Jump to content


Potrebna snaga pojačavača


Srecko

Recommended Posts

10 minuta ranije, Srecko said:

@paja959 zahvaljujem za video.

Divan je, odgledah ga u hodu na telefonu.

Uglavnom sam saglasan sa zaključcima AS, jedino sto sam sad malo zbunjen šta će mi uopšte "Harbeth M40.1" kad mi je izgleda telefon potpuno dovoljan (bar meni, moje uši izgleda nisu za bolje) emoji16.png.

 

 

pa kad budes imao malo vremena odgeldaj malo to ponovo,al ne na telefonu,i obrati paznju na brojke na displeju monoblokova 8-)

Link to comment
Share on other sites

Video sam već (750W ili koliko vec sa elektronskom muzikom i ako dobro zapamtih 25W ili 28W vati na kvartetu).

Moram da priznam da sam uvek rezervisan kada se prikazuju bilo kakva merenja koja i sam nisam proverio.

Sa time se može manipulisati znate i sami.

Dakle bez obzira što onaj gospodin reče nekoliko puta da je na display prikazana kontinualna snaga......sumnjicav sam?

Suština drajvera zvučnika je da transformise povučenu energiju iz pojačavača u toplotu (neželjeno) i mehanički rad membrane radi pomeranja vazdušne mase u prostoriji.

Da li je moguće da se 20 i više puta, više povučene energije iz pojacavaca ne primeti pretvoreno u mehaničku energiju ekskurzije membrane (izgleda da nije samo meni to bilo čudno nego i oni prilazise i pipase membrane). Ipak je to mehanički rad, ne može to da nestane.

Naravno postoji mogućnost da je mnogo više energije otišlo na toplotu (zagrevanje kalema, skretnicu...). Moguće je i to ali mi nije verovatno. Zašto bi?

Meni ovo pre liči na tumačenje i prezentaciju izmerenih podataka sa pojacavača.

Ako grešim (moguće je) izvinjavam se unapred.

Sve u svemu za AS je ovo sasvim lepa reklama, u stilu "ej ljudi sviraju sjajno i sa samo 50W a ne možete im ništa ni sa skoro kilovatom".

Razlog više da sam sumnjičav, iako "Harbeth Domestic Monitor M40.1" imam, sviđa mi se i uživam u njima.

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, paja959 said:

pa kad budes imao malo vremena odgeldaj malo to ponovo,al ne na telefonu,i obrati paznju na brojke na displeju monoblokova 8-)

Da li je neko izmerio koliko W treba da se na ekstatičan nacin doživi Cecin Cvetak Zanovetak? 

Veći uspeh bi bio

- naterati @Srecko da pomeri zvučnike 10cm napred i

- ubediti ga da proba par pojačala u svojoj kući da se uveri da bar ništa dramatično bolje neće dobiti od svog Keith Snook Quad-a .

P.S. da slike se vidi ko je Noletu bio inspiracija da se bavi i sa tenisom i sa show businessom...

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

 

 

 

Veći uspeh bi bio

- naterati [mention=43501]Srecko[/mention] da pomeri zvučnike 10cm napred i

- ubediti ga da proba par pojačala u svojoj kući da se uveri da bar ništa dramatično bolje neće dobiti od svog Keith Snook Quad-a .

Sušta istina.

Jedino to Vi možete. Za čoveka tako sugestivnog koji je uspeo da ubedi ćeru da je danas nemoguće funkcionisati bez Tannoy 10", suprugu da kuća bez tri vrhunska HiFi sistema (Tannoy: 15,12 i 10 inča) i nije domaćinska; ja bih trebalo da budem nešto poput laganice.

 

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Srecko said:

 

 

 

 

Sušta istinaemoji16.png.

