Jump to content


Stereo Risiver


Klops

Recommended Posts

Pozdrav svima.Potrebana je pomoc i savjet.

Imam veoma konkretan problem.treba mi pomoc kako da ovo stavimo u pristojan pogon.

Zvucnici su Klipsch RP-600M BOOKSHELF SPEAKERS, vidite dole na slikama.Specifikacije

https://www.klipsch.com/products/rp-600m-bookshelf-speakers

Kablovi na njima su NORDOST SUPER FLAT BI-WIRE LOUDSPEAKER CABLE ( njih sam dobio od Deda Mraza na poklon ) tako da... :)

Dakle, trebao bih stereo risiver. ( zasto ne integrisano pojacalo ? .....mnogo je razloga, prsotor,sve sto spajam na njega,  novac, radio koji je MUST HAVE jer bez njega ne znam da zivim  itd itd)..Jasna mi je prednost integralca ali...sad kako je tako je...

Budzet je oko 400 e...Moze nesto malo gore dole ali ne mnogo, definitivno.

Volio bih savjete onih koji imaju iskustva sa tim, nesto sto bi dobro islo sa Klipschom...Ako ste nesto vec slusali ili probali, bio bih vam zahvalam na vasim razmisljanjima.Da ne bude samo savjet koji mogu i sam da ukucam u search, napisem 400e pa vidim sta izbaci...

Dakle, vi koji imate iskustva , molim da me posavjetujete sta bih mogao da uradim po tom pitanju.

Hvala

1.jpg

2.jpg

kablovi.jpg

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav svima.Potrebana je pomoc i savjet.
Imam veoma konkretan problem.treba mi pomoc kako da ovo stavimo u pristojan pogon.
Zvucnici su Klipsch RP-600M BOOKSHELF SPEAKERS, vidite dole na slikama.Specifikacije
https://www.klipsch.com/products/rp-600m-bookshelf-speakers
Kablovi na njima su NORDOST SUPER FLAT BI-WIRE LOUDSPEAKER CABLE ( njih sam dobio od Deda Mraza na poklon ) tako da...
Dakle, trebao bih stereo risiver. ( zasto ne integrisano pojacalo ? .....mnogo je razloga, prsotor,sve sto spajam na njega,  novac, radio koji je MUST HAVE jer bez njega ne znam da zivim  itd itd)..Jasna mi je prednost integralca ali...sad kako je tako je...
Budzet je oko 400 e...Moze nesto malo gore dole ali ne mnogo, definitivno.
Volio bih savjete onih koji imaju iskustva sa tim, nesto sto bi dobro islo sa Klipschom...Ako ste nesto vec slusali ili probali, bio bih vam zahvalam na vasim razmisljanjima.Da ne bude samo savjet koji mogu i sam da ukucam u search, napisem 400e pa vidim sta izbaci...
Dakle, vi koji imate iskustva , molim da me posavjetujete sta bih mogao da uradim po tom pitanju.
Hvala
1.thumb.jpg.767b85c94659c572d6b17d67b807cc41.jpg
2.thumb.jpg.6deb04e1d09fb9dd6469ac49f4c771a4.jpg
kablovi.jpg.23bc57eebc00bd438d020bda13cd20e7.jpg
Onkyo 8250 reciver.Impresivan puca od snage i kvaliteta.Dac Wolwson ,USB čita sve lossles format, network streamer,...Ima 130 w po kanalu..Top model...Ima baš pogledaj specifikacije..U budžet ti je .Oko 400 do 500 eura.Vrijedi.Sve preporuke.Sretno.

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Evo ti još jedan super model Pioneer vsx 932.Odličan pogledaj specifikacije.Ima baš sve moderne tehnologije...Cirka 420- 500eura... Pogledaj na sajtovima.Ovi Klipch su jako osjetljiv 93 db... Super.. Toliko od mene.Kreni u šoping pa nam javi impresije.




Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Bravo za izbor zvučnika,ja sam ih koristio kada sam bio u manjoj sobi .Lako pokretljivi ,bas odličan ,odnos cena kvlitet vrh zvučnik.

Takodje sam koristio bi-wire jel mi je zvuk otvoreniji u odnosu na klasično spajanje.

Što se tiče risivera verovatno si već razmotrio prednosti i mane istog.Po fotografijama prostoruje se vidi da je tebi minimalizacija preko potrebna.

Što se tiče risivera verovatno mislimo na Network stereo risiver.

Na njemu imaš sve plus aplikacija koja sve čini lakšom.

Nešto što sam slušao i što mi je delovalo pristojno za uloženi novac su Yamaha R-N 602 i 803 modeli ,prvi je aplikacija stabilna kao i sam uredjaj.

Kolega je predložio zanimljiv Onkyo nisam baš neki poznavalc njihovih uredjaja verujem da je predložen na osnovu iskustva.

