Jump to content


Internet radio lossless - CD kvaliteta (1411 kbps flac)


NL.

Recommended Posts

Otvorena tema je za Radio Paradise...tokom radnog vremena 90% sam za racunarom...slusam ga jendostavno iz browsera sa slusalicama u kancelariji.Zvuk je sasvim dobar..tu i tamo sitna odstupanja ali u globalu, odlcino( u postavkama izaberete FLAC opciju ).Ono sto je najbolje u svemu je izbor muzike.Za mene fantastican...Stvrano hvala na ovome.Dugo sam slusao BBC1 i BBC2 dok radim..Dobri su, imaju generalno zanimljiv program.Za ljubitelje trenutne mainstream muzike i hitove idealna stvar.Mene to malo smori.Zelim da cujem i danas sta se desava u muzici ali ipak sam malo vise "old school " muziku....tako da...ko je u tom stihu obavezno neka slusa ovaj radio.Na browsreu odmah ide i text pjesme, album izdanje, godina itd itd...Vrlo prakticno i pohvalno..

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
2 hours ago, Dr Roadstar said:

RP radio stvarno fantastičan.

Lagano za rad, bez presije , pogotovo u ovim uslovima kada radim od kuće...

Ja ne koristimk DAC, iz kompa ide preko optike u AVR Denon x4500h. Puštam i preko browsera i Foobara...Prezadovoljan.

Odličan :thumbsup2

Daa..za rad ,ubija :)..bas je dobar.I to toliko da sam sad i kuci ga postavio kad radim na kompu..Takodje ide optikom sa maticne ploce u risiver.

Trenutno ga pustam iz browsera jer mi je zanimljivo pogledati, pjesmu, album ..izdanje itd itd :)...I da...nije obicna plejlista..tu i tamo se oglasi i voditelj, najavi pjesmu ili novu tematsku cjelinu..Ma bombonica...svakome dosadi ponekad da bude svoj DJ..nekad ustvari i ne znam sta mi se slusa..pa tu odgovornost prebacim na drugoga :) U ovom slucaju na na RP :)

Link to comment
Share on other sites

On 7/18/2020 at 5:40 PM, zek said:

Za MacOS nije potrebna sva ta gimnastika, jednostavno se sa AppStore skine aplikacija za Radio Paradise i u meniju se izabere lossless kvalitet i to je to. I ne treba nikakav plejer da bi svirao, sama aplikacija je plejer.

Isto važi i za iOS i Android

@NL. Hvala puno!

Link to comment
Share on other sites

On 19.7.2020. at 21:07, NNN said:

Kod NADa je aplikacija samo kao daljinac. I neke bazne funkcije štelovanja. Ima odredjen broj striming servisa, 15-ak. Kada recimo kupim album na Highresaudio mogu da ga skinem direktno u NAD i pojavi se u aplikaciji na PC. Ako recimo hocu neki album sa PC da bacim na NAD onda samo ubacim folder sa albumom u NAD-shared-Music-folder sa albumom i na NADu pritisnem reindex tj obnovim spisak albuma. Ako hocu da menjam tagove, sve preko PC, koristim MP3tag. E sad u biblioteci mogu da biram kako cu da vidim muziku: album, izvodjač, plejlist, folder, pesma, itd. Folder sa RP mogu da vidim samo na spisku foldera, nigde više i kada udjem prazno je. Tj. sistem ga uopšte ne vidi.

 

 

Kolega, nije mi jasno u čemu je problem. Ja imam NAD C388 što znači da koristimo isti eko sistem na svakom uređaju. Radio Paradise u FLAC kvalitetu nam je ponuđen po defaultu što svedoči i ova mala ikonica CD. Nema potrebe da bilo šta budžimo.

RadioParadise.png

Link to comment
Share on other sites

On 8/3/2020 at 11:04 PM, jegor said:

Kolega, nije mi jasno u čemu je problem. Ja imam NAD C388 što znači da koristimo isti eko sistem na svakom uređaju. Radio Paradise u FLAC kvalitetu nam je ponuđen po defaultu što svedoči i ova mala ikonica CD. Nema potrebe da bilo šta budžimo.

RadioParadise.png

Da, verovatno ste u pravu. Moj problem sa BluOs-om i NAD-om je što su im instrukcije minimalne, da ne kažem nešto grublje. 