Jedino to Vi možete. Za čoveka tako sugestivnog koji je uspeo da ubedi ćeru da je danas nemoguće funkcionisati bez Tannoy 10"emoji16.png, suprugu da kuća bez tri vrhunska HiFi sistema (Tannoy: 15,12 i 10 inča) i nije domaćinskaemoji16.png; ja bih trebalo da budem nešto poput laganiceemoji16.png.

 

U svakoj šali ima i malo ozbiljnosti.

Zašto pobogu ne pomerite te zvučnike malo i javite nam da li ima razlike? Ne košta ništa i bezopasno je sa epidemiološke strane gledišta...

Link to comment
Share on other sites

Ma naravno da je bolje kad ih stavim u pravu poziciju (premerio sam i zapisao gde treba da ih stavim da zvuče najbolje, naravno za moje uši). U tu poziciju dolaze kad sam baš posebno raspoložen ili kad mi drugari dođu na druženje (od kako je pocelo ovo čudo da koronom pao sam u depru, ne odmičem ih od zida).
Ovo je “radna” pozicija.

Link to comment
Share on other sites

Eee, a kazu za Harbethe da su zvucnici zastarelog dizajna, iz tamo neke sedamdeset i neke godine.Nish to ne valja, kad ono ne lezi vraze...

----------------------------------------------------------------------

Posle dobre svirke i jos bolje cirke
dodjosmo do kola i pukosmo od bola
ocajnog prizora, seljaci nas kinje
jer naseg Trabanta pojele su svinje

U velikoj zurbi oko tonske probe
zaboravismo skroz na groktave grdobe
ta nepaznja sitna bese vrlo gadna
izgubismo naseg voljenog Trabanta
voljenog Trabanta, voljenog Trabanta

Ali
na svu srecu svinje nisu ko Kareli
ipak je motor ostao sasvim celi
sad sa tim motorom mi rezemo drva
al’ osta setno secanje na nasa kola prva

Link to comment
Share on other sites

Pa upravo sam slušao ženu.
Za sada su u drugoj sobi, na rezervnoj klupi..
Verovali ili ne toliko sam se "primio" na ovaj Harbeth M40.1 da već nekoliko meseci nisam čuo Quad ESL 63 i još uvek ni ne osećam potrebu da ih čujem.
Potpuno glupo sam intonirao post. Izvinjavam se.
Mogao sam vas dovesti u zabludu da sam želeo da kažem da je Harbeth M40.1 bolji zvučnik što mi nije bila namera.
Volim zvuk Quad ESL 63, a dopada mi se i Harbeth M40.1 pa čak i da imam mišljenje o njima-komparativno ono ne bi bilo meritorno-objektivno.
Quad ESL 63 je divan zvučnik.
Poseban.
Nezaboravan.
Jedinstven.
Kontroverzan, Ili ga obozavate ili ne volite.
Prodavao sam ga nekoliko puta i uvek mu se vraćao.
Zato je još uvek na klupi i nije prodat (doduše i da sam hteo da ih prodam zbog Korone ne bih mogao, jer ne primam kućne posete).
Hteo sam da kažem da mi trenutno više odgovaraju Harbeth M40.1 jer mogu da ih gurnem do zida, zbog čega me kolega@zflazar opravdano kritikuje.
Quad ESL 63 je širok 67cm i njih nisam mogao da približim zidu pa mi je stajao ispred police (iako su plitki) malte ne na pola sobe, što me je izluđivalo.
Da nismo odustali od preseljenja i sada bi Quad ESL 63, verovatno, svirao u mom main sistemu.
I da Quad ESL 63, zahteva izuzetan pojačavač (Quad 405 II je pravljen za njega i "leži" mu ali ne pripada grupi sjajnih pojačavača), što sa Harbeth M40.1 nije slučaj.
Quad ESL 63 zahteva izuzetan pojačavač jer je težaaaak za pogon (da Vam pruži ono što može) zato što mu impedansa šeta od 2.9 oma do skoro 60 oma.

Bilo bi red da prekinemo sa off o mojim zvucnicima.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...