Jump to content


Marantz ND8006 ili NA6006 i PM8006


zoranius

Recommended Posts

Pitanje za iskusnije kolege. Da li je neko slusao kombinaciju ovog pojacala i navedenih network plejera? Obzirom da CD-ova nemam (niti imam bas neku nameru da krenem u skupljanje), cini mi se da za ono za sta mi treba (Internet radio, muzika sa HDD) je NA6006 sasvim dovoljan. Da li je izmedju ova dva uredjaja glavna razlika u CD plejeru ili ima i nekih funkcionalnih razlika.

Kako vam se cini pojacalo PM8006 u kombinaciji sa B&W 683 S2?

Ili neko ima preporuku za nesto slicne cene (napomena, ne bih kupovao polovne uredjaje)?

Unapred zahvalan

Link to comment
Share on other sites

CD plejer jeste, verovatno jedina, funkcionalna razlika. Tebe verovatno interesuju neke druge razlike - kojih sasvim sigurno ima. Letimicni pogled na sajt kaze da NA6006 ima EI trafo u napajanju a ND8006 ima toroidni. Ovaj drugi je dosta skuplji jer ima manji sum. Marantz koristi svoja HDAM kola kao, ako sam ja dobro razumeo, zamenu za op-ampove, a i ona se u ova dva modela razlikuju.

 Zvucna razlika sigurno postoji i ocekivati je da ND8006 zvuci bolje. Za neki mp3 internet stream, verujem da nije velika. Za neki bolji stream tipa Tidal ili ako na HD-u imas pristojne fajlove razlika bi trebalo da se cuje. Tvoj novac, ali ucini sebi uslugu i poslusaj oba.

 Marantz i B&W su kombo koji se cesto prodavao zajedno, ali ja nisam slusao nove uredjaje i ne bi da generalizujem. Ako ti se ti zvucnici svidjaju, ili ako ih imas, stavi ih pod misku, pa idi slusaj oba plejera sa pojacalom za koje si se odlucio - ja bi to uradio. :D

Link to comment
Share on other sites

Zvucnici vec sviraju sa AV receiverom SR5009. Sto se tice filmova on radi posao. Skoro sam od rodjaka doneo stari Marantz receiver  SR225 koji je mnogo lepse zvucao pri pustanju muzike nego ovaj novi. Zbog toga mi je palo na pamet da nesto uradim vezano za muziku. Prva mi je ideja bila da SR5009 zamenim za SR7013 ali ne znam da li cu bilo sta dobiti sa takvom rabotom. Druga ideja je da kupimi pojacalo i mozda plejer. Sa druge strane i SR5009 ima vecinu mogucnosti koje ima i NA6006. Koji bi bio zvucni utisak povezivanja SR5009 i pojacala nisam siguran pa zato pitam nekog iskusnijeg.

Malo su zvucnici glomazni za nosenje. Ne znam da li bi u Pleyeru dali na probu uredjaje?

Link to comment
Share on other sites

 Ne verujem, mada mozes da ih pitas.... Mislim, to je bookshelf ipak, nije nemogucenositi ih... Za svoje pare, ja bi razmislio.

 Ako imas dva zvucnika AV risiver je, po meni, losa kupovina. Ako ti treba za surround, i ako ima pre-out (deluje da ima) mozes da ga koristis za surround, a da ti glavne zvucnike "vozi" pojacalo. To bi moralo da zvuci bolje - a da li to tebi vredi, za tvoje pare, je drugo pitanje.

 Ja bi se iscimao da cujem.

Link to comment
Share on other sites

B&W 683S2 su podni zvucnici, zato sam napisao da su malo glomazni za nosenje na probu. Ceo sistem koji svira sa SR5009 je 5.1 (prednji B&W 683S, centralni B&W HTM62, subwoofer B&W AS2 i surround Focal chorus 806v). Receiver ima pre out pa bi on ostao za filmove a pojacalo bi koristio za muziku.

Jel ima neko mozda predlog za neko drugo pojacalo za slicnu cenu?

Link to comment
Share on other sites

@Zexx A ti si naivan... ;) Ako ima bolje napajanje, ili bolje op-ampove (tj. u slucaju Marantza HDAM-ove), to je sasvim dovoljno da zvuci bolje i ti to dobro znas. Ovo su pocetnicka pitanja, ajde nemoj odma djonom.

 Od pregloga u slicnom cenovnom rangu: Rotel A12 ili A4, Naim Nait 5si, Neki NAD ili Cambridge Audio, neka Yamaha, mozda i Rega mada to nisam slusao sa B&W i nisam siguran da je match.... Pojacala u tom rangu cena ima dosta. Ja bi, da trazim alternativu za Marantz, poceo sa Rotel-om i Naim-om, ali to sam ja i to su moje usi. Ima bas dosta pojacala u tom rangu cene.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...