Jump to content


NAD


Spachek

Recommended Posts

Meni se sviđa ovo što NAD radi s klasom D, definitivno je pomak u odnosu na prethodnike u AB klasi. Naročito u donjem opsegu, koji je sada odličan čak i kod pristupačnih modela, a ranije je umeo da bude nedovoljno definisan i ujedno prenaglašen. Stoga je i ukupna tonska ravnoteža bolja.

Iako u načelu ne preferiram zatvorene sisteme, BluOS je sada vrhunski upeglan i radi bez greške u svim aspektima, pa je po meni bolji od svih UPnP i DLNA varijanti. Od svega što sam dosad probao, jedino je Sonosova platforma možda još malo bolja.

Dirac je takođe odlična stvar, čak i u osnovnoj, besplatnoj verziji (20-500 Hz).

Link to comment
Share on other sites

8 sati ranije, lalelala said:

I mene jako interesuje ovaj NAD M33 !

@Ljuba jel moze mala redakcijska usporedba slicnih "all in one" uredjaja koje ste imali na testovima u poslednje vreme ?

Hi-Files se dočepao jednog od prvih šest primeraka za test u celom svetu. Više informacija ovde

https://issuu.com/hi-files/docs/hi-files96/28

Link to comment
Share on other sites

Da li bi neko mogao da da stručniji komentar u vezi sa konstrukcijom M33?

 

Naime, kod uređaja visoke klase (i to ne samo pojačala) smo navikli da ispod haube vidimo glomazne torusne transformatore, masivne hladnjake, coke can caps, itd. Međutim, kod M33 to nije slučaj. Mom laičkom oku unutrašnjost deluje prilično praznjikavo, hladnjaci su minijaturnih dimenzija, nema torusa. 

 

Da li je to NAD našao formulu da sve funkcioniše kako valja i bez jake strujne podrške, ili se drugi bespotrebno razmeću, ili NAD jednostavno štedi?

 

Da se razumemo, trenutno nisam kandidat za kupovinu, pitanje je čisto tehničke prirode.  

Link to comment
Share on other sites

36 minuta ranije, Arn said:

Naime, kod uređaja visoke klase (i to ne samo pojačala) smo navikli da ispod haube vidimo glomazne torusne transformatore, masivne hladnjake, coke can caps, itd. Međutim, kod M33 to nije slučaj. Mom laičkom oku unutrašnjost deluje prilično praznjikavo, hladnjaci su minijaturnih dimenzija, nema torusa.

 Casopis mi je kuci, ali koliko vidim ima pristojan EI-Core transformator. Samo trafo je veci od nekih racunarskih napajanja koje imaju 2kW...

 Torusni trafoi i veliki kondenzatori prave jako precizno jednosmernu struju, naravno u kombinaciji sa dobim diodama ispravljacicama i svime ostalim. Ali postoje i drugi nacini da se to dobije - pogledaj Linn Dynamic na problem.

 Kod pojacala koje rade u D klasi, koliko sam ja razumeo (ispravice neko) ti cak ni ne treba precizna jednosmerna struja, samo implusna snaga, pa je jos lakse, posto "peglanje" signala radis posle PWM procesa... Ovo stavlja kondenzator iza pojacanja i na put signala, ali to je vec druga prica...

Link to comment
Share on other sites

@nkrgovic

Hvala na objašnjenju :)

 

@garson

Ma kapiram ja da D klasa nema iste zahteve kao A/B, ali ipak... rekao bih da je u nekim standalone pretpojačalima ili DAC-ovima "gušća čorba" nego u M33. Izlazni stepen je u D klasi, a šta s ostalim funkcijama? 

Link to comment
Share on other sites

@nkrgovic
Hvala na objašnjenju
 
@garson
Ma kapiram ja da D klasa nema iste zahteve kao A/B, ali ipak... rekao bih da je u nekim standalone pretpojačalima ili DAC-ovima "gušća čorba" nego u M33. Izlazni stepen je u D klasi, a šta s ostalim funkcijama? 
Izlazni stepen najviše i nosi, ostale funkcije stanu u mobilni telefon.
Za D klasu pojačivača, nema male hladnjake a veličine trafoa kod njega i nekog pojačala A ili AB klase ne treba porediti jer je funkcija trafoa kod ispravljačkog i prekidačkog napajanja potpuno različita.
O nacinu funkcionisanja ispravljačkih i prekidačkih napajanja, kao i o različitim tipovima pojačivača i njihovim efikasnostima ima jako puno materijala na internetu, tako da ne bih dalje da smaram...

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

On 7/22/2020 at 2:10 AM, Ljuba said:

Hi-Files se dočepao jednog od prvih šest primeraka za test u celom svetu. Više informacija ovde

https://issuu.com/hi-files/docs/hi-files96/28

Ljubo , 

Hi-files je medju prvima u svetu objavio test ovog obecavajuceg uredjaja ..... sve pohvale , lideri smo ne samo u regionu nego i ynatno sire !!!

Ono sto mene posebno zanima jeste poredjenje raznih slicnih uredjaja koje ste testirali ....paralela izmedju M10 , M32 i M33 i uredjaja iz drugih kuca ....

Ako to nije prevelik problem za vasu redakciju , par reci ....

Unapred hvala !

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...