Jump to content


Upgrade na 5.1.2 ili 7.1.2


Dr Roadstar

Recommended Posts

Napravi malo nadgradnju. Taman da iz prve ruke cujem jel vredi cemu
Hm, da napravim neki prsten da odbije 1cm...Moglo bi da se nabudži. Bojim se da nisam tu vičan. Upropastio bih 100%
Čekam savet majstora za knauf...

Kako dal vredi, nemoj molim te

Sent from my SNE-LX1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

4 sati ranije, Dr Roadstar said:

Ako ne mogu ove MA da uguram, odustajem. Ima nekih MA malo takših da soft dome visokim...

Sent from my SNE-LX1 using Tapatalk
 

Ако не можеш плафонски опет имаш те задње RX1 као горње задње а можеш додати горње предње. RX у тој позицији може бити само неко горњи звучник, никако суроунд задњи или са стране.

Link to comment
Share on other sites

Da, u toj poziciji.
Plafonski sve manje realni. Plafon nema visinu za drivere, verovatno bi i sama konstrukcija malo imala vibracije... Ipak je rađeno za osvetljenje, a ne za ozvučenje.

Bočni može, kad naiđu neki fini RS 1 ili RX1 i RX FX. Ne bih Bronze da mešam.

Sent from my SNE-LX1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

7.1.2 najrealnije. Krećem sa realizacijom.
Hvala na pomoći.
Jedna slika off ali jako bitna. Covid zalihe, nikad se ne zna. Sve ide lakše uz blues i bourbon....
IMG_20200728_201940.thumb.jpg.f23eb42432336ca9a28cab90a8b648ce.jpg
Moj glas za Wild Turkey :)

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

14 minuta ranije, nkrgovic said:

Jim Beam, ne Black... :)

 Manje pisanja, vise degustiranja :D

Dont worry, svako veče degustacija.

I uvek se vratim na Jim Beam  White kao standard ali je Jim Beam Black je stvarno prefinjen bourbon, best buy. Preporuka.

 

 

10 minuta ranije, nesone said:

Jedino nsm probao ovaj  double oak

Double Oak je poseban, dvaput u bačvi ( twice barreled) ima više OAK ukusa i slatku vanilu na kraju. Kako ko voli.

 

13 minuta ranije, nesone said:

ne cuvaj ih dugo, pokvarice se

Ne čuvam ništa posebno, otvaram boce stare 40 i više godina za obično veče...Ne cenim po starosti same boce. Imam i imao sam flaše koje na nekim britanskim forumima i sajtovima idu do 200 i više funti. Upravo sada privodim kraju Glenmore Silver Bourbon u izdanju koje se ne proizvodi od 80tih. :cheers

Link to comment
Share on other sites

On 28.7.2020. at 19:05, gvlada said:

друго, немој минералну, камену вуну и сл. ако правиш апсорбер панеле користи азмафон.

Uradio prve apsorbere, iza front kutija, azmafon napred i nazad u sredini min.vuna. Primetan je boljitak u bassu u smislu da nema produženja , neželjenih kašnjenja...

Za nadogradnju sistema ništa ne uradih...Slaba ponuda kutija koje mi trebaju ( MA ponuda se vrti oko Bronze i podnostojećih ).

Za front High razmišljam o manjim Dali kutijama, Zensor Pico ili Spector...

IMG_20200805_180736.jpg

IMG_20200805_180749.jpg

Link to comment
Share on other sites

За сам угао пробај набавити бас трапове, раде посао фино а ове панеле експериментиши где се најбоље покажу.

Ја сам скоро убацио бад панеле и одушевио се ефектом који праве, једноставно као да је цела просторија постала већа са бољим простором, дубином и ширином звучне слике, фокус, глас без трунке дисторзије, бољи распоред инструмената, већа тишина између тонова итд. у комбинацији са бас траповима. Не губи се енергија звука а звук постане бољи.

Link to comment
Share on other sites

On 28.7.2020. at 20:22, Dr Roadstar said:

7.1.2 najrealnije. Krećem sa realizacijom.

Hvala na pomoći.

Jedna slika off ali jako bitna. Covid zalihe, nikad se ne zna. Sve ide lakše uz blues i bourbon....

IMG_20200728_201940.jpg

Ulazi covek u kafanu. Prilazi mu konobarica. Jack Daniels, kaze gost. Drago mi je, ja sam Fata iz Tuzle, kaze konobarica.

Link to comment
Share on other sites

31 minuta ranije, DejanM said:

Ulazi covek u kafanu. Prilazi mu konobarica. Jack Daniels, kaze gost. Drago mi je, ja sam Fata iz Tuzle, kaze konobarica.

Moja lična priča: U "boljem" restoranu , kod nas u Pomoravlju, pita konobarica za piće šta želim, ja kažem Jim Beam. Ode ona, vraća se , bez pića i kaže nemamo Gin trenutno. Ja kažem ne Gin , Jim Beam, to je bourbon. Ode ona, vraća se, kaže: Od bourbona samo Jack Daniels :)

Htedoh da joj objasnim razliku, ali kažem: Daj Jack.Dupli.

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, Dr Roadstar said:

Moja lična priča: U "boljem" restoranu , kod nas u Pomoravlju, pita konobarica za piće šta želim, ja kažem Jim Beam. Ode ona, vraća se , bez pića i kaže nemamo Gin trenutno. Ja kažem ne Gin , Jim Beam, to je bourbon. Ode ona, vraća se, kaže: Od bourbona samo Jack Daniels :)

Htedoh da joj objasnim razliku, ali kažem: Daj Jack.Dupli.

Pa dobar je i Jacky .... :D

Kao i ona fora iz Two and a half men: kada Charlie u samoposluzi stavi bocu votke i kaze ruska plavusa, pa onda stavi bocu viskija i kaze skotska brineta i stavi i bocu crvenog vina i kaze ridjokosa iz Nappa Valley .... Charlijevi andjeli ... :D

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Сваки атмос снимак је 7 у корену тј суроунд канала увек има са стране и позади. Тиме 4 канала мешаш у 2 и примети се. Причам из искуства. Постави слике система али потруди се да нађеш места за још два звучника.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
On 17.9.2020. at 19:41, gvlada said:

Сваки атмос снимак је 7 у корену тј суроунд канала увек има са стране и позади. Тиме 4 канала мешаш у 2 и примети се. Причам из искуства. Постави слике система али потруди се да нађеш места за још два звучника.

Evo, uklopio sam koliko dozvoljava prostor, finansije i izbor zvučnika. Ispao je 5.1.4 sistem. Dodao sam surround koji su sada BR FX, zadnji gornji ostali gde su RX1. Dodati prednji gornji Scansonic S4.

 

IMG_20201002_141235.jpg

IMG_20201002_141315.jpg

IMG_20201002_141402.jpg

IMG_20201002_141431.jpg

Link to comment
Share on other sites

23 sati ranije, gvlada said:

Није лоше, поправљаш се... хехе... :) Уживај!

Имаш ти места за још два звучника иза тебе. Ако волиш дипол/бипол још један фх.

Shvatam kao pohvalu :D

Nema dalje trenutno, završio sam sa kablovima i provlačenjem kroz kanalice i ostalo :(

Što se tiče promene u smislu boljitka , apsolutno opravdano uloženo :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...