Jump to content


Koji "all in one" HIFI sistem u rangu cene od 3.000 do 5.000 ?


lalelala

Recommended Posts

Licno sam zainteresovan da svoje  pecalbarske dane u doba Corone oplemenim muzikom ....

Interesuju me samo jednostavna  resenja u jednoj kutiji , bez ulazenja u inace opravdane ali trenutno nepozeljne dubioze sa kablovima . 

Prostor je trenutno malecki (3.5 x 3.5  ) ali moze da naraste , tako da je rezerva snage i sub out pozeljna stvar.

Ono sto meni prvo pada na pamet su  NAD M33 (5000 $) i  NAIM Unity Nova (6000 $) koji je malo skuplji od zacrtanog budzeta ali ga hvale mnogi pa ajde da ga ne zaobidjemo zbog trivijalnosti kao sto je 1.000 dolara :-)

Zvucnici su suzeni na Revel M16 ili Ascend Sierra 2 EX.

Predlozi , misljenja , umerena zahebancija , sve je dobro doslo !

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 126
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Uh , nedostajete mi .... cujem se redovno sa ponekim clanovima uglavnom u sitne sate ali jbg @TurboMaximus nema Viber / Skype  ...

Ovde su cene malo drugojacije nego kod nas .... Devialet 140 PRO je jako skup oko 6.500 $ , a model 220 PRO je 9.000 $ 

Lyngdorf-a ni nema u blizini da ga cujem , Hegela takodje .... Texas je malo zatucan u pogledu HIFE , vise ima oruzija da se bira a muzika je ovde sporedno pitanje :-)

Zbog Corone nema ni sanse da se putuje avionom na neki HIFI vikend pa da se odradi vise slusnih sesija npr u Kaforniji koja ima dosta bolju ponudu ...

Ovde u Dallasu ima jedna radnja Audio Concept koja ce imati NAD M33 za koju nedelju i vec sam se najavio ... oni imaju i NAIM pa ce biti jako zanimljivo cuti sve to na jednom mestu i uporediti  sa isitm kutijama u istom prostoru. Imaju i Linn tako da je moguce i to probati ...

 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, sondek said:

Linn Selekt, Linn Majik dsm3....slusaj najbolje

evo njihove preporuke :

https://audioconceptsonline.com/favorite-systems/

 

Linn Majik DSM Integrated Amp / Digital Streaming player
Linn Majik 140 speakers

Total price: about $6,000

I to planiram da cujem , uklapa se u zahteve i budzet 

Link to comment
Share on other sites

Koliko pratim Naimov forum- Nova je vrhunac kompaknosti. Nema preko. Može to i nešto bolje, kao komponente serije 500 i Strimer NDX 2, al to je puuuno više para, plus napajanja i kablovi, a i nije one box.

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

22 minuta ranije, Engine said:

Koliko pratim Naimov forum- Nova je vrhunac kompaknosti. Nema preko. Može to i nešto bolje, kao komponente serije 500 i Strimer NDX 2, al to je puuuno više para, plus napajanja i kablovi, a i nije one box.

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
 

Ma nemoguce da na Naim forumu "vrhunac kompaktnosti" nije Devialet ili Hegel :D

Link to comment
Share on other sites

Ja upravo slusam ovih dana Linn Dsm.Tidal radi sjajno,a ne mogu da se naslusam American jazz Institute radia.Internet radio je bukvalno fantastican,nikad takav sound nisam doziveo sa FM,iako imam odlican tjuner,u momentima imam osecaj da je bolji zvuk od tidala.U svakom slucaju mnogo bolje nego sa dosadasnjim dac-om,radio sam direktno poredjenje sa Tidalom.Imam jos par opcija da isprobam,medjuostalim i kao all in one,dosad sam ga slusao sa starim ostatkom sistema bas da bih imao objektivan utisak naspram dosadasnjeg.Za svoj cenovni rang Odlican 5 .

Link to comment
Share on other sites

NAD M33 ima u sebi Purifi module koji su u samom vrhu danasnjih D klasa. Ima na ASR merenja NAD M27 i pokazao se odlicno. Tako da bih ja NAD pre nego NAIM. Nemam iskustva sa tim BluOs.... ali cujem da je zastupljen, pa je to dobro.

A ove Sierre imaju RAAL ribbon, ako se ne varam? Pa bar patriotska prednost, ako nista drugo. Ali Revel je svaki dobar. U oba slucaja nema greske. 

Pozdrav

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...