Jump to content


Ultimativni HI FI iz Hrvatske


Body

Recommended Posts

I u Jugoslaviji i sada, audiofilija je bila jača u Hrvatskoj. Imaju dosta domaćih proizvodjača, mnogo jake uvoznike tipa DACCO a i forum audiofil.net.

Glumatanje naših kao što su Sloba BM i Sretenović kojima je blam da oglašavaju na KP pa njihove uređaje stavljaju Vlada, Nele i ostali je postalo stvarno degutantno.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, petarjovic said:

I u Jugoslaviji i sada, audiofilija je bila jača u Hrvatskoj. Imaju dosta domaćih proizvodjača, mnogo jake uvoznike tipa DACCO a i forum audiofil.net.

Glumatanje naših kao što su Sloba BM i Sretenović kojima je blam da oglašavaju na KP pa njihove uređaje stavljaju Vlada, Nele i ostali je postalo stvarno degutantno.

U pravu si, KP je pravo mesto za oglašavanje uređaja od kojih neki vrede kao stan u Beogradu, ma idi begaj...:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Ne vidim razloga da se ovo nazove ovako kako je nazvano jer ni pojačala ni gramofon nisu napravljeni u hrvatskoj. Koliko sam razumeo samo su kablovi iz hrvatske.

Jednom prilikom sam na sajmu slušao AR i nije mi se dojmio. Za traženu cenu nikako. Pitanje je da li je i ovaj ultimativan.

Sistem koji se meni najviše svideo se nalazi u Subotici. Ne usudjujem se da ga nazovem ultimativnim jer nisam sve sisteme čuo. Pitanje je da li je autor teme čuo ovaj uživo, i koliko on ima iskustva u slušanju ovakvih sistema da bi dao ovakvu ocenu.

Link to comment
Share on other sites

Koliko sam mogao da razumem, prestavili su po njima vrhunski sitem koji radi dobro.Nije cilj a i nigde na kazu da je proizvedeno u Hrvatskoj.Lep prikaz sistema kao i odabir muzike.Ja sam osamdesetih upoznao par ljudi u Hrvatskoj i tacno je da su imali dobre sisteme ali i u Beogradu su ljudi imali dosta toga .To se ne moze reci za jug Srbije ali je bilo.Najveci stadard su imale Hrvatska i Slovenija a imali su ljubitelje dobrog zvuka koji su hteli da izdvoje novac za bolji hifi.

Link to comment
Share on other sites

Ko neće "pipače", ne nudi svoju robu tamo gde ih ima.

A što se tiče toga da li je bitno ko prodaje čije uređaje na KP, naravno da nije, svako ima pravo da ono što poseduje prodaje onako kako misli da je najadekvatnije. Ja sam samo komentarisao ono što je Zexx napisao apropo prodaje Hi-End uređaja na dotičnom online buvljaku i napisao da je meni važno da nešto kupujem od vlasnika.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
On 8/30/2020 at 2:18 PM, Delija said:

Pogledas hrvatske i slovenacke, a onda nase oglase - ne treba previse pameti da se shvati koliko je sati i ko je gde.

Dovoljno pametnom da pogleda, ja spomenuo u jednoj od tema kako je bolja ponuda na njuskalu kad ono neki se nasli čak i uvređeni... mslm, kud ode pamet daleko van srbije nase. 

Link to comment
Share on other sites

On 30.8.2020. at 11:37, Zexx said:

Ako neko zna šta je ultimativni Hi-Fi, zna Božo iz Pakraca...:rolleyes:

To sigurno. A to što je on ujedno i trgovac, za onog tko ga pozna, nije nikakva otegotna okolnost nego olakotna. Osobno ne znam u bližoj i daljnoj okolici tko je u stanju priklupiti/imati na raspolaganju više iznimno skupe opreme (kad je već o tome riječ, htjeli/ne htjeli) nego on.

S druge strane, naslov navodi na krivi zaključak, kao što mislim netko spomenu. Da, samo kabeli su hrvatski proizvod, ali mi je još zanimljivije da nisu predstavlljeni zvučnici (a ne djeluju mi kao brend koje Rotary Audio ima u distribuciji, i nekako sumjam da su HR proizvod), tako da uistinu sve to izgleda manje više kao reklama za novu liniju Audio Researcha.

No, isto tako vjerujem Boži da to svira odlično, no uvijek me dodatno smeta kad se sistem (pogotovo "ultimativni", ili tu negdje) prezentira s laganica muzikom, s kojom i puno jeftiniji sistemi ne bi zvučali inferiornije.

 

Btw. slažem se da je tema  pomalo suvišna :D, ali kliknuh na video (što rijetko radim, pogotovo kad je u funkciji uvoda u temu) i vidjeh poznato lice.

Osobno, ultimativni hifi (komponente) mislim da je moguće da dođe i iz Hrvatske i Slovenije i Srbijie.

Čuh upravo kod Bože odlične full-ESL Soltanuse (čak i posjedovao manju hibridnu verziju), kao i nešto Karanovih monoblokova. Što se zvučnika i pojačala tiče, ne znam da u HR ima nešto bolje od toga.

U ostali dio ne bih ulazio (gdje ima više skuplje robe, "jačina" uvoznika i sl.), mislim da je to potpuno nepotrebno i nebitno glede ove teme.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...