Jump to content


Lenco drop-in collar


zbrujic

Recommended Posts

Hteo bih da napravim collar za "drop-in" rešenje [Lenco 75 + Ortofon AS212], pa mi treba dva brza odgovora od upućenih. 

1. Od kog materijala bi najbolje to bilo uraditi? 

2. Koliko prečnik otvora treba da bude veći od prečnika Ortofonovog cilindra (ovaj je, valjda, tačno 20mm)? Pretpostavljam da je to nekoliko stotih delova mm. 

Hvala unapred. 

image.png.343f74d39569313e1a10b415cc90dc4f.png

Link to comment
Share on other sites

Не знам колико сам упућен, али могу сугерирати.

Ово је оно што сам урадио за моју задњу ручицу:

zjUHGTw.jpg

Носач је израђен од 6082 алуминијума, углављен уметак је од PTFE-а (тефлон), обрађен на стругу након уметања, са дијаметром рупе који је тачно 0.1мм већи од дијаметра осовине ручице. На слици се види рупа за M3 навој који фиксира осовину. Занемарите удубљење на горњој страни носача - то је уметак за VTAF механизам.

Завртањ је израђен од POM-a.

Зашто ови материјали?

  1. Алуминијум је (1) лак за обраду, (2) има могућност за изванредан финиш, (3) не оптерећује суспензију погона (ако има исту) и, најважније за моју сврху, (4) има умерено дампирање;
  2. PTFE је квази-самоподмазујући, омогућава лакше кретање осовине када треба истовремено умањујући могућност гребања;
  3. POM за завртањ зато што (1) има умерено дампирање, (2) омогућава стезање без оштећења дрвеног armboard-а.
Link to comment
Share on other sites

Mogao sam da pretpostavim (ali, eto, nisam) da ćeš se javiti s predlogom koji uključuje tri materijala :) i fotkom koja će postideti svaki moj rezultat. 

Ovde nema drvenog armboarda. Ako bi se sve radilo od jednog materijala, da li bi aluminijum bio najbolje rešenje?

Vidim da ih rade i od bronze, a i od mesinga.
Od POM-a nalazim samo adaptere (umetke) za originalni collar, ali ne i cele "kragne". 

EDIT: mislim da je originalna kragna od čelika. 

Link to comment
Share on other sites

7 sati ranije, zbrujic said:

Mogao sam da pretpostavim (ali, eto, nisam) da ćeš se javiti s predlogom koji uključuje tri materijala :) i fotkom koja će postideti svaki moj rezultat. 

Није ми то био циљ. :(

У основи, ово није тако једноставан део за израдити због тога што је толеранција кључна, а финиш мора бити прилично напредан како не се би драстично разликовао од осталих делова.

7 sati ranije, zbrujic said:

Ako bi se sve radilo od jednog materijala, da li bi aluminijum bio najbolje rešenje?

Vidim da ih rade i od bronze, a i od mesinga.

То ме потсетило.

Један од eBay продавца од којих сам неколико пута куповао додатке за моје SME ручице је audio-salon из Чешке. Тамо сам купио изванредне 10мм бронзане одстојнике, и пар knife-edge лежаја.

Има на понуди и месингане и алуминијумске collar-е за AS212...

...али ако ипак радиш локално, бронза је исто добра опција.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...