Jump to content


Koji "all in one" HIFI sistem u rangu cene od 3.000 do 5.000 ?


lalelala

Recommended Posts

  • Replies 126
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

2 hours ago, Filipescu said:

Леле кухиња пола стана :)...

u pravu si , ovde su standardi poptuno drugaciji nego kod nas  u Evropi ...

Stan nije mali , 52m2 za jednog coveka je ihaj dovoljno , ali kad pogledas nema neke makar malo vece prostorije pogodne za slusanje .

 

Link to comment
Share on other sites

12 minuta ranije, lalelala said:

u pravu si , ovde su standardi poptuno drugaciji nego kod nas  u Evropi ...

Stan nije mali , 52m2 za jednog coveka je ihaj dovoljno , ali kad pogledas nema neke makar malo vece prostorije pogodne za slusanje .

 

Наш први стан овде исто 52 квадрата, али дневна соба 27...

А да ти купиш слушалице? :D

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Delija said:

Sta bi ti bez toga :P :D

idem 2x nedeljno ...napolju je 41 stepen preko dana , nocu oko 30 , nema ni setnje ....samo pretrcavanje izmedju kola i stana !

lepo stanes na traku pa se setas pod klimom ... postoji i soba sa dva bicikla i velikim platnom na koje se moze projektovati film po zelji i onda lepo gledas film i verglas baciklo ....zvucnici su JBL Control 1 

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, lalelala said:

idem 2x nedeljno ...napolju je 41 stepen preko dana , nocu oko 30 , nema ni setnje ....samo pretrcavanje izmedju kola i stana !

lepo stanes na traku pa se setas pod klimom ... postoji i soba sa dva bicikla i velikim platnom na koje se moze projektovati film po zelji i onda lepo gledas film i verglas baciklo ....zvucnici su JBL Control 1 

I koji ti je prosek bicikliranja? Posto i ja imam sobni bajs. Ispod 30 km/h nikada.

Kada sam bio mladji bilo i do 34km/h

Ventilator ukljucen i duva u mene.

Sve najbolje.

Link to comment
Share on other sites

Just now, nesone said:

I koji ti je prosek bicikliranja? Posto i ja imam sobni bajs. Ispod 30 km/h nikada.

Kada sam bio mladji bilo i do 34km/h

Ventilator ukljucen i duva u mene.

Sve najbolje.

Nisam jos seo na baciklo ...Traku vrtim oko 30 min sa prosekom brzine oko 3.8 milja i usponom oko 5% , mada koristim program koji mi drzi otkucaje srca  na oko 120 pa se brzina i uspon menjaju povremeno 

Link to comment
Share on other sites

Ja kada setam po vrsackom bregu gde su veliki usponi, kako gde, cuka udara i do 180 u min. Mozes  da podignes nivo treninga i malo vise od 120 okucaja. Ali ne preterano. Koliko ti odgovara.  Bar na minut dva. kazu strucnjaci  da je max 220 minus godine koje imamo.

To ipak nije istina. Treba se ponasati kako ti odgovra, tebi ili svima nama. Ali opterecenje treba ponekad dodati. Bez toga nema nista. Ne predugo.

Link to comment
Share on other sites

E ljudi , jel neko slusao ovo :

https://lindemann-audio.de/products/musicbook-series/musicbook-source/?lang=en#Resampling

Deluje mi kao jako dobro resenje , istina iz dve kutije ....

Posebno m,i se dopada mogucnost konverzije svega sto dolazi digitalno u DSD format i onda konverzija u analogni signal , dok je glasnoca potpuno analogno kontrolosina ...

Jel zna neko cenu kod Maze u MKABL-u  ? Verovali ili ne  u USA nema zastupnika !

Link to comment
Share on other sites

5 minuta ranije, Zexx said:

Taman i da postoji distributer u USA, a zvanična stranica još uvek prijavljuje "Coming soon", nema šanse da se cenama približe onima koje mogu da se dobiju kod domaćeg zastupnika.

onda ništa drugo ne preostaje nego da iz SRB dobacimo humanitarnu pomoć Laletu u tuđinu!

BTW koliko je to kod zastupnika povoljnije za domaće tržište u odnosu na belosvetske cene?

Link to comment
Share on other sites

9 sati ranije, lalelala said:

E ljudi , jel neko slusao ovo :

https://lindemann-audio.de/products/musicbook-series/musicbook-source/?lang=en#Resampling

Deluje mi kao jako dobro resenje , istina iz dve kutije ....

Posebno m,i se dopada mogucnost konverzije svega sto dolazi digitalno u DSD format i onda konverzija u analogni signal , dok je glasnoca potpuno analogno kontrolosina ...

Jel zna neko cenu kod Maze u MKABL-u  ? Verovali ili ne  u USA nema zastupnika !

Slusao i direktnu A/B usporedbu napravio sa MBL sistemom nesretnog naziva Korona(CD i amp) uz iste zvucnike isti CD ,Oscar Peterson poznat materijal.Jasno bolji... i to dosta.Odlicna sprava.Nisam siguran u model,ali razlika je bila sa i bez cd fijoke,a ostatak dac/streamer je bio isti

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, zflazar said:

Lale,

meni Google izbacuje http://www.oneworldaudiousa.com/

Sadrzaj sa ovog linka ne odgovara svaremenom programu sa linka proizvodjaca , ovo kao da je nakada bio zastupnik za USA ...

6 hours ago, zflazar said:

onda ništa drugo ne preostaje nego da iz SRB dobacimo humanitarnu pomoć Laletu u tuđinu!

BTW koliko je to kod zastupnika povoljnije za domaće tržište u odnosu na belosvetske cene?

HiFi je sport sa "debelim" prodajnim marginama ...cene kod nas su daleko nize nego u belom svetu, naravno govorim iz  sopstvenog iskustva. Mislim da tako i treba da bude.

Mada ima zastupnika u SRB  sa kojima sam nekada saradjivao i koji se su hvalili da im je cena ista kao u Londonu. Po meni, nerealno razmilsljanje.

 

Link to comment
Share on other sites

Prodaja garderobe i obuce , npr je sport sa daleko debljim marginama od HI FI

Nabavna cena odredjenog utedjaja je ista i za bogato nemacko i siromasno srpsko trziste npr... uz to, daleko su visi troskovi transporta, zatim carina, pdv... sve se to ugradjuje u krajnju cenu.

Ko posluje legalno, treba da uracuna troskove prostora, komunalije, socijalno i penziono zaposlenih...

 

Treba zaracunati i potencijalno moguce troskove po pitanju garancije.

Iz te perspektive, marze nisu ni malo debele.
Takodje, ne daju svi brendovi iste marze.

Na sve to dalje treba dodati i kupovnu moc ma datom trzistu. Ono sto Nemac proda u desetinama ili stotinama komada u jedinici vremena, srpski prodavac cesto moze da izbeoji na prste dve ruke.
 

Dakle, kontraproduktivno je siriti dezinformacije.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...