Jump to content


Koji "all in one" HIFI sistem u rangu cene od 3.000 do 5.000 ?


lalelala

Recommended Posts

  • Replies 126
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Mojih 2 centa. Znam da nisi prava adresa ali moram...

Skoro 1,5 kW snage, DSP. Samo ti treba tablet ili mobilni + B&O App.

Imao sam to u našoj dnevnoj sobi 48 m2. Ljudi sa predrasudama su ućutali. Predlagao sam to komšiji. Prodao je svoje Wiena zvučnike i Leben pojačalo uz reči da nije nikada pre tako uživao u muziki.

Beoplay A9 mk 4

 

P.S. Imam ovaj pored, u obliku kupe, neka ti @siroma kaže kako to pravi dernek. 

:wave2

A9.thumb.jpg.2e1b52e67e8fbd4dab934530dd988bba.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

22 sati ranije, lalelala said:

Jedini problem je sto ja ovde osim Focal Arie 906 nema sta drugo da kupim a da ostanem u zadatim okvirima ....ovolike zvucnike je tesko staviti u sobicu 3.5 x 3.5 , a cak i za Ariu 906 kazu da treba veca soba ...

Naim se uglavnom dobro gađa sa Linn, i sa Neat zvučnicima. Ima li njih u bližoj okolini?

Ok, ne znam za Uniti Nova...

Nego, ček bre, u kojem si ti to Texas-u kada imaš sobu 3.5x3.5?!?
Zar nisu njima tamo plakari te veličine?
Živiš u plakaru?

:P:D :lol:

Link to comment
Share on other sites

Koji ce mu andrak naim streamer sa Linn zvucnicima.Ne samo da su bolji Linn streameri,vec su naravno i bolji sa Linn zvucnicima :P

Kod kolege koji ima naim cd plejer zavrsio sa digitalnim izlazom ubodenim u linn streamer...Novi Linn streamer nosi par novina u odnosu na raniju verziju donosi wifi povezivanje,bluetoot,dsd,amp od 100w,bolji head amp.

Mslm probao je Lale Fiata,i Mazdu ali Audi je Audi.Mslm moze da se kupi i naim,i nad i cambridge audio ali zna se ko kosi ,ko vodu nosi ...pogledajte onu listu iz nemackog Stereplay  :D:D:D

Link to comment
Share on other sites



Koji ce mu andrak naim streamer sa Linn zvucnicima.Ne samo da su bolji Linn streameri,vec su naravno i bolji sa Linn zvucnicima 
Kod kolege koji ima naim cd plejer za
Mslm probao je Lale Fiata,i Mazdu ali Audi je Audi.Mslm moze da se kupi i naim,i nad i cambridge audio ali zna se ko kosi ,ko vodu nosi ...pogledajte onu listu iz nemackog Stereplay  


Jeli ovu listu:
https://www.13thnote.net/2020/08/07/the-worst-value-audiophile-hifi-ive-tried/?fbclid=IwAR2sHbJUeP6bJN26j4P5DOJvAqFXFZAI2WfbgQO8likHOG8bjJ1BoHyv_3E

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, NShappy said:

Naim se uglavnom dobro gađa sa Linn, i sa Neat zvučnicima. Ima li njih u bližoj okolini?

Ok, ne znam za Uniti Nova...

Nego, ček bre, u kojem si ti to Texas-u kada imaš sobu 3.5x3.5?!?
Zar nisu njima tamo plakari te veličine?
Živiš u plakaru?

:P:D :lol:

Zivim u cardaku :-)

Salu na stranu , amerima u zabavistu niko nije pricao pricu o tri praseta ...kod njih je zvanicna verzija sa 2 praseta , prvo prase  je gradilo sa slamom , a drugo sa drvetom i treceg ni nema ....

Zivim u stanu od cca 40 m2 u kome je jedna soba spojena sa trpezarijom i kuhinjom u celini i druga soba je  spavaca i meni radna jer radimo od kuce od marta a kako stvari stoje do ko zna kada 

Ideja ja da veci deo dana dok radim i spavam slusam tiho muziku sa tog sistema ....nemam ja tu ni mesta za policu , tako da je preferabilno da uredjaj bude sto manji manji .

U audioconcept-u imaju LInn , Naim , NAD i SimAudio Moon tako da cu moci da cujem sve od toga na jednom mestu.

