Jump to content


Upoznajte Anubisa!


anubisgrau

Recommended Posts

  • Replies 263
  • Created
  • Last Reply
  • 1 month later...

Ništa ti ne brini, sve je u redu :talasi .

Anubis, jedan predlog - kad budeÅ¡ sluÅ¡ao Avondale, nemoj please testirati artificijelnost CD reprodukcije sa "Forever Changes" poÅ¡to ta ploÄa baÅ¡ puca od sintetike, vrisnuo sam kad sam je Äuo po prvi put u Thule/Expo/Quad varijanti :D a eno vidim je na slici, spremna i Äeka.

P.S. Kaži mi kako ti se dopada virtuozno izvođenje sibilanata u režiji gdina Harpera? :bacanje

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

jeste, lak zica je zvucnicki kabl. courtesy of lemic. nisam poredio sa drugim kablom u ovom sistemu tako da ne mogu da kazem da li je to to ili moze bolje i koliko bolje. za moju sadasnju fazu odnosa prema kablovima gde prednost dajem duzini (da bude dovoljno dugacak da poveze zeljene komponente), sasvim radi posao.

no za kabl freakove, obratiti paznju po dubini snimka na handmade kabl u metalnom buziru by zflazar. ozbiljan izazov za brendirane kablove najvise klase.

kako svira? prirodno, ritmicki brzo i tonski tacno, sa naglaskom na muzici a ne na samom cinu slusanja komponenti ili ne znam cega. toplo ali ne mekano, sa pozitivnom, tranzijentnom reskoscu. nema ni analogan ni digitalan zvuk, jednostavno ima snagu uvodjenja slusaoca u izvodjenje.

mane: kao i svaki sistem baziran na full range zvucniku, ogranicena reprodukcija frekventnih ekstrema. vecina dozivljaja je ipak smestena u srednjetonski opsteg pa bass fanaticima ovaj zvuk svakako biva tanak. moguce je da ima odredjeno dinamicko ogranicenje, ovo definitivno nije za zurke, i pod time ne mislim glasnocu koja moze da bude ogromna, nego dinamiku.

kada se uzme u obzir cena sistema koji svira - ispod 2000E - cini mi se da ne mogu da zamislim da moze da se izvuce korektniji zvuk sem ako nije u pitanju samogradnja.

Link to comment
Share on other sites

jeste, prikljucen je na thule CDP koji glumi transport. u nameri da ne archim nedavno promenjeni laser na thuleu, koristio sam cheapo DVD player od pionira koji je nazalost nedavno krepao od "no disc" sindroma, a mrzi me da ga rasklapam i cistim laser, mozda se istrosilo svih 40E koliko sam ga platio i sad moram po drugi. inace za moje napacene ushi razlika je bila toliko minorna da nije bila vredna naprezanja mozga (thule vs pioneer), a blam me da napisem da je meni prednost bila na strani pioneera. ono sto pokusavam da kazem je da kada ukljucis anti-jitter kolo na altmannu (JISCO), mozes da ga nakacis i na peglu ako ima digitalni izlaz. svira bez pardona.

inace se slazem za subwoofer. tek treba da cujem dobro integrisan koji pored toga sto dodaje oktavu dole, ne upropascuje preostalih 9. doduse iskustva su mi skromna.

Link to comment
Share on other sites

@anubis:thanx,uh jako,jako me interesovalo iskustvo nekog "sa neutralnog terenena" posto su tu "zli jezici" pustali neki cudne buve da je zvuk Altmann DAC/Byob-a u sistemu gde se to pusta ne demo "ekvaliziran,preko nekog famoznog MACbook programa"..ovo je mene cackalo,ne toliko kao mozda potencijalnog Altamann-asa,vec cisto onako jedno pitanje sujete,koje se moze javiti u ovom sportu,gde postavljamo nekad sebi pitanje "il sam poludeo :ruganje ,il sam ogluveo :thumbsup2 al ovo sad XY dobro svira"...

Sad bar mogu na miru da zavrsim pivo pred rnedeljni rucak :P

:P

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

najnovija situacija kod anubisa:

zvucnici: oris swing mk2

pojacalo: altmann BYOB

pretpojacalo: EAR 864

DAC: altmann attraction

transport: sony DVP-NS38

napajanje: exide maxxima 900dc

ICs by zflazar

digitalni coax by zflazar

zvucnicki kablovi evidence siren

... dobar zvuk :wink:

post-469-128510615152_thumb.jpg

post-469-128510615158_thumb.jpg

post-469-128510615152_thumb.jpg

post-469-128510615158_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

mozda su kod gernera stajale malo vise ali kod njega je bilo 5.5m od usta horne do sweet spota. kod mene je 3.3m pa je potrebno da tuku nize, inace ode zvuk preko moje glave. mada, iskreno, ima tu jos dosta posla oko pozicioniranja iako moram reci da sam posle 36 sati smogao snage da uperim direktno horne u sweet spot. iako je tako slika nesto uza, cini mi se da je integracija po horizontali (levo-desno) OK. tako da hocu reci, ko zna kakva ce biti sledeca slika, oboreni zvucnici pod uglom od 90 stepeni ili nesto slicno.

antirezonator je kombinacija mana pristupa (staklo) i prirodnih materijala (orasi u ljusci, krckalica) za slucaj da se ogladni u toku slusanja. moracu da okacim slike na neki spoljni server, ubi me ovo ogranicenje od 120k, ima jos akustickih trikova na racku: prazna kutija za keks i zemljana posuda puna zapusaca od vinskih flasa, e to cemu sluzi reci ce vam brca.

Link to comment
Share on other sites

mozda su kod gernera stajale malo vise ali kod njega je bilo 5.5m od usta horne do sweet spota. kod mene je 3.3m pa je potrebno da tuku nize, inace ode zvuk preko moje glave. mada, iskreno, ima tu jos dosta posla oko pozicioniranja iako moram reci da sam posle 36 sati smogao snage da uperim direktno horne u sweet spot. iako je tako slika nesto uza, cini mi se da je integracija po horizontali (levo-desno) OK. tako da hocu reci, ko zna kakva ce biti sledeca slika, oboreni zvucnici pod uglom od 90 stepeni ili nesto slicno.

antirezonator je kombinacija mana pristupa (staklo) i prirodnih materijala (orasi u ljusci, krckalica) za slucaj da se ogladni u toku slusanja. moracu da okacim slike na neki spoljni server, ubi me ovo ogranicenje od 120k, ima jos akustickih trikova na racku: prazna kutija za keks i zemljana posuda puna zapusaca od vinskih flasa, e to cemu sluzi reci ce vam brca.

Link to comment
Share on other sites

kul, onda lepo kad dodjes na slusanje poneses jedan dobar barolo koji ti je ostavila neka musterija kojoj si prodao pampure i onda su ti svi gresi (i pitanja :wink: ) oprosteni.

nego htedoh reci, dosta vas je odmah pitalo za slusanje sistema. naravno, cak i u ovako ranoj neupucanoj varijanti, samo se organizujte u grupe ne vece od 2-3 coveka. tolika mi je sofa. moze svaki dan posle 18h, petkom tesko a vikendom po dogovoru.

pozdrav

Link to comment
Share on other sites

lepo bi bilo da imam jos 1m, ali nemam. ali realno, ovo radi OK - jedino sto kada si u sweet spotu, na snimcima koji su voluminozniji (orkestar, hor itd) osecaj ume da bude kao kada mali covek stoji ispred king konga, zato sto ovi zvucnici imaju takvu vertikalnu disperziju da je to skroz bolesno. medjutim prevelikim udaljavanjem od njih efekat koji se dobija me nikada nije narocito dojmio (recimo da bi se to moglo nazvati slusanjem u pecini), tako da sam siguran da oni u tom smislu bolje rade na 3.3 relativno kockaste sobe kao sto je moja nego na 5.5m vrlo duboke sobe kao sto je bila gernerova. mislim, horne su beameri i one nikada nece imati imaging kao mala kutijica na sred sobe, ali se ovde cene drugi kvaliteti. :blah

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...