Jump to content


NAD C160


Recommended Posts

  • Replies 79
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

IMG_1504.JPG.ef6209379b5b16836d4142f9f5ba5e11.JPGIMG_1505.JPG.f9f956a60d86b0cd514b0f1719788bb2.JPG

:D

Evo ga vođe Sweex. Imam ga dosta godina. Iz vremena kad sam se zanosio da imam jedan daljinac na stolu.:D

Uči sve od drugih daljinaca a ima i niz drugih naprednih funkcija. Nikad nije prihvaćen od ženskog dela porodice..............

Ono što mu je konačno presudilo su tri baterije!!! Prosto jede baterije. Mislim za oko 10 dana. Da su četri bilo bi ok. Imaš dva kompleta punjivih i menjaš. Punjači pune ili dve ili četiri!!! Nemere nikako.:huh: Nepraktično.

Link to comment
Share on other sites

Moze bilo koji harmony daljinac, baza proizvoda koje podrzava je ista za sve njihove modele.

Dobra stvar kod harmony daljinca je sto imas potpunu slobodu u dodeljivanju funkcija za svaki taster. Preko racunara se sve isprogramira: koji uredjaj se koristi, za svaki taster moze da se dodeli funkcija po zelji i pri tom mogu da se dodeljuju funkcije od razlicitih uredjaja. Moj harmony 665 je imao i mogucnost "ucenja", za ovaj 200 nisam siguran da li ima tu opciju.

Inace, po meni prakticniji su ovi modeli bez ekrana a i baterija traje duze.

Link to comment
Share on other sites

9 sati ranije, ivanp said:

 Da su četri bilo bi ok. Imaš dva kompleta punjivih i menjaš. Punjači pune ili dve ili četiri!!! Nemere nikako.:huh: Nepraktično.

Postoje brojni punjači koji pune pojedinačno bateriju, jednokanalno.

Nije baš da ih ima u svakoj radnji, ali ima ih.

Link to comment
Share on other sites

26 minuta ranije, Chieftec said:

Sve je to besmisleno. 

Kupiš broadlink rm mini (ili veći rm pro) za 15 ili 30 dolara i možeš da kontrolišeš sve sa telefona, i iz druge sobe, ili sa drugog kontinenta ako zatreba :) 

Plus možeš da praviš razne varijante, da ti na primer u 7h ujutro upalti tv, pusti muziku i digne roletne :)  

https://www.ibroadlink.com/

Ja zaista mislim da kao daljinski upravljač za osnovne funkcije, treba korisiti nešto što jeste daljinski upravljač, i da multifunkcionalni touch uređaj nije zamena. Jesu dopuna jedan drugom, ali ne i zamena.

Kako ti broadlink, pa preko telefona, rade kada treba časkom da malo utišamo/pojačamo zvuk, ili samo skip na sledeću pesmu?!?
Uzmi telefon, otključaj, nađi aplikaciju (ako nije na home screen), tap, aplikacija se podiže (možda je u međuvremenu otišla u sleep), tap na vol-

Spotify/Tidal se kontrolišu preko telefona, NAIM takođe ima Android aplikaciju, i to je ok da se šara kroz medije, da se izabere play lista i pusti. Ali kada odložimo telefon, za skip, back, Vol+, Vol-, promenu ulaza, ne mogu da zamislim bolju i bržu opciju od običnog IC daljinca. Užasno bi me nerviralo da je telefon jedini komander.

Jedina bolja stvar je BT daljinac od EON Box-a. Iako sam EON Box nije neki vr' uređaj, BT veza između njega i njegovog originalnog daljinskog je odlična, jer daljinski ne mora da se usmerava prema uređaju, niti moraju da se vide. Komande idu trenutno i kada je daljinski negde u fotelji, i samo se pripuši željeno dugmence.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, TekManijak said:

Moze bilo koji harmony daljinac, baza proizvoda koje podrzava je ista za sve njihove modele.