Oni sami kazu da ne vole da razdvajaju Linn i njihova preporuka je da LInn elektronika ide sa Linn zvucnicima ....za demo je dogovoren ProAc D2R zvucnik kao nesto najblize onim  mojim Ascend Sierra-ma po topologiji i velicini ...

Ceka se NAD da stigne , kazu ocekuju ga krajem avgusta ...

U salonu imaju vise soba za slusanje , od ogromnih pravih teksaskih , pa do manjim , imigrantskih :-)

 

 

Link to comment
Share on other sites

On 8/7/2020 at 10:57 PM, lalelala said:

Zivim u cardaku :-)

Salu na stranu , amerima u zabavistu niko nije pricao pricu o tri praseta ...kod njih je zvanicna verzija sa 2 praseta , prvo prase  je gradilo sa slamom , a drugo sa drvetom i treceg ni nema ....

Zivim u stanu od cca 40 m2 u kome je jedna soba spojena sa trpezarijom i kuhinjom u celini i druga soba je  spavaca i meni radna jer radimo od kuce od marta a kako stvari stoje do ko zna kada 

Ideja ja da veci deo dana dok radim i spavam slusam tiho muziku sa tog sistema ....nemam ja tu ni mesta za policu , tako da je preferabilno da uredjaj bude sto manji manji .

U audioconcept-u imaju LInn , Naim , NAD i SimAudio Moon tako da cu moci da cujem sve od toga na jednom mestu.

Oni sami kazu da ne vole da razdvajaju Linn i njihova preporuka je da LInn elektronika ide sa Linn zvucnicima ....za demo je dogovoren ProAc D2R zvucnik kao nesto najblize onim  mojim Ascend Sierra-ma po topologiji i velicini ...

Ceka se NAD da stigne , kazu ocekuju ga krajem avgusta ...

U salonu imaju vise soba za slusanje , od ogromnih pravih teksaskih , pa do manjim , imigrantskih :-)

 

 

Neb ja tu nista cekao nego overio Lin + Proac i nakrivio kaubojski sesir, nabio tompus u zubalo i tiho u tamnom i mracnom  delu sobe ispijao viski uz lagano saputanje Linn+Proac kombinacije.

Mada, moram priznati da ima drazi u biranju i cekanju komponenti....

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, zeljko1974 said:

Neb ja tu nista cekao nego overio Lin + Proac i nakrivio kaubojski sesir, nabio tompus u zubalo i tiho u tamnom i mracnom  delu sobe ispijao viski uz lagano saputanje Linn+Proac kombinacije.

Mada, moram priznati da ima drazi u biranju i cekanju komponenti....

Tompus nikako , a sto se tice napitka , Lagavulin ...

Videcemo , ne zurim , merkam i cetkam ....do kraja avgusta bi trebalo da stigne pa onda uporedni test .

Link to comment
Share on other sites

On 7.8.2020. at 22:57, lalelala said:

....nemam ja tu ni mesta za policu..

S’oprostenjem s...m ti se u Americki san ako nema mesta ni za policu:D

BTW u tom slucaju kupi kao sto ti rekoh onomad kada smo se culi bluetooth boombox  pa ga zadeni na rame kao papagaja da ti svira na uvce dok vredno privredjujes^_^

Link to comment
Share on other sites

Obavezno te Proac ponesi na kucnu probu.Pored pazljivog set up-a koji je diskretno pomenut u rewiew imaju i Ribon koji ce da dobro pokaze sta je na putu signala i kakav je zaista amp.Moze da ti se pokaze potreba za dobrim stalcima i postavkom dalje od zidova za koju u malom prostoru nemas mesta.Provericu i da li je recimo Linn uradio Space Optimisation podrsku za njih.Uz nju njihov dsp program "napravi" podrsku i za polozaj zvucnika koji nije idealan,kao i za dimenzije sobe koje mozda nisu najaudiofilskije.Trebalo bi taj spisak  zvucnika za koje je Linn uradio podrsku da bude na sajtu,ali ja ga svakako imam vec u linn konfig programu,pa cu proveriti kad budem u stanu.

@golum nije bas Lale nela tikva bez korena da mu treba americki san,čeka ovde sremica u boravku ko ta dva apartmana u "prestonici kulture"...a zna se da je svaka sremica ljuća od tri meksikanke,tako da ga je ona poslala da kupi  i donese strimer za spavacu sobu  :D

Ps.Linn sprave automatski prepoznaju voltažu

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...