Jump to content


Tehničko pitanje


Margioni

Recommended Posts

Kao što rekoh, ako pojačala imaju releje na izlazima za zvučnike, onda nema problema, kad su isključena pojačala su odvojena od zvučnika i sve dok ne uključiš oba istovremeno nema belog dima. Ali ako nemaju releje onda ne može nikako da se spaja bez prekidača. Kad se povežu izlazi dva pojačala, svako vidi jako malu impedansu onog drugog pojačala a to ti je praktično kratak spoj. Možeš uzeti neku jeftinu plastičnu kutiju, 12 banana 4mm i jedan dobar dvostruki prekidač od 10-16A pa napraviš selektor pojačala. Obično se ti selektori prave za jedno pojačalo i dva para zvučnika, pa imaš A, B i A+B, a ima ih i za više komada zvučnika. Za dva pojačala na jedan zvučnik nisam video, ali možda ima. Za A/B testove pojačala recimo treba baš tako nešto imati.

http://www.mfspdesigns.com/index.php/en/all-products/switch-box/speaker-switch-box-detail

Link to comment
Share on other sites

8 minuta ranije, zek said:

Ovako nešto, po jedan za svaki kanal (6-to polni)

https://images11.palcdn.com/hlr-system/WebPhotos/81/816/8161/8161713.jpg

Zar jedan nije dovoljan? Srednji izvodi idu na zvučnike, gornji i donji na pojačala. Čak i centralni položaj nije preko potreban, tada nije povezano ni jedno pojačalo sa zvučnikom.

Link to comment
Share on other sites

Ako hoće da bude 100% siguran da preko masa neće proći nešto nepredviđeno, onda ovakav da prekida i (+) i (-) na zvučničkim terminalima.

Ja sam svojevremeno imao dva slična (samo bez OFF pozicije) kad sam na zvučnike vezivao Hiragu i malog Rotela RA-840.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...