Dobra stvar kod harmony daljinca je sto imas potpunu slobodu u dodeljivanju funkcija za svaki taster. Preko racunara se sve isprogramira: koji uredjaj se koristi, za svaki taster moze da se dodeli funkcija po zelji i pri tom mogu da se dodeljuju funkcije od razlicitih uredjaja. Moj harmony 665 je imao i mogucnost "ucenja", za ovaj 200 nisam siguran da li ima tu opciju.

Inace, po meni prakticniji su ovi modeli bez ekrana a i baterija traje duze.

НАД Ц160

Сви производи компаније Хармони могу да контролишу овај уређај

pise na sajtu i model 200.Kako da isprogramiram preko racunara.

Link to comment
Share on other sites

35 minuta ranije, NShappy said:

Kako ti broadlink, pa preko telefona, rade kada treba časkom da malo utišamo/pojačamo zvuk, ili samo skip na sledeću pesmu?!?
Uzmi telefon, otključaj, nađi aplikaciju (ako nije na home screen), tap, aplikacija se podiže (možda je u međuvremenu otišla u sleep), tap na vol-

Broadlink app ima opciju da se neki daljinski stavi kao widget na home screen, pri tome sam možeš da kreiraš izgled, npr staviš velike dugmiće samo vol + / - ili šta hoćeš, tako da ne mora da se pokreće i traži app. 

Može i da se kombinuju tasteri pa staviš na isti screen i komande za amp za tv i šta već.  

Ne ubedljujem nikoga samo objašnjavam kako radi. 

Ja npr ne volim da mi stoji nešto po stolu i foteljama a pogotovo ne neki crni plastični logitech daljinski, pa je tu samo alu/bela apple tastatura i trackpad a za sve ostalo zaista koristim telefon 

Link to comment
Share on other sites

44 minuta ranije, NShappy said:

Ja zaista mislim da kao daljinski upravljač za osnovne funkcije, treba korisiti nešto što jeste daljinski upravljač, i da multifunkcionalni touch uređaj nije zamena. Jesu dopuna jedan drugom, ali ne i zamena.

Kako ti broadlink, pa preko telefona, rade kada treba časkom da malo utišamo/pojačamo zvuk, ili samo skip na sledeću pesmu?!?
Uzmi telefon, otključaj, nađi aplikaciju (ako nije na home screen), tap, aplikacija se podiže (možda je u međuvremenu otišla u sleep), tap na vol-

Spotify/Tidal se kontrolišu preko telefona, NAIM takođe ima Android aplikaciju, i to je ok da se šara kroz medije, da se izabere play lista i pusti. Ali kada odložimo telefon, za skip, back, Vol+, Vol-, promenu ulaza, ne mogu da zamislim bolju i bržu opciju od običnog IC daljinca. Užasno bi me nerviralo da je telefon jedini komander.

Jedina bolja stvar je BT daljinac od EON Box-a. Iako sam EON Box nije neki vr' uređaj, BT veza između njega i njegovog originalnog daljinskog je odlična, jer daljinski ne mora da se usmerava prema uređaju, niti moraju da se vide. Komande idu trenutno i kada je daljinski negde u fotelji, i samo se pripuši željeno dugmence.

BT daljinac od EON Box-a. Imam d3mini da li on moze ili neki drugi.

Link to comment
Share on other sites

18 minuta ranije, Mingus,Mingus said:

НАД Ц160

Сви производи компаније Хармони могу да контролишу овај уређај

pise na sajtu i model 200.Kako da isprogramiram preko racunara.

Za uredjaje koji su u Logitech bazi (a NAD jeste, poslao sam sliku u prethodnom postu) ne treba programiranje/mapiranje testera.

Daljinac se USB kablom zakaci na racunar, postoji neka logitech app gde prakticno biras uredjaje koje ce da kontrolise.
Za uredjaje koji nisu u bazi, Harmony moze da uci od drugih daljinaca, i tada se mapiraju tasteri po zelji.

Aplikacija zatim snimi podesavanja na sam daljinac i to je to.

Link to comment
Share on other sites

НАД Ц160
Сви производи компаније Хармони могу да контролишу овај уређај
pise na sajtu i model 200.Kako da isprogramiram preko racunara.

Skini aplikaciju My Harmony i ostalo ce ti biti jasno, prosto je

Sent from my SM-A520F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

4 sati ranije, zbrujic said:

Nikad ovo nisam uspeo, uvek mi traži permission za shortcut (i nakon što dam sve "dozvole").

Može neki hint?

Uh, broadlnik je hardverski veoma zapravo jednostavan, ali su ugnjavili sa softverom, a od toga naravno sve zavisi. Nekoliko aplikacija su promenili do sada, sve su u principu radile, ali tek ova poslednja koja se zove samo 'broadlnik' liči na nešto i deluje da neko zaista pokušava da napravi nešto sa smislom. 

Stalno nešto dodaju i menjaju, ne znam da li sada ima neki pametniji način, koliko se sećam, prvo mora da se napravi virtual button, samo on je mogao da se dodaje kao home screen widget. 

Ali taj virtual button je (bar sam tako shvatio) bio sa idejom da samo pokreće rutine, a da bih napravio da mi bude samo običan taster stavio sam neku rutunu koja ne radi ništa osim što pritiska taj taster. I tako za svaki taster. 

Nemam nešto mnogo toga, ali sve što koristim, volume +/- od pojačala, source, on/off, source na dac-u, tv on/off. Sve ostale daljinske koristim iz aplikacije, klima, elektrine roletne, svetla sve to. 

A napravio sam i scene, ono leave home pa sve pogasi itd. I iako sam mislio da neću koristii, glasovne komande za sve, telefon uvek sluša i čeka 'hey google' :|

Link to comment
Share on other sites

Hvala, @Chieftec

Ipak, nisam shvatio ovo s tvojim "virtuelnim dugmetom". U kreiranju rutine treba da definišem trigger, action i, opciono, conditions. Zamolio bih te za primer: kako izgleda ta tvoja "prazna" rutina? If šta, then šta. 

No, svakako, kad god pokušam da stavim widget na hscreen, dobijem ovo (aplikacijom kontrolišem dva RM Pro divajsa): 

image.png.5aafbc105133e595c26beb1c36098f0a.png

Link to comment
Share on other sites

57 minuta ranije, Chieftec said:

Uh, broadlnik je hardverski veoma zapravo jednostavan, ali su ugnjavili sa softverom, a od toga naravno sve zavisi. Nekoliko aplikacija su promenili do sada, sve su u principu radile, ali tek ova poslednja koja se zove samo 'broadlnik' liči na nešto i deluje da neko zaista pokušava da napravi nešto sa smislom. 

Stalno nešto dodaju i menjaju, ne znam da li sada ima neki pametniji način, koliko se sećam, prvo mora da se napravi virtual button, samo on je mogao da se dodaje kao home screen widget. 

Ali taj virtual button je (bar sam tako shvatio) bio sa idejom da samo pokreće rutine, a da bih napravio da mi bude samo običan taster stavio sam neku rutunu koja ne radi ništa osim što pritiska taj taster. I tako za svaki taster. 

Nemam nešto mnogo toga, ali sve što koristim, volume +/- od pojačala, source, on/off, source na dac-u, tv on/off. Sve ostale daljinske koristim iz aplikacije, klima, elektrine roletne, svetla sve to. 

A napravio sam i scene, ono leave home pa sve pogasi itd. I iako sam mislio da neću koristii, glasovne komande za sve, telefon uvek sluša i čeka 'hey google' :|

:P:D:lol:    ...kažem ja da je običan IC daljinac prst u pekmez za osnovne vol+, vol-, source, next i prev...

Link to comment
Share on other sites

Mislim da odavde može da se shvati, malo je naporan za sluašanje, ali tako nekako sam uradio. Počnje od 2:24, trebalo bi video da počne odalte i sam 

 

 

Ne shvatam šta je problem da se samo bilo koji kreiran remote doda kao widget, mada nisam stručan za mobilne aplikacije :/  

A možda i može tako samo nešto ne radimo kako treba. Aplikacija je svakako još uveliko u razovju. Anyway, meni se opcja da stavim widget pojavila tek kada sam kreirao virtelno dugme, probaj, napravi jedan i bez funkicje, onda će ti dati da postaviš widget i neće pisati to da nema device. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...