Jump to content


Harman Kardon HK3490 Voltage protect check input problem


HMrules

Recommended Posts

U poslednje vreme pri slušanju muzike stereo resiver se sam ugasi sa obaveštenjem Voltage protect check input i to nekoliko puta u toku dana, i ranije se to dešavalo ali vrlo retko, verovatno kada je napon bio veći u nekom trenutku, inače prema unimeru napon je oko 235 V tako da ne vidim razlog zašto bi reagovala zaštita, da li možete reći o čemu se otprilike radi?

Link to comment
Share on other sites

U poslednje vreme nekoliko puta u toku dan odradi zaštita pa se ugasi, ne znam da li problem do napona u mreži ili je neki problem u resiveru, inače bilo bi dobro probati preko stabilizatora napona da se vidi dalje ponašanje resivera ali nažalost nemam stabilizator.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Vezano za ovaj problem o kojem sa pisao, pre više od mesec dana sam odneo uređaj u lokalni servis zbog Voltage Protect Check Input problema, do sada sam ih 3 puta zvao da vidim da li je gotovo, prvi put kada sam zvao kaže majstor da je naručio deo i da čeka da stigne, kada sam ga posle nekog vremena ponovo zvao rekao mi je da je zamenio deo ali izgleda je još nešto u pitanj i pitao me da li je već neko popravljao pojačalo, ja vratim film i setim se da je 2017 popravljan zbog problema sa relejom, kažem da jeste popravljan zbog releja, majstor kaže da je tu izgleda neki problem ali da će se posvetiti tome malo kasnije jer navodno ima mnogo televizora da popravlja, kada sam ga poslednji put zvao više se i ne sećam šta mi je rekao, uglavnom razmišljam da odem da ga uzmem jer već čekam preko mesec dana, što je mnogo, mnogo je, odneću ga negde u susedni grad ako nađem stručnijeg majstora.
Inače uređaj ima selekciju A i B zvučnika, mogu da rade odvojeno a mogu i zajedno, pre nego što sam odneo uređaj u servis nešto sam ga testirao i provalio da B izlazi uopšte ne rade, uopšte ce ne čuje relej da cakne kada prebacim na B izlaz, onda vratim film i setim se da je već popravljan zbog releja i koliko sam zaključio izgleda da je relej za B izlaze skinut i prebačen na A izlaze tako da je B izlaz eliminisan, kada me je majstor pitao da li je već popravljan pretpostavljam da je mislio nešto vezano za to.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...