Jump to content


HiFi bez distributera


nkrgovic

Recommended Posts

9 minuta ranije, Delija said:

Ako ti je distibuter koji moze da opandrkne sutra sigurniji od proizvodjaca - onda blago tebi ;)

Realno, moze i proizvodjac, ali je daleko manja sansa.

 

One HiFi, sta to bese? :rolleyes:

Nije niko siguran danas ako cemo pravo . Što sam stariji manje ulazim u bilo kakve rizike .

Link to comment
Share on other sites

24 minuta ranije, somilenko said:

Ne mislim, samo govorim da traže ono što plate i to je ok, samo što i to košta.

Kao sto Delija rece u odnosu na broj prodatih uredjaja, broj vracenih je prilicno mali. Zato prodavac i ima lufra da malo spusti cenu za Open Box. A to nije bas 30% kao sto neko pomenu. Al zaradice i on i na njemu svakako. ;)

@nackom

Mislim da je kod nas problem carina i posta, lutrija je narucivati nesto skupo (a Benchmark nije jeftin), mozda nikad i ne vidite to sto ste narucili, ili se carinik malo igrao kad je otvorio kutiju, moze da lupi cenu koja njemu odgovara itd.

Link to comment
Share on other sites

8 minuta ranije, nackom said:

Zaboravili ste da spomenete Benchmark Media system. Rade direktno. Salju za Srbiju. Ovde ima zadovoljnih kupaca.

Ispadne dosta povoljno za zvuk koji pruza. Cak i kad se uzmu carina i PDV.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Oni kao i SVS imaju i online prodaju i gomilu distributera:

https://benchmarkmedia.com/pages/international-distributors

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, garson said:

 

Zasto bi svako vracao uredjaje kupljene online? :rolleyes: Opet srpski worst case scenario, gde su ljudi dokoni, i iz zabave kupuju pa vracaju uredjaje jer im je dosadno u zivotu.

Uzmi ozbiljnog kupca, slusao, citao i sveo izbor na dva modela pojacala. Po ceni postarine ima mogucnost da oba cuje u svom sistemu i da izabere bolji. Mogu da budu i od istog proizvodjaca, po ceni postarine mogu da uporedim da li vredi dati 2000e za skuplji model. Ta ponuda je suvise lepa da bi je ljudi tek tako odbijali, a taj luksuz neko mora da plati, sto kazu u Americi nema besplatnog rucka. 

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, Sonichammer said:

Nkrgovicu (i ostali koji tako mislite) uopste nisi u pravu, mrzi me da quote-ujem sa telefona...

Direktni primeri ali ne i jedini su Mytek, Innuos i M2tech - firme sa kojima imam direktnu saradnju (ili sam imao).

Navedeni prodaju online , direktno ali i preko dilera/distributera.

 

Dakle, cena je ista i kod mene za npr Mytek Brooklyn Dac + a i na Mytek sajtu.

Mislite da ja Mytek prodajem bez profita ili ..?

Ako ga prodajem sa profitom a isto kosta i Kod Mytrl-a “direktno” pa gde je tu benefit za kupca?

Naravouceniije, ne zaludjujte se. Direktna kupovina ne znaci “jeftinije”. Znaci da je distributersko dilerski deo u dzep stavio neko drugi.
O garanciji da ne pricam...

 Ali ja uopste ne pricam o Mytek-u i slicnim firmama - prvenstveno pricam o onima koji rade samo direktno sa krajnjim korisnicima - normalno da onaj koji radi "i ovako i onako" jednostavno zadrzava proviziju. Zato taj moze da radi, realno, samo kroz dilere, dok je direktan metod tu cisto kad diler nije dostupan.

 Vidis, u tom lancu, diler predstavlja (ili bi trebalo da predstavlja) dodatnu vrednost. Nije samo u pitanju proces gde ti on da popust ako kupis i Brooklin Bridge i Amp i jos uzmes neke zvucnike - vec i i npr. preporuci zvucnike, prema tvom interesovanju, sobi i sl. E sad, po meni, to treba da se plati - i tu diler zaradi svoju proviziju. Takodje, po meni, trebalo bi to platiti i ako cimas nekog bez da kupujes od njega.

 S;'druge strane, onaj ko radi direktno, ne nudi to - pa mora ili da smanji cene, ili da ne proda nista.To je bar moj rezon.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Sonichammer said:

1. Zato i nemam “online” prodavnicu. ;)

2. Mislio sam da diskutujemo zbog izvlacenja korisnih zakljucaka primenljivih na nasu mikro stedinu.

Ako diskutujemo za rad diskusije i “filozofiranja :) kako je u Americi”onda je to nesto drugo i tu se ne bih mesao.

Vi naravno nastavite :wave2

 Ja sam upravo poceo zbog nase mikro-sredine. Ako trziste polako preuzmu prodavci koji rade direktno sa kupcima, oni ce se fokusirati na trzista gde shipping radi glatko, bez carine, kocenja i sa jasnim pravilima. Nas ce zaobici. Meni je najzanimljivija tema - kako da se mi u Sirbistanu tome prilagodimo.

Link to comment
Share on other sites

7 minuta ranije, garson said:

Ti troskovi? Koji su to ti troskovi? Prvo ne znamo koliko kosta da se proveri da li je npr pojacalo spaljeno, drugo ne znamo koliko je vracenih uredjaja na 100 prodatih. Baratamo poluinformacijama.

 Slazem se. Neke informacije koje ja imam, vezano za e-commerce platofrme koje se bave tehnickom robom je da je vracenih ispod 10% uredjaja. Zavisi od kategorije, ali to je neka gornja granica. Nije strasno.

