Jump to content


Harman Kardon HK 980


Zoks77

Recommended Posts

Pozdrav dobri ljudi zanima me vase misljenje o ovom pojacalu ko ga je imao,slusao da mi prenese svoje utiske ?

Imam JBL 4301b kako bi ovo pojacalo radilo na JBL ?

I moze neka preporuka za evetualno nesto drugo u tom rangu da znam sta da jurim ?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Pa, kako sam ja citao na netu JBl i Harman Kardon su prakticno braca po materi, znaci da se slazu odlicno. Konkretni model harmana licno nisam slusao,ali jesam slicne modele i to svira odlicno, ko voli blago ofarban sound sa jacim bass-om njemu ce biti okej.

Nisi nam jedino napisao koliki je money limit u pitanju ?

 

Link to comment
Share on other sites

HK980 je pojačalo sa 2x80 WRMS na 8oma, SUV660 je 2x90WRMS na 8oma dok je JBL 4301b zvučnik od samo 15W RMS i 8oma nominalne impedanse, a nije nešto ni naročito efikasan. Mislim može to i tako da se ako se pazi  (tiho i umereno, što bi rekli normalno :D), ali je velika razlika u snazi. Za taj JBL, traži neko kvalitetno pojačalce 15-30W RMS 8oma plafon, može i neka A klasa ( lampe ili tranzistori) DIY ili fabričko, ili ako uzmeš mnogo jače pojačalo pazi dobro, ili ti sleduju novi zvučnici. Što se kvalitet zvuka tiče, samo proba sa zvučnicima, sve ostalo je nagađanje. Šta se sa čim slaže, to niko ne može sa sigurnošću da tvrdi bez testa. 

Link to comment
Share on other sites

Imate na kp sajtu jedan odlican Dayens AMpino  , Power (Watt): 2x25 / 8 Ohm 2x40 / 4 Ohm ...takodžer bih obratio pažnju na slavnu srednju klasu pojačala iz Engleske, Audiolab ....Musical Fidelity, Creek, izuzetno muzikaln pojača.

Zatim bih u kombinatoriku ubacio i  izvrsni Adcom. Slušao preamp-amp kombinaciju godinama....izuzetan zvuk za te novce.....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...