Jump to content


Problem sa kablom ili monitorom za PC.


miletrosak1959

Recommended Posts

Ima veze sa temom ali ne i sa HIFI jem.Naime vec nadelju dana mi pravi problem strujni kabl za monitor.Monitor je HP L1906. Isto je veza suko- iec samo sto su klasicni uliveni bas za monitor.Sa nekim kablom  lampica na monitru blinka a sa nekim se ni nepali.

Dal je moguce da postoji negde ili prekid ili su se u zenskom IECu da kazem konektori uvukli pa nema kontakta.

Veceras sam probao neki stari pravljeni kabl koji sam ranije koristio za HIFI,mislim da je IEC  KAJZER.

Radi za sad normalno.Jel neko imao takav problem.

Link to comment
Share on other sites

Uzmi lupu i jaku lampu pa pregledaj pinove IEC konektora na monitoru u na kablu, videćeš ako je neki oksidirao ili izgoreo. Ako je do kabla, izgoreo ili labav kontakt (viljuška) baciš taj kabal i kupiš novi. Ako je na monitoru problem i nije mnogo stradao, očisti se finom turpijom i uglanca finom šmirglom pa će trajati neko vreme. Inače ako je baš izgoreo kontakt na monitoru, sledi mu zamena. Možda je popustio lem na monitoru kod IEC konektora, ali za to mora da se otvara monitor, kao i za zamenu konektora. Ja sam jednom  sam menjao u PC-ju IEC konektor na napajanju iz istog razloga, varničio je i izgoreo kontakt faze zbog loše viljuške na kablu. 

Link to comment
Share on other sites

Proveri konekore i kabal, ali taj problem može biti vezan i za loše lemove u monitoru, ili recimo za filterski kondenzator na ulazu u blok napajanja monitora, ili nešto sasvim treće. Ako su pinovi IEC konektora na monitoru dobri, onda ga verovatno moraš nositi u servis.

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, miletrosak1959 said:

Hvala na odgovoru.Cudno mi je samo sto pravi problem kad se pali ali kad upali radi ceo dan bez problema.

Provericu,ali je verovatno problem sa IEC konektorom na monitoru.

Zreo za re Cap svih elektrolita

Link to comment
Share on other sites

Sredjivao sam svojevremeno Viewsonic koji je imao problem sa kondenzatorima u napajanju, ali su simptomi bili drugaciji u odnosu na tvoje. Radio je posle toga jos 2-3 godine i ponovo otegao papke. Ako se dobro secam, 30 evra je bila popravka.

Kod tebe bih pre gadjao problem sa samim konektorom.

Link to comment
Share on other sites

Ja na poslu Dell 24" IPS, blizu mi je suviše za veći monitor. I to je model 1920 x 1200, taj mi pasuje za CAD nakako najbolje obzirom na udaljenost od monitora. Hteo sam da uzmem veći, pa odustao. Kući HP 24" 1920 x 1080, isto mi ne odgovara veći, ovaj je taman, sto nije preveliki.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...