Što se tiče snage tu ne moraš da brineš Klipsch se lako pokreće i soba ti nije prevelika da je moraš pumpati snagom.

Čekaj predloge kolega razmotri pa onda na slušanje i kupovinu .

Sretno

Link to comment
Share on other sites

Hvala na prvim savjetima...

U pravu ste sto se tice prostora, prilicno je kompaktan tako da snaga prevelika mi i nije toliko bitna.Ovi zvucnici i na sadsnjem risiveru koji je star 20-tak godina ( Marantz) bez problema ispuni sobu zvukom.

Sada sam se odlucio na nesto novije sa svim "igrackama"koje pruzaju novi risiveri.Radio mi je veoma bitan u mom zivotu tako da svaki sa opcijama internet radija i aplikacijama je vise nego dobrodosao.

Stero sistem je ono sto me interesuje, nemam namjeru da prikljucujem niakkave 5, 6, 9, 1292.1 sisteme :)

Osima Yamaha, ovaj Onkyo se cini interesantan ali sa njima nemam ama bas nikakva iskustva.

Ovi kablovi kada sam ih stavio stvarno rade posao.Otovorili su sliku i sirinu, bas osjetno.

Doduse postavio sam ih u istom momentu kad i ove nove stalke ( ne bih da reklamiram  ali pazljivi citalac ce lako prepoznati o cmeu se radi ) ali slika je osjetno otvorenija...

Link to comment
Share on other sites

Btw...sto se tice Klipscha, osim rezolucije i "cistoce"' posebno me prijatno iznenadio i u donjem segmentu, kod basova...S obzirom da su BOOKSHELF SPEAKERS, odlicno rade posao u tom dijelu , cak iznenadjujuce dobro sto je preslo moja ocekivanja ( pricamo o toj klasi )...tako da akjo to nekome nesto znaci da ima u vidu...

Dobro za sad imamo Yamahe, Onkyo i Pioneer...Malo sam bacio oko na specifikacije od svih..Manje vise tu je to negdje sto se tice opremljenosti i dodatak..Sad je pitanje samo slaganja sa zvucnicima..Ako ima jos nekih prijedloga i razmisljanja , vrlo rado cu da poslusam i uzmem u obzir

Link to comment
Share on other sites

 Ja bi definitivno isao na stereo risiver. Sto se zvuka tice, meni je u glavi isto Yamaha.... Mislim da bi lepo legla uz Klipsch, ali mozda i totalno masim - u svakom slucaju bi prbao. Aplikacija je skroz dobra, tu se slazem - ako je ista za vecinu Yamaha meni je skroz korektna.

 Malo je nezgodno vreme, epidemijsko. Probaj da zakazzes slusanje, verovatno moze da se organizuje, a sumnjam da je problem da poneses par bookshelf-a.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, nkrgovic said:

 Ja bi definitivno isao na stereo risiver. Sto se zvuka tice, meni je u glavi isto Yamaha.... Mislim da bi lepo legla uz Klipsch, ali mozda i totalno masim - u svakom slucaju bi prbao. Aplikacija je skroz dobra, tu se slazem - ako je ista za vecinu Yamaha meni je skroz korektna.

 Malo je nezgodno vreme, epidemijsko. Probaj da zakazzes slusanje, verovatno moze da se organizuje, a sumnjam da je problem da poneses par bookshelf-a.

Hvala na postu....

Nazalost , jeste problem jer nisam iz Srbije ( BiH)..Ovde je situacija prilicno losa sa tim stvarima tako da se dovijamo na sve nacine kako znamo i umijemo.Toliko losa, da svaki put kada zelim casopis HiFiles moram da angazujem nekoga ako putuje tamo da mi ga donese ( iako uredno na njemu pise da ide za BiH i ima cijena u KM  :)  ali od toga nista)...

Zbog svega toga moracu da se oslonim  na vase savjete i iskustva..Zato sam i postavio post da se malo pomognem vasim razmisljanjima i iskustvima.Jasno je da u okviru ovog budzeta  necu mnogo pogresiti jer to je sve tu negdje u "100 grama" gore dole..Ali opet, dobar savjet zlata vrijedi.

Link to comment
Share on other sites

 Ja imam par Yamaha MusicCast spravica po kuci, kad im moja deca nisu mogla nista - znaci da su vrhunski napravljeni...  :) Zvuk je korektan, nista preko toga - ali to je mono zvucnik u mikro kutiji. Ono sto sam cuo od tih Yamaha sprava zvuci fino i ima neki "mekan" prizvuk, sto bi se, cini mi se, lepo slozilo na Klipsch. Opet nisam posedovao nijedan, pa ne mogu da dam neki definitivan sud...

