Jump to content


Koji "all in one" HIFI sistem u rangu cene od 3.000 do 5.000 ?


lalelala

Recommended Posts

  • Replies 126
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

17 minutes ago, Delija said:

NAD M27 koristi Hypex NCore module. Novi M28 koristi Purifi.

Tacno, ali M33 koristi Purifi, ako ne gresim. Pa ako je M27 dobar sa hypex, a Purifi bolji od hypex, onda bi trebalo da nema greske sa M33. Bar je to neko moje razmisljanje.

Meni nikad nije prijao NAD industrijski dizajn starijih uredjaja, ali ovi novi uredjaji izgledaju vrlo lepo. 

Link to comment
Share on other sites

Svoje predloge i po koji Naim jesam. Starije NAD Masters sprave takodje - M33 je u Srbiji cula samo Hi-Files ekipa. Da li sve u idealnim uslovime - ne, naravno.

 

BTW, pomenuti Mark Levinson № 5802 nisam imao prilike, a zeleo bih definitivno. Isto tako, a mozda i vise i № 585(.5).

Link to comment
Share on other sites

Jeste, treba poslusati u svojoj sobi, sa svojim zvucnicima, sa svojom muzikom... Stoji to sve, ali nije bas uvek moguce. Da nema glupe korone, Lale bi tamo preko bare i mogao da proba gomilu sprava. Mada, ja bih i ovako na njegovom mestu narucio "postom" - poslusao i vratio sta mi se ne svidja :) 

Link to comment
Share on other sites

Ma, ja mislim da u tom cenovnom rangu, svi oni zvuce dobro. Sve se svede na to koji lepse izgleda i kakve funkcije ima, garancija, pouzdanost, snaga pojacala, cena.... pa sta najvise odgovara coveku i sta ce lepo da se uklopi u enterijer. Kod ovih uredjaja i softver ima uticaj. Kako se update radi, koliko cesto... 

A dati realan sud zvuka je, po mom misljenju, gotovo nemoguce. Osim ako neki od pomenutih urdedjaja nije bas lose napravljen, sto sumnjam.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Nije moja želja da razbijam ovaj romantičan skup, već da dam i pogled sa strane. Treba biti i odgovoran u ocenjivanju sa mnogo strana.

Ja nikad ne bi preporučivao nekom da kupi bilo koji tehniks gramofon samo zato što im se posrećio jedan model. Ili neko NAD pojačalo jer ih je ukenjao jedan sredinom 80ih.

Link to comment
Share on other sites

25 minuta ranije, vdzele said:

Na osnovu velike elektronike skojom sam okružen svaki dan na poslu ja ne bi davao ni sud o pouzdanosti današnje elektronike. Na toj osnovi nikad ne bi kupovo all in one.

Vreme kupovine bilo cega da traje 30 godina "polako" prolazi...

(u krstenom svetu je davno proslo)

 

Link to comment
Share on other sites

30 minuta ranije, Delija said:

Vreme kupovine bilo cega da traje 30 godina "polako" prolazi...

(u krstenom svetu je davno proslo)

 

Nažalost je tako. Ali postoji uzročno-posledična veza između trajnosti uredjaja i onog za čega je napravljen. Ne može uredjaj da radi odma posle garantnog roka a da nije nešto uštinuto i na kvalitetu prilikom rada uredjaja.

A ovaj nadobudni stav da je kršten svet odavno napustio trajnost uredjaja ima i svoju drugu stranu. Ti kršteni se danas dave u svom smeću jer robovi po svetu više ne žele da im recikliraju smeće. Nadam se da će robovi ostati istrajni.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, usuldur said:

Slazem se potpuno. Pitanje je koliko ce trajati danasnje D klase ili da ne polude i uniste neke skupe zvucnike...

 

Kod kuce imam D klasu nCore-500 mono blokove koji teraju "gladne" kutije ....radi to sasvim OK , ne greje se i kad se dan / noc ne gasi 

Ne ocekujem ja tu neke velike probleme ...

Link to comment
Share on other sites

45 minuta ranije, vdzele said:

Nažalost je tako. Ali postoji uzročno-posledična veza između trajnosti uredjaja i onog za čega je napravljen. Ne može uredjaj da radi odma posle garantnog roka a da nije nešto uštinuto i na kvalitetu prilikom rada uredjaja.

A ovaj nadobudni stav da je kršten svet odavno napustio trajnost uredjaja ima i svoju drugu stranu. Ti kršteni se danas dave u svom smeću jer robovi po svetu više ne žele da im recikliraju smeće. Nadam se da će robovi ostati istrajni.

To nije nadobudni stav, vec realnost. Nisam rekao da mi se to svidja.

Nesto ne vidim da "krsteni" imaju vecih problema od "robova"...

Link to comment
Share on other sites

Kao što neko reče, ne može se pogrešiti ni sa jednim od ovih all-in-one uređaja u ovom budžetu. Naim, Linn, Hegel, Moon, Devilaet, do sada nisu napravili loš uređaj (osim što možemo filozofirati vrede li koliko koštaju).

I kao što neko drugi reče, niko ih nije poslušao sve, niti uporedio.

Dakle, moraćeš nekako sam da se izboriš sa dilemom. :)

Jedino što može da ne štima, jeste uparivanje tog nekog all-in-one sa nekim zvučnicima. Tu moraš prvo malo da Googlaš, šta kaže svet, pa onda i da počuješ šta se čuti može, i šta je dostupno za poslušati.

