Jump to content


Soba za KEF R700


maxa78

Recommended Posts

Nasao sam KEF R700 po ceni koja se ne odbija :) ali me muči da li će biti preveliki za moju sobu. Soba je 3,3 x 5,3 sa velikim otvorom prema trpezariji koja je 2,5 x 2,5 (na slici trpezarija nije dobro ispala, veća je nego što je tu).

Možemo i da generalizujemo, da li je zvučnik takvih gabarita sa 2 x 6,5" basovima ipak previše za takvu prostoriju? Ne mislim na jačinu zvuka, nego pre svega na niske tonove. Napominjem da živim u stanu i da muziku slušam na neighbour-friendly jačini. 

Pojačalo je Denon PMA-1600, a zvučnici bi bili udaljeni oko 70cm (znači sami drajveri oko 1m) od zadnjeg zida, a oko 40cm od zidova sa strane. Sada tako stoje R300. 

IMG_20200807_100154.png

Link to comment
Share on other sites

Visoki mogu biti malo ispod ili iznad ušiju, u pricipu namestiš kako najbolje zvuči, ako treba postolje 20cm, onda treba. Napraviš ili ti neko napravi.

Evo kod mene kako su napravljen postolja jeftino, ploča za kuhinje crna, 38mm debljine, kantovana, između ploča je guma 3mm pozadi a 6mm napred (napravio sam nagib). Na dnu je veća ploča i 4  gumene nogice (sa ulivenim vijkom M8) za nivelisanje. Na nogice odozdo sm zalepio platno da ne ostavi crni trag i da može da se pomera.  U pločama odozdo su uvrnute i zalepljene 4 navrtke za drvo M8. Kad iznivelišem fiksiram kontra navrtkom. Mogu i šiljci, točkići ....  mogu tri oslonca itd. Tebi su dosta 3manje i jedna veća ploča za tih 20cm, i bez nagiba jer ti je visokotonac pozadi u ravni sa midbass-om.

Vifa.jpg

Link to comment
Share on other sites

ne filiozofiraj oko visokotonca i kupuj

 

taj zvucnik je floor stander i ne trebaju mu nikakve daske, kod skoro svake dapolito koncepcije je visokotonac tako nize, a i kod svih keff dual concentrika (ls50  oko 75cm od poda) i to radi ko zmaj.

 

ako vec hoces nesto da se zezas pod prednje siljke neke vislje podloske-nogice, a pozadi od 1 dinar (kemp pravi odlicne-da sondek ne mora da se muci) i na rastojanju slusanja od 2.5-3m "podici" ces visoki.

Link to comment
Share on other sites

On 8/7/2020 at 1:37 PM, Nixie said:

Visoki mogu biti malo ispod ili iznad ušiju, u pricipu namestiš kako najbolje zvuči, ako treba postolje 20cm, onda treba. Napraviš ili ti neko napravi.

Evo kod mene kako su napravljen postolja jeftino, ploča za kuhinje crna, 38mm debljine, kantovana, između ploča je guma 3mm pozadi a 6mm napred (napravio sam nagib). Na dnu je veća ploča i 4  gumene nogice (sa ulivenim vijkom M8) za nivelisanje. Na nogice odozdo sm zalepio platno da ne ostavi crni trag i da može da se pomera.  U pločama odozdo su uvrnute i zalepljene 4 navrtke za drvo M8. Kad iznivelišem fiksiram kontra navrtkom. Mogu i šiljci, točkići ....  mogu tri oslonca itd. Tebi su dosta 3manje i jedna veća ploča za tih 20cm, i bez nagiba jer ti je visokotonac pozadi u ravni sa midbass-om.

Vifa.jpg

Koji su ovo zvučnici i koje pojačalo ih pogoni? 

Link to comment
Share on other sites

On 7.8.2020. at 13:37, Nixie said:

Visoki mogu biti malo ispod ili iznad ušiju, u pricipu namestiš kako najbolje zvuči, ako treba postolje 20cm, onda treba. Napraviš ili ti neko napravi.

Evo kod mene kako su napravljen postolja jeftino, ploča za kuhinje crna, 38mm debljine, kantovana, između ploča je guma 3mm pozadi a 6mm napred (napravio sam nagib). Na dnu je veća ploča i 4  gumene nogice (sa ulivenim vijkom M8) za nivelisanje. Na nogice odozdo sm zalepio platno da ne ostavi crni trag i da može da se pomera.  U pločama odozdo su uvrnute i zalepljene 4 navrtke za drvo M8. Kad iznivelišem fiksiram kontra navrtkom. Mogu i šiljci, točkići ....  mogu tri oslonca itd. Tebi su dosta 3manje i jedna veća ploča za tih 20cm, i bez nagiba jer ti je visokotonac pozadi u ravni sa midbass-om.

Vifa.jpg

Da li su ono HD430?

Link to comment
Share on other sites

12 sati ranije, patason said:

ne filiozofiraj oko visokotonca i kupuj

 

taj zvucnik je floor stander i ne trebaju mu nikakve daske, kod skoro svake dapolito koncepcije je visokotonac tako nize, a i kod svih keff dual concentrika (ls50  oko 75cm od poda) i to radi ko zmaj.

 

ako vec hoces nesto da se zezas pod prednje siljke neke vislje podloske-nogice, a pozadi od 1 dinar (kemp pravi odlicne-da sondek ne mora da se muci) i na rastojanju slusanja od 2.5-3m "podici" ces visoki.

+2,5 :)

MTM raspored zvucnika ima siroku zvucnu sliku,mali nagib unazad i sve ok,provereno licno

Link to comment
Share on other sites

29 minuta ranije, jager said:

Mislim da se denon i kef baš ne slažu , ali treba probat B)

Naprotiv, slažu se fenomenalno. Pricam o PMA-1600 i R300, druge kombinacije nisam probao. Probao Marantz, Yamahu i Arcam... Denon je 4 klase iznad svih. 

Eto... Ubedili ste me da ih uzmem :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...