 Nek se ti uredjaju prodaju kroz neki odvojen kanal - tipa e-bay. Nek odu po 50% orginalne cene (a po toliko ce otici). To je gubitak od 5% za prodavca. Zauzvrat, nema marze za retail, nema kasnjenja u placanju, moze da ima brzi turnover.... Zapravo, ovo se prodavcu isplati samo tako. A isplati se i kupcu.

 Jedini ko, kratkorocno, gubi je preprodavac, koji mora da se prebaci na neki drugi nacin zarade.

 I da, gubi kupac u slepo crevo lokaciji, gde posta krade, carina dere i slicno.... :/ Zato i tema.

Link to comment
Share on other sites

19 minuta ranije, nkrgovic said:

 Slazem se. Neke informacije koje ja imam, vezano za e-commerce platofrme koje se bave tehnickom robom je da je vracenih ispod 10% uredjaja. Zavisi od kategorije, ali to je neka gornja granica. Nije strasno.

 Nek se ti uredjaju prodaju kroz neki odvojen kanal - tipa e-bay. Nek odu po 50% orginalne cene (a po toliko ce otici). To je gubitak od 5% za prodavca. Zauzvrat, nema marze za retail, nema kasnjenja u placanju, moze da ima brzi turnover.... Zapravo, ovo se prodavcu isplati samo tako. A isplati se i kupcu.

 Jedini ko, kratkorocno, gubi je preprodavac, koji mora da se prebaci na neki drugi nacin zarade.

 I da, gubi kupac u slepo crevo lokaciji, gde posta krade, carina dere i slicno.... :/ Zato i tema.

Opet samo da ponovim da HiFi nije isto što i obična tehnička roba, ima dosta subjektivnog i samim tim sigurno i više vraćanja uređaja zbog subjektivnog nezadovoljstva ili ne uklapanja u postojeći sistem i ta usluga je jasno definisana. Mobilni telefon ne možete da vratite jer vam se ne sviđa, može da se vrati samo ako nešto u tehničkom smislu nije u redu sa njim, kao i sa veš mašinom ili šporetom, totalno su različite kategorije u pitanju po meni.

Takođe ima sigurno jako puno onoga što je u ranijim postovima napomenuto, uzmeš nekoliko, pa vratiš ono što ti se manje svidi, a koliko sam razumeo, to se navodi i kao prednost.

Proizvođači koji se bave ovakvim poslom to i zaračunavaju u cenu uređaja. Kod dilera imate mnogo manje vraćanja, a možda nema ni mogućnosti u koliko Vam se uređaj "ne svidi".

Dodatno, jedan od prvih koji je ovo započeo je OnePlus sa mobilnim telefonima, idite na njihove forume da vidite koliko su korisnici zadovoljni njihovim servisom i podrškom, dok recimo Samsung ima mrežu ovlašćenih servisa, ali i košta više, po meni opravdano iako sam OnePlus korisnik već neko vreme.

Link to comment
Share on other sites

56 minuta ranije, garson said:

Kao sto Delija rece u odnosu na broj prodatih uredjaja, broj vracenih je prilicno mali. Zato prodavac i ima lufra da malo spusti cenu za Open Box. A to nije bas 30% kao sto neko pomenu. Al zaradice i on i na njemu svakako. ;)

@nackom

Mislim da je kod nas problem carina i posta, lutrija je narucivati nesto skupo (a Benchmark nije jeftin), mozda nikad i ne vidite to sto ste narucili, ili se carinik malo igrao kad je otvorio kutiju, moze da lupi cenu koja njemu odgovara itd.

U velikoj meri se slažem. Međutim konkretno Benchmark sam pre kupovine imao prilike da čujem, što je slažem se, ogroman plus.
Što se pošte tiče - pa iskreno nikada se ne bih usudio da naručim tako skupu robu sa slanjem redovnom poštom.

Link to comment
Share on other sites

10 minuta ranije, somilenko said:

Mobilni telefon ne možete da vratite jer vam se ne sviđa, može da se vrati samo ako nešto u tehničkom smislu nije u redu sa njim, kao i sa veš mašinom ili šporetom, totalno su različite kategorije u pitanju po meni.

Nije tacno. Kod nas sve sto se naruci online moze da se vrati u roku od dve nedelje. Tako kaze zakon o zastiti potrosaca.

Cemu pricanje napamet?

https://www.paragraf.rs/100pitanja/prava_gradjana/prava-kupaca-kod-kupovine-putem-interneta.html

https://www.paragraf.rs/propisi/zakon_o_zastiti_potrosaca.html

Link to comment
Share on other sites

11 minuta ranije, somilenko said:

Opet samo da ponovim da HiFi nije isto što i obična tehnička roba, ima dosta subjektivnog i samim tim sigurno i više vraćanja uređaja zbog subjektivnog nezadovoljstva ili ne uklapanja u postojeći sistem i ta usluga je jasno definisana.

Opet da ponovim, poluinformacija. Mozda ste u pravu, a mozda i niste.

Link to comment
Share on other sites

@Delija

To važi za pravna lica koja su registrovana i osnovana u Republici Srbiji, kada se poručuje roba direkt od proizvođača, inostranog, malo je drugačija priča. Pravna lica koja nisu registrovana u Republici Srbiji ne podležu našim zakonima, ovde se priča o poručivanju direkt od proizvođača, mahom inostranih.

Slažem se da je tu možda moja greška za onih 10% ali verujem da je sve jedno u HiFi-ju veći procenat vraćanja nego kod druge tehničke robe.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...