Jump to content


pomoc oko pojacala i zvucnika


milosb

Recommended Posts

10 sati ranije, milosb said:

Da li da se strogo vodim tim da uz hk ide jbl i infinity?

Ne, to su zablude da sa ovim ide ono, to uklapanje proizvođača bez slušanja kombinacije u sobi u kojoj ća se slušati. Uz to tvoje pojačalo ima hiljade zvućnika koji će dati dobar rezultat u tvojoj sobi i beskonačno puno onih koji neće. Merodavno je slušanje, ako je izvodljivo. Ili proverene kombinacije, u smislu ja imam to pojačalo i te zvučnike i to se lepo uklopilo, što nije opet 100% garancija da će i tebi da se svidi i da će to u tvojoj sobi da svira zadovoljavajuće. Svi čujemo malo drugačije, a sobe su previše različite.

Link to comment
Share on other sites

12 sati ranije, milosb said:

zanimljivo misljenje,hvala.Da li da se strogo vodim tim da uz hk ide jbl i infinity?

Sve zavisi od modela do modela, ja sam recimo imao baš to pojačalo koje si kupio i upario ga sa Infinity Kappa 6.2i, taj zvuk je bio toliko tup i nemuzikalan da sam posle 7 dana prodao pojačalo, jedino snage nije falilo, ostalo sve je bilo bezveze. E sad možda če to 6550 pojačalo da ti legne sa nekim drugim kutijama bolje, recimo sa tim novijim Infinitijem, nikad se ne zna, mora da se proba. Meni sad Kappe rade savršeno sa Yamahom. A nema šta nisam probao, i Sony, i Marantz, i Onkyo (on me iznenadio kako dobro radi, model 8700) ali Yamaha AX-596 je top uz ove Kappe, bar meni se tako pokazalo.

Link to comment
Share on other sites

12 sati ranije, milosb said:

zanimljivo misljenje,hvala.Da li da se strogo vodim tim da uz hk ide jbl i infinity?

 Moja dva eurocenta, kad sam vec krenuo: Svi saveti o uparivanju mogu da posluze samo kao smernice za slusanje. Ako mislis da HK ide uz JBL idi poslusaj svoj HK sa JBL-om koji hoces da kupis, pa vidi da li ide za tvoje usi.

 Kupovina na slepo, preko oglasa, po meni nije dobar izbor.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...