Jump to content


Pomoć


mouse_

Recommended Posts

Zdravo svima, 

Posedujem stari sistem Ei Radio Akustika AS803 ( Ili je to samo naziv zvučnika, a komponente imaju drugu oznaku nisam siguran, slike su ispod ). Komponente nisu adekvatno održavane i koliko god pokušavao da ih sredim one su se kvarile, pre svega jer su dugo stajale nekorišćene, takođe na neadekvatnom mestu. 

Zvučnike sam koliko toliko spasio ali i tu ima još sređivanja sudeći po savetima stručnijih ljudi ( konkreno ova membranica na srednjem, unutra su sređeni, premotani itd. ). Pa me sada zanima da li ima neko savet ili predlog sa kojim komponentama bih mogao ove zvučnike da uparim, jer mi je žao da ih prodajem, daju sasvim solidan zvuk, ali ja nisam dovoljno stučan i u te stvari se praktično ne razumem. Parametri zvučnika su na slici, radili su u sprezi sa pojačalom i pretpojačalom, da li tako mora biti i na dalje, ili kako tu stoje stvari ne znam.

Hvala, 

Miloš

 

 

Specs.jpg

viber_image_2020-09-01_11-11-13.jpg

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, zek said:

Zvučnike možeš da povežeš na bilo koje integralno pojačalo (ne mora biti odvojeno predpojačalo i pojačalo snage) ili neki risiver, sve zavisi šta ti treba, šta će biti izvor zvuka itd.

Aha, dobro hvala ti na tome, nisam razumeo baš zašto se te dve komponente nekad odvajaju/spajaju sem da u teoriji daju bolji kvalitet zvuka. Inače sam u jednom trenutku mislio da jednostavno to tako mora u odnosu na to kakvi su zvučnici ( ili ceo sistem ). Što se tiče izvora zvuka, najverovatnije će to biti digitalni, pa možda ne bi bilo loše da onda pogledam ( u međuvremenu dobio savet ) pojačalo koje ima digital out. Svakako cilj je da negde ne pogrešim u smislu da nešto ne radi sa nečim. Uputili su me i u to šta znače ove brojke na zvučniku u praksi, svakako razumem sada da pojačalo ne mora da ima te iste karakteristike, ali da je (valjda) bolje da bude i malo jači s tim da se pazi sa jačinom samog zvuka kako ne bi uproprastio zvučnike. 
Hvala

1 hour ago, nesone said:

Mouse, daj bolje slike. Fotografisao si na pola.

Ako ti daju dobar zvuk za tebe, poslusaj sta ti je zek odgovorio. Jeftin pojacivac i uzivaj.

Fotografisao sam samo ove parametre, nisam razumeo da je bitno kako sam zvučnik inače izgleda. Ali ako te zanima, mogu slikati ceo zvučnik kao i ostale detalje. Hvala

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, mouse_ said:

pojačalo koje ima digital out.

Misliš digital input? Obično imaju optički i koaksijalni SPDIF ulaz, ređe USB jer je to skuplje. Nisu svi digitalni signali isti. Moj ti je savet prodaj te zvučnike i kupi nešto bolje. Membrane srednjotonaca i basova možeš premazati dva puta Damar lakom, drugi sloj nakon 24h.

Link to comment
Share on other sites

On 9/1/2020 at 4:51 PM, Nixie said:

Misliš digital input? Obično imaju optički i koaksijalni SPDIF ulaz, ređe USB jer je to skuplje. Nisu svi digitalni signali isti. Moj ti je savet prodaj te zvučnike i kupi nešto bolje. Membrane srednjotonaca i basova možeš premazati dva puta Damar lakom, drugi sloj nakon 24h.

Input da, sorry. I to je opcija da ih prodam. Mislio sam da više vrede nego sam novac koji bi dobio za njih. A možda i ne, a zato sam ovde postavio pitanje, hvala na savetu. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...