Jump to content


Marantz PM 6006 ili nesto drugo ?


borisav

Recommended Posts

Molim sve da svojim licnim iskustvom i utiscima daju svoj doprinos u kupovini uredjaja koji bi zamenio vremesni Technics SA-DX940.

Naime....uredjaj bi se koristio u paru sa Wharfedale Diamond 8.3 , Panasonic plazma, jedan komp samo za gledanje filmova i jedan android uredjaj koji mi koristi za gledanje IP TV kanala.

Sada je sve povezano putem optike iz TV u receiver .... generalno ideja je da dobijem bolji i lepsi zvuk sa bilo kog od uredjaja.... TV,komp ili android i tu je po meni izbor pao na Marantz PM 6006 jer ima optiku i CS4398 ....nije previse skup a nahvalise ga dosta njih ....

Nemam aspiracije za network,Bluetooth i te stvari - recite mi da li gresim.... jer rezervna opcija je bio Onkyo  TX-NR696 sa AK4498 ...

Nekako sam skloniji kupovini novog uredjaja nego polovnog ...jer na KP su nabili cene poslednjih meseci nemoguce ....

Link to comment
Share on other sites

Imao sam PM 6005 neko vreme, mislim da je manje vise razlika izmedju 6006 i 6005 samo u broju digitalnih ulaza (6006 ima dva toslink)

Sta da ti kazem, OK uredjaj, svira lepo i za to sto ti treba i vise nego OK, tako da imas moju preporuku, samo nemoj da ocekujes kvantni skok u odnosu na taj Technics. 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, bkrmar said:

Imao sam PM 6005 neko vreme, mislim da je manje vise razlika izmedju 6006 i 6005 samo u broju digitalnih ulaza (6006 ima dva toslink)

Sta da ti kazem, OK uredjaj, svira lepo i za to sto ti treba i vise nego OK, tako da imas moju preporuku, samo nemoj da ocekujes kvantni skok u odnosu na taj Technics. 

Huh....zasto ne kvantni skok  u odnosu na Technics ?

Sta bi trebalo onda da kupim da cujem neku osetniju razliku ?

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, borisav said:

Huh....zasto ne kvantni skok  u odnosu na Technics ?

Sta bi trebalo onda da kupim da cujem neku osetniju razliku ?

 

Pa neko nepisano pravilo je da se pravi pomak vidi kada dotadasnji uredjaj zamenis za 3x skuplji. Naravno ovo ne znaci ako ti trenutni uredjaj zvucno ne prija, recimo menjas zvucnike koje imaju otvoren svetao zvuk za neki topliji karakter u istom cenovnom rangu. 

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, borisav said:

Huh....zasto ne kvantni skok  u odnosu na Technics ?

Sta bi trebalo onda da kupim da cujem neku osetniju razliku ?

 

Iz vise razloga, prvi je zato sto izvor koji slusas (npr TV) nije kvaliteta da bi osetio veliki pomak ako promenis pojacalo. Toslink iz TV ima jako veliki jitter tako da vrlo verovatno taj Technics izvlaci vec skoro max sto se zvuka tice. 
 

Drugi razlog je sto je taj Marantz ipak consumer grade hi fi i vise je namenjen kao prva stanica u svetu hi fi a ne kao ozbiljan upgrade. 
 

Kazem, zvucace verovatno bolje u nekoj meri ali ne ocekuj ogromnu razliku.

Ovo pricam iz licnog iskustva posto sam hteo da prodam drugu taj moj PM6005. On je hteo da zameni neki Onkyo AV receiver sa Marantz-om. Nije ga kupio posto je razlika bila zanemarljiva.

Link to comment
Share on other sites

Ja bi gledao Denon pma 720,520..Ta pojačala imaju generalno tamniji karakter zvuka.Interesantno vlasnici Marantz kompanije.To ti je u budžetu.Ali sa ovim tvojim Warfedalelima slaže se dobro i Yamaha ax serija pojačala,390,490,596..Baš na stranim forumima spominju ovu kombinaciju Yamaha+Warfedale.Denon malo tamnije nijanse zvuka.To ti je za stereo slušanje muzike, kvalitetno urađeno, entry level,best buy.Idi na novo ako možeš pronaći dobre trgovine.A ovi uređaji nisu stari .. Može i second hand, obavezno poslušati obe kombinacije.Sretno.l.p

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Potpuno pogresan koncept. 

Sve trenutno sto imas utopi i kupi postene zvucnike. Na tih 500 nategni jos koji EUR i uklopi dobar polovan amp, nesto skromniji dac i kablazu. 

 Time ces dobiti pomak koji ocekujes. Sve ostalo, ukljucujuci i amp iz naslova teme a sa trenutnom bazom komponenti je vrteska u krug, troskarenje novca, vremena i zivaca. 

Link to comment
Share on other sites

On 8/27/2020 at 10:59 PM, borisav said:

Za slusanje muzike imam Sony 770es i Toping D30....

Trazim nesto da iz TV-a pustim optikom i da dobro zvuci i kablovska i film sa kompa...i android...

Budzet max 500€ za novo i 300€ za polovno...pojacalo ili receiver...

Yamaha sc lx75 kupio polovnu za 300e i prijatno se iznenadio zvukom.

Link to comment
Share on other sites

On 9/1/2020 at 8:29 PM, duka said:

Slušao sam C388 u tuđem sistemu, a voleo bih da ga ugostim i u svom. Toliko o utiscima.

Za cenu koštanja C338 ne znam da li može da se nađe kompleniji uređaj.... ispravite me ako grešim.

Imaš ovde utiske iz prve ruke.

 

Kuckao sam chika_milanu ali ne odgovara ....cak sta vise nasao sam temu pre koji mesec gde je trazio zamenu za NAD jer je promenio zvucnike i uzeo Kef Q900 ...pa bi mogli i posao da napravimo mozda ....ako neko ima kontakt sa njim neka  mu javi :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...