Ništa nisam pomogao? A? :P

Link to comment
Share on other sites

Ja znam da ce svi da me stave u top, jer to nije klasicna stereo sprava, ali Denon avc-x8500h moze da prodje kao All in one uredjaj i da bude relativno future proof. Pre svega, ima heos, moze da pusta sa NAS, da strimuje, moze da pruzi i multi room opciju,  ima room korekciju koja nije losa za taj novac, kad se dokupi aplikacija za iOS ili Android (20e, ja mislim). Ima vrlo snazna pojacala AB klase, ali ima i preamp mode ako treba jos snage. 

Naravno, ima visekanalni zvuk kao kasniju opciju upgrade. Izlaze za nezavisne subwoofere... 

Kosta manje od 5000 dolara sada, i ima iza sebe kompaniju koja nija naivna. 

E sad, to ne izgleda audiofilski, pa....

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, usuldur said:

Ma, ja mislim da u tom cenovnom rangu, svi oni zvuce dobro. Sve se svede na to koji lepse izgleda i kakve funkcije ima, garancija, pouzdanost, snaga pojacala, cena.... pa sta najvise odgovara coveku i sta ce lepo da se uklopi u enterijer. 

 

 

 

Kakva katastrofa od razmisljanja.Cudim se da nikom nije palo u oci.

Brate mili ljudi iz ovog sporta gledaju usima , a ne ocima.Svaki od pobrojanih uredjaja ima svoj zvuk na osnovu cega jedino,ili ako ne jedino a ono barem presudno trebamo birati sta kupujemo.Ko god ima iole dobro slozen sistem,ne nuzno i skup moze jasno da cuje razlike i da dozivi sta je bolje za njega jer je ovo iskljucivo subjektivan sport pa smo u tim izborima (fala bogu) razliciti,svako ima svoj par usiju.Ja sam u svom sistemu cuo barem 20-tak razlicitih digitalnih izvora zvuka i ulazem bubreg u opkladu da bi svi odavde culi jasne razlike u zvuku.Sa nekima od njih bih po veo dan slusao muziku sa nekim jedva vrlo kratko.Mozda neumemo svi da recima izrazimo razlike,ali da svi cujemo ne sumnjam.Sta se i kako uklapa u enterijer ...to je Ok za forum o zavesama.

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, NShappy said:

Kao što neko reče, ne može se pogrešiti ni sa jednim od ovih all-in-one uređaja u ovom budžetu. Naim, Linn, Hegel, Moon, Devilaet, do sada nisu napravili loš uređaj (osim što možemo filozofirati vrede li koliko koštaju).

I kao što neko drugi reče, niko ih nije poslušao sve, niti uporedio.

Dakle, moraćeš nekako sam da se izboriš sa dilemom. :)

Jedino što može da ne štima, jeste uparivanje tog nekog all-in-one sa nekim zvučnicima. Tu moraš prvo malo da Googlaš, šta kaže svet, pa onda i da počuješ šta se čuti može, i šta je dostupno za poslušati.

Ništa nisam pomogao? A? :P

zapravo si otvorio najvazniji segment problema ....

NAIM Unity Nova voli Focale ....i sa njima zna da zvuci opasno dobro !

Jedini problem je sto ja ovde osim Focal Arie 906 nema sta drugo da kupim a da ostanem u zadatim okvirima ....ovolike zvucnike je tesko staviti u sobicu 3.5 x 3.5 , a cak i za Ariu 906 kazu da treba veca soba ...

Nekako mi se cini da NAD ima vise fleksibilnosti u vezi uparivanja ... tj da je gore ravniji i da ce lepo svirati sa ravnijim zvucnicima ...

NAIM  gore brzo pada pa voli zvucnike koji gore rastu :-)

https://www.stereophile.com/content/naim-audio-uniti-nova-integrated-amplifier-media-player-measurements

Da me ne shvate pogresno "sektasi"  , objektivno je NAIM na merenjima pokazao da mu odziv lagano pada  nekoliko dB vec od 10KHz i da mu zato lepo prijaju nesto otovreniji zvucnici ...kad uparis dva losa dobijes jedan dobar ! Salu na stranu stavite sluske i oseticete da je prilozen snimak respektabilan u svakom smislu ...

Link to comment
Share on other sites

Odkad postoji naim tako radi.Vecina misljenja o naimu kao zatvorenom i potice odatle sto ljudi to pogresno upare sa zvucnicima koji nisu otvoreni u gornjem delu.Otvoren dobar zvucnik je sve sto im treba.Nista tu nije cudno...i drugi tipovi ampova imaju svoje izbore zvucnika.Naim je tako odabrao umesto da pravi tipican ostar zvuk tranzistorskih pojacala.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, usuldur said:

Ja znam da ce svi da me stave u top, jer to nije klasicna stereo sprava, ali Denon avc-x8500h moze da prodje kao All in one uredjaj i da bude relativno future proof. Pre svega, ima heos, moze da pusta sa NAS, da strimuje, moze da pruzi i multi room opciju,  ima room korekciju koja nije losa za taj novac, kad se dokupi aplikacija za iOS ili Android (20e, ja mislim). Ima vrlo snazna pojacala AB klase, ali ima i preamp mode ako treba jos snage. 

Naravno, ima visekanalni zvuk kao kasniju opciju upgrade. Izlaze za nezavisne subwoofere... 

Kosta manje od 5000 dolara sada, i ima iza sebe kompaniju koja nija naivna. 

E sad, to ne izgleda audiofilski, pa....

U tom rangu cene AVR-ova ima osetno boljih sprava za stereo - Anthem, Arcam...

Ali je to bacanje para nekome koga surround uopste ne zanima i nikad ga nece zanimati. Za iste pare ima boljih stereo sprava.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...