Jump to content


Internet radio lossless - CD kvaliteta (1411 kbps flac)


NL.

Recommended Posts

6 minuta ranije, Engine said:

Ja sam malo spor pa nisam shvatio, slušam RP preko strimera a upravljam Naimovom aplikacijom sa telefona, mogu li slušati flac i kako?

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
 

Da, da :)

Pogledaj molim te moj prvi post, znači moraš preko računara da odradiš posao, ali ti ne treba više od 10 min za to. Potrebno je da u računaru napraviš fajl sa playlistom, u kojoj će da se nalazi RP, a da nakon toga fajl ubaciš u folder gde ti se nalazi muzika koju tvoj Atom “vidi”

Link to comment
Share on other sites

Veliko hvala za ovo :) Odlican radio

Inace u foobaru sam isao na opciju add location i copy&pasteovao FLAC link https://stream.radioparadise.com/flac

i foobar ga je odmah otvorio.

 

E sad po meni bi prava stvar bila da imaju OPUS stream to je mozda najbolji codec takozvani low delay plus kvalitet bolji od svih lossy encodera i transparentnost vec na 128kbps sto ni MP3 ni AAC ni OGG ne mogu.

Link to comment
Share on other sites

 [mention=43282]montenegrino[/mention] tako je! Bez razmaka. Ovako treba da izgleda u Notepadu:

 

1315586485_2020-07-18(1).thumb.png.4a86860de7ed1205e2ebb61d7375e7f0.png

 

 

 

Samo da napomenem da se pod ovom jednom ekstenzijom moze natrpati vise strim linkova i na kraju ih sacuvati kao jedan m3u fajl.

Po ubacivanju u foobar videce svaku radio stanicu posebno.

 

Sent from my SM-A520F using Tapatalk

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

21 sati ranije, sondek said:

...Oni medjutim obradjuju zvuk, dakle postoji izvestan nivo ekvivalizacije moze se to cuti poredjenjem sa Tidalom, a i citao sam na tu temu. Dobro to rade,ne preteruju...

Hehe, pa ok, radio je oduvek podrazumevao nekog tonca koji sedi za nekom miksetom i drnda zvuk da bude (njemu) bolji. U poslednje vreme, radio podrazumeva i razne expandere, normalizatore, kompresore i slične kerefeke.

Dobar radio se od lošeg razlikovao od toga koliko živi (ili neživi) tonac, dobro radi svoj posao.

...za razlika od kupljenog izdanja (ili danas, stream servisa), gde bi zvuk trebalo da dobijemo u izvornom kvalitetu, onako kako ga je umiksovao tonac u studiju, u saradnji sa izvođačem.

Dakle, radio nije radio ako ne "doradi" zvuk.

Al' sam mudar. A?!? :P:D

...   ...   ...

Idem da probam da napravim ove liste što je NL savetovao.

Link to comment
Share on other sites

Sinoc recimo,posle ovog pisanja ukljucim Karolinu,zvuk bio savrsen,bez tog prizvuka.Da pozelis takav sound sa vrhunskog Dac-a.Sa analognog (Linn) tjunera.Dakle neko aktivno nesto drnda.ČIta forum,sIkira se, pa ispravlja greske :lol:

P.S. Te povremene promene zvuka se cuju i kod Paradise radia

Link to comment
Share on other sites

Meni se ne vidi u aplikaciji na telefonu, na kompu ga vidim.

Ubacio na komp, strimer/server je NAD M50.2

Dopustam da nisam u pravilan folder ubacio.

2.thumb.jpg.0e5c55a9bfe104f57aa9d2d3ac94c41a.jpg

1.jpg

Pažljivije čitanje je uvek korisno. Napravio folder ubacio fajl RP. Sada aplikacija vidi folder RP (medju folderima) ali kaže da je prazan.

Edited by NNN
Link to comment
Share on other sites

@NShappy i @NNN  probajte da refresh-ujete program koji vam radi kao muzički server, odnosno muzički server treba ponovo da uradi skeniranje foldera koje ste mu označili kao mesta gde se vaša muzika nalazi.

Mislim da će to 99% da pomogne NNN-u. 

Ako mu rescan ne pomogne, predlažem da NShappy pokuša da fajl koji je napravio edituje, tako da u njemu ostane samo jedan link, da izgleda ovako:

425324153_2020-07-17(2).thumb.png.4a5915d54c1ac9e4542066c356db1c58.png

Link to comment
Share on other sites

:( 

Da li NAD može da "vidi" i otvori druge playliste koje su na tvom share folderu?

Izgleda da je koncept rada drugačiji nego kod mene, nažalost. Kod mene streamer preko aplikacije ne vidi sam ništa, ni jedan folder, niti uređaj, već vidi samo programe koju su "muzički serveri", a kada uđem u muzički server, onda se vide svi folderi, fajlovi (ukljