Jump to content


Upoznajte Anubisa!


anubisgrau

Recommended Posts

  • Replies 263
  • Created
  • Last Reply
  • 4 weeks later...
  • 2 months later...

hahah bas ste me nasmejali

prvi sistem je zasao u zonu ozbiljnih modifikacija

trenutno svira THULE CDP, EAR preamp, ATC zvucnici, Anti-IC kablovi.

ARCAM CDP je poslat na servis u fabriku. planiram da prodam i njega i THULE CDP i da se presaltujem na HD server.

u kutiji u cosku se nalaze ALTMANN DAC i njegovo BYOB pojacalo za novu inkarnaciju sistema. zelim da proverim u svojoj sobi kutije velike osetljivosti sa pojacalima male snage. mislim da bi mi to donelo nesto sto mom sadasnjem muzickom tj audio ukusu vise odgovara, ali videcemo. audiofili grese i to ne samo jednom:).

zena i macke nisu predmet zamene :banana

ko hoce da cuje kako ovo sada svira, moze, neka se javi i najavi, dok je sistem u sadasnjem stanju:).

Link to comment
Share on other sites

S obzirom da si nabavio BYOB pojacalo logicno je da planiras zamenu zvucnika. Pa, reci nam, kakve su Tvoje ideje? Da li nesto iz regularne, serijske, produkcije neke poznate firme ili bi isao na diy?

Naravno, kao mackoljubac moram da priznam da su machori fenomenalni!

Link to comment
Share on other sites

od onoga sto sam imao prilike da cujem, izbor je za sada jednoznacan

Oris Swing.

voleo bih da cujem ovih par kutija koje su se pojavile kod domacih prodavaca, a da imaju osetljivost preko 95db - Omega, Gemme, Diva.

dinamicke kutije me vise ne zanimaju. ne bih da zvucim kao prostak ali ja bih sve to u jedan te isti folder: "goli qrac". za mene.

ali s obzirom da bas nisam od juce, imam problem da sam malo vise digao kriterijume, i da ja ovaj Oris Horn ozbiljan ubica od zvucnika, u odnosu na koga Avantgarde DUO zvuci rastimovano, agresivno itd....mada iskreno, vrhunski zabavno:)

bumo videli, javicu se sa raspletom situacije, mislim da ce do nove godine ovaj par oris swing da bude na prodaju a onda ostaje jedino pitanje da li ce i kako da radi u moja 22m2..... mislim da zena ne bi imala razumevanja za moj zahtev da se preselimo negde gde cu imati 50-70m2 na raspolaganju za slusaonicu

Link to comment
Share on other sites

I meni se od pre nekoliko godina, pa ima tome vec i 5-6 leta, veoma dopadaju AER drajveri, koje vidim da koristi i Oris. Nisam ih slusao, ali sam slusao neke koji su pribliznih osobina, sa Fostex i Lowther drajverima. Medjutim, i kod mene je problem prostor, jer smatram da za takvo ulaganje u zvucnike treba obezbediti da ne budu u skucenom prostoru. Postoje i varijatne sa korner hornama, ali kod mene ni to ne pomaze zbog specificnog rasporeda vrata, prozora i radijatora, i zato cu sacekati bolje uslove.

Link to comment
Share on other sites

Vlasnik Oris Swing je prethodno imao Orisov sistem baziran na AER drajverima i njegovo off record misljenje koje nije za javnu upotrebu je da to treba izbegavati.

Doduse to je bazirano na kriterijumima apsolutne reprodukcije kojima doticni gospodin tezi a koji bi verujem bili podjednako strogi i za Fostex ili Lowther.

Nisam slusao ali ako ima zainteresovanih za kupovinu tog prethodnog Oris sistema mislim da znam gde ima 1 par u Bg koji se prodaje, trenutno se ne koristi.

Link to comment
Share on other sites

Za Oris Swing, sam, dakle, prevideo Äinjenicu da oni sada imaju neke joÅ¡ bolje drajvere od AER. Pogledaću malo detaljnije njihov sajt, kad budem imao viÅ¡e vremena.

Moja iskustva sa Fostex-ima i Lowther-ima se svode na nekoliko kutija koje su raÄ‘ene po principu Voigt-ove lule (pipe), a samo jednom sam sluÅ¡ao originalni Lowther, negde pre desetak godina. Ne sećam se imena, ali to je bila kutija sa dva identiÄna drajvera od kojih jedan "bije" uvis, a drugi frontalno i imaju dve horne, tako da jedna "bije" pozadi, a druga u pod. Ostao sam bez daha, ... i nekoliko dana nisam mogao da doÄ‘em k sebi!!! InaÄe, u to vreme sam posluÅ¡ao i jedan Rethm sa DNM amplifikacijom, ali nisam bio oduÅ¡evljen kao sa Lowther-om.

Da li si sluÅ¡ao neÅ¡to od Dabićevih zvuÄnika koji se prave ovde u Beogradu?

Link to comment
Share on other sites

to sto si ti slusao se zove lowther audiovector i po nekima je najbolja aplikacija lowthera.

nisam slusao dabiceve zvucnike, ako je to ono sto mislim da jeste (horna u obliku puza sa lowther drajverom, ono sto je na nekom US sajmu proslo dobro).... cujem da ih ima u gradu ali da ih kriju ko zmija noge.....:banana

Link to comment
Share on other sites

to sto si ti slusao se zove lowther audiovector i po nekima je najbolja aplikacija lowthera.

nisam slusao dabiceve zvucnike, ako je to ono sto mislim da jeste (horna u obliku puza sa lowther drajverom, ono sto je na nekom US sajmu proslo dobro).... cujem da ih ima u gradu ali da ih kriju ko zmija noge.....:banana

Link to comment
Share on other sites

@paja:

kao prvo, u pravu si, horne još nisu završene.

kao drugo, ono "normalno" mi se baÅ¡ jako ne dopada, a "držalje" su samo privremeno reÅ¡enje, koje treba da Å¡titi od promaje, a i da konkretizuje u prostoru neke ideje glede drugaÄijih (nenormalnih) stalaka za Hedlund-a :banana

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...