Link to comment
Share on other sites

Pa iskreno receno...za sad, ovaj model mi najvise privlaci paznju

https://europe.yamaha.com/en/products/audio_visual/hifi_components/r-n602/index.html

ima ove nove ""igracke"..takodje ima taj klasicni retro Yamahin stajl koji se meni dopada..Ovo je za sad ozbiljan konkurent..

A ovaj model  https://usa.yamaha.com/products/audio_visual/hifi_components/r-n803/index.html  je skoro isi

mislim da je razlika samo u snazi , ako se ne varam ( koja meni u ovom slucaju nije potrebna , prvi model sto se tice snage je sasvim dovoljan) pa mislim da ne treba da platim razliku u cijni samo zbog toga sto necu iskoristiti...

videcemo :):)   Lepa je Yamaha

Link to comment
Share on other sites

Razlika jeste u snazi ali i u zvuku 803 je top model te serije.To što 803 ipak ima bolju kontrolu donjem spektru i vise snage po meni ne vredi 300e više.

Pošto tebi prija zvuk Maranza zanimljiv je i Maranz nr1200 stereo risiver.Ja sam ga imao,bio je jako bagovit jer je to bio uredjaj tek pusten u prodaju da li su sredili nešto sada sa novim azuriranjem to ne znam.On je negde u ceni Yamahe 803 .

Po meni best-buy koji sam slušao za te novce je Yamaha nr602.

Razmisli i o onom Onkyo ja bih to poslušao deluje interesantno.

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Thecoki said:

Razlika jeste u snazi ali i u zvuku 803 je top model te serije.To što 803 ipak ima bolju kontrolu donjem spektru i vise snage po meni ne vredi 300e više.

Pošto tebi prija zvuk Maranza zanimljiv je i Maranz nr1200 stereo risiver.Ja sam ga imao,bio je jako bagovit jer je to bio uredjaj tek pusten u prodaju da li su sredili nešto sada sa novim azuriranjem to ne znam.On je negde u ceni Yamahe 803 .

Po meni best-buy koji sam slušao za te novce je Yamaha nr602.

Razmisli i o onom Onkyo ja bih to poslušao deluje interesantno.

Pa to bas i hocu da kazem...nisam siguran ba bi MENI opravdalo tu razliku u cijeni...

Sto se Marantza tice, stara je ta ljubav....al me uplasise sa tim bugovitm software-om..valjda su ga dosad sredili sa nekim novom verzijom firmwarea...

Opet, ZA SADA, vodi nr602 :):)

 

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Srecko said:

@Thecoki, vidim da ste aktivni, znači dobro ste hvala Bogu.
Da što pre ozdravite i da nam se vratite u punoj snazi.

Dobar je on, zdrav, puca od snage :):) :)...i im,a sad vremena da se posveti ovoj ljubavi i da bude koristan sa svojim savjetima :):):)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Definitivno...ovih dana sam krenuo u isprobavanje stream opcija....sto se tice net radija stvarno sam odusevljen...Pozicija Yamahe u mojoj polici veoma je nepovoljna sto se tice wirelessa.Tako mora, bas je zatureno, toliko da cak ni antenu ne mogu da drzim okomito nego vodoravno kao kad je ne upotrebljavas (zbog gornje police) Medjutim, kada sam konektovao uredjaj sa mrezom, wireless, rad je bio besprekoran.Bez ikakvih prekida u reprodukciji....Streamovi high quality raido stanica rade savrseno.Postoji vec predefinisane grupe radio stanica medju kojima je HQ..i stvarno rade dobro.Medju njima je i moj omiljeni Radio Paradise. JOs nisam skontao kako da napravim favorites :D:D ali polako...Odmah mi je ponudjena (medju local stations ) i stanica iz Novog Sada (naravno, sad ne mogu da se sjetim imena)..Radi odlicno a zvukom sam odusevljen.Pod local stations vidim da je manje vise sve stanica sa ex Yu prostora, npr zagrebacke, beogradske , slovenacke itd itd, 101, 202...ma sve...

Iako cu uredjaj da spojim i mreznim kablom sa ruterom, wireless radi iznad mojih ocekivanja.Bez prekida, brzo mjenjanje stanica, i brz odziv uredjaja kada birate sa daljinskim upravljacem.

Polako svaki dan probavam nove opcije...a stvarno nema sta nema..hvala za preporuku za ovaj uredjaj.Za cca 600 eura je definitivno best buy makina!!..

Zvuk sa Klipsch- ovima je odlican...jutros na posao me ispartio Cowboy Junkies - Sweet Jane sa neke HQ stanice...pojacam malo iznad normale ...mislim..zapitah se u momentu da li bi uopste bolje zvucalo i sa nekog flac fajla iz arhive...:)

Idemo dalje...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...