ject Box S2 ili NAD PP4


maliradojica

Recommended Posts

Potrebna mi je pomoć oko odabira phono preampa. Posedujem Mission Cyrus III koji ima MM phono sekciju koja dosta zaostaje u kvalitetu u odnosu na stariju braću Cyrus One odnosno Two. Na kraju krajeva potrebna mi je MM/MC phono sekcija. Intersuje me koje phono pretpojačalo od ova dva jeste pravi odabir za mene. Ili postoji neko koje u cenovnoj klasi ova dva a ima bolje performanse. Hvala unapred na odgovorima!

Link to comment
Share on other sites

Bice dobro ako uopste dobijes bolji zvuk sa njima.Ipak je kod obe ove fono sekcije deo dizajna,pa i cene, otisao na AD konverziju.Ne znam koliko ti je to uopste bitna stavka.Nisu srecom skupi,pa se uvek daju prodati.Ipak bih pre na forumu pitao za drugarsku pozamicu da uporedim sa postojecom fono sekcijom.

Link to comment
Share on other sites

Ne znam koliko je zaista loš PP u tom Cyrus-u, ali ni ti osnovni separatni PP nisu baš da su nešto jako dobri. Više su rađeni da gramofon slušaju oni koji nemaju nikakav PP, nego da se unapredi PP koji već imaš u pojačalu.

Ja sam svojevremeno imao Onkyo 8050 network receiver sa integrisanim PP, koji je bio baš loš. Kod njega je nabavka Rega Fono Mini A2D bila napredak, ali pre ka rangu "normalnog" PP, nego nekog naprednog. Više je govorilo koliko je integrisani PP u Onkyo bio loš, nego koliko je Rega bila dobra.

E sada, ako je integrisani PP u tvom pojačalu baš toliko loš, onda ok. Ali ako je iole dobar a i dalje nisi zadovoljan, moraš razmisliti o boljem gramofonskom predpojačalu od tih osnovnih.

Inače, tada sam za probu pustio gramofon na Onkyo kroz Ei Niš pojačalo, ono, gramofon na Phono ulaz na Ei, pa tape-out iz Ei na Onkyo line-in, i to je bilo bolje nego gramofon direkt na Phono ulaz na Onkyu. Što je pokazivalo koliko je PP na Onkyo zapravo loš.

Inače, ostatak tog Onkya je bio sasvim korektan, daleko bolji od Phono ulaza.

Link to comment
Share on other sites

On 4.9.2020. at 14:26, maliradojica said:

Potrebna mi je pomoć oko odabira phono preampa. Posedujem Mission Cyrus III koji ima MM phono sekciju koja dosta zaostaje u kvalitetu u odnosu na stariju braću Cyrus One odnosno Two. Na kraju krajeva potrebna mi je MM/MC phono sekcija. Intersuje me koje phono pretpojačalo od ova dva jeste pravi odabir za mene. Ili postoji neko koje u cenovnoj klasi ova dva a ima bolje performanse. Hvala unapred na odgovorima!

Ni jedan phono preamp od ta dva pomenutih nece bolje svirati od Cyrosove phono sekcije...Koji je gramofon , glava u pitanju, treba i tu voditi racuna oko uparivanja sa phono sekcijom.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...