Jump to content


Kvalitet YU licenci na vinilu, od najboljeg do najgoreg


HMrules

Recommended Posts

Kupio sam svojevremeno Jugotonov album nov novcijat, i imao sam priliku da ga poredim sa UK izdanjem. UK omot je bio za red veličine bolje odštampan, i snimak je bio bolji koliko se sećam (mada je dosta vremena prošlo od tada). UK reizdanje mi zvuči sasvim OK, na momente bolje od Jugotonovog (konkretno The Evil That Man Do ima definisaniji bas, i synth elementi u Moonchild su jasni i lepo se razaznaju). Što se štampe omota tiče tu je negde na nivou Jugotona, ili malo bolje, ali ne onako dobro kao UK originalno. Sveže poređenje rađeno na matorom Technicsu SL-D303 (sl-1700 spava u ormaru), sa Ortofon 2M Red. Mislim da je reizdanje za 14-17€ na Juno OK kupovina. Ako si iz Bg daću ti Jugoton pa poslušaj kod sebe.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Sa sigurnoscu mogu reci da  7th Son reizdanje

https://www.discogs.com/Iron-Maiden-Seventh-Son-Of-A-Seventh-Son/release/6327398?ev=item-vc

zvuci vrlo lose. Nema basova, sve je u srednjim i visokim, signal slab... Ko kad navrnes bass i treble na -10. Nema tog pojacala koje moze da popravi taj telefon zvuk

Jugotonac je majka metala za ovo cudno izdanje.

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Imam ploču Janis Joplin-Greatest Hits, Suzy licenca, sa oznakom Zlatna na omotu, brojevi na matrici ovog izdanja nisu pisani nego štampani, na A strani piše 65470 - A  L  A.T. dok na B strani piše 65470 - B  L  A.T., interesuje me da nije možda ovo izdanje rezano u inostranstvu a Suzy samo presovao?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
On 11.1.2021. at 12:15, HMrules said:

Može li mi neko reći kako zvuči Jugoton Seventh son of a seventh son od Iron Maidena?

Meni zvuci skoro pa odlicno, tj., znatno bolje od ostalih. Doduse, Powerslave nisam slusao, Killers i Somewhere.. onako.. a ostalo tanko, plitko, slabo.. Prvi, EU reizdanje iz 2014, prijatno iznenadjenje iako mi nove ne leze.

:cheers

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...