Link to comment
Share on other sites

Bluesound and BluOS Users Can Enjoy the Exclusive Streaming Event in Studio-Quality MQA on 23rd August from 5-9pm BST

Renowned music and arts organisation JAZZ RE:FRESHED will bring its annual festival JAZZ RE:FRESHED online this year, as part of a digital workaround to COVID-19 cancellations. JAZZ RE:FEST is an annual one-day festival produced by JAZZ RE:FRESHED, celebrating jazz and jazz-inspired music and culture. Usually hosted at Brighton Dome, the festival was recently cancelled due to COVID-19 and will now take place behind closed doors at The Mill Studios in London, UK.

The revised festival format and performances will be recorded live in studio-quality MQA and broadcast to Bluesound and BluOS users between 5-9pm BST on Sunday 23rd August. The virtual showcase will feature performances from breakthrough and established acts including Binker Golding, Sahra Gure, Steam Down, Ms Maurice, Golden Mean, Jas Kayser and Anthony Joseph, bringing the festival’s signature atmosphere and excitement directly into listeners’ homes.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Iako Devialet kaze da ne radi, streaming internet radija preko UPnP-a radi odlicno.

https://help.devialet.com/hc/en-us/articles/360000973669-Streaming-sources-in-Expert-Pro-with-Core-Infinity

BubbleUPnP i vozi... :listen

Jedino, kada je Radio Paradise u pitanju na Devialet-u iz nekog razloga ne radi Main Mix FLAC - klasicna greska kada ne prepoznaje format stream-a "Illegal MIME-type (code: 714)", a radi alternativni Main Mix FLAC (with metadata). Pre bih ocekivao da ovaj drugi ne radi, al' ok. Svi ostali FLAC rade. Na internom BubbleUPnP renderer-u svi rade.

Link to comment
Share on other sites

Nazalost, to ne radi, zato sto je BubbleUPnP samo proxy - on ne cita stream, vec samo redirektuje na Devialet UPnP renderer. A sam Devialet to, naravno, ne prikazuje na onom njegovom ultra malom displeju :) Realno, mogli su i to da odrade, ali nisu.

Ovako, ako me bas zanima sta se trenutno pusta - odem na web player. Nije bas lepo, ali radi posao.

Link to comment
Share on other sites

Neko je pomenuo JBRadio-2 i poslao flac stream, koji je 96kHz/16bit. Naleteo sam na drugi stream iste radio stanice ali 192/16.

http://stream.jbradio2.ca:8888/flac

Vidim po netu se pise da verovatno rade upsampling materijala 44.1->96 (192)

 

Naleteh i na ovaj u flac formatu (Hi Online radio).

http://mscp2.live-streams.nl:8100/flac.flac

Link to comment
Share on other sites

Meni je JBR2 bolji od PR. Pored dobrog izbora muzike bolji mi je kvalitet zvuka, ako ništa glasniji.

To mi sa glasnoćom nije jasno, npr. JAT radio je vrlo glasan a nema neku veliku rezoluciju.

 

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Engine said:

Meni je JBR2 bolji od PR. Pored dobrog izbora muzike bolji mi je kvalitet zvuka, ako ništa glasniji.

To mi sa glasnoćom nije jasno, npr. JAT radio je vrlo glasan a nema neku veliku rezoluciju.

 

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока

 

 

 

 

Pa pojacaj... :P...salim se..
Ne znam sta te to buni....ako se glasnije strimuje ne mora da bude bolji kvalitet....

Link to comment
Share on other sites

Da u pravu si..evo sad sam probao.."grune" kao lud...ali kad ih svedem na isti nivo , JBR2 i Paradise ne cujem neku razliku..ili bar nije slusno jako cujna na prvu..naravno tesko mi je usporediti ovako prebacivanjem zbog razlicith muzika, ali ipak ne osjetim neku cujnu razliku u kvalitetu..

Link to comment
Share on other sites

On 12.8.2020. at 17:27, Engine said:

Meni je JBR2 bolji od PR. Pored dobrog izbora muzike bolji mi je kvalitet zvuka, ako ništa glasniji.

To mi sa glasnoćom nije jasno, npr. JAT radio je vrlo glasan a nema neku veliku rezoluciju.

 

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока

jeste , i meni bolje zvuci , rezolutnije , ali malo tanje od r. paradise . Uglavnom , ovakvom poklonu se u zube ne gleda .  Za pozadinsko slusanje ,  zvucno ozbiljna konkurencija tidalu i ostalima . Nego , na tel. se r. paradise ( u flacu ) instalirao bez problema , i radi odlicno , a JBR2 ne mogu instalirati  ( flac ) , pojavi se crna pozadina sa ikonama ukljucenja , pojacanja , ali ih ne mogu aktivirati . Da li neko zna i moze predstaviti korak po korak . Inace na laptopu bez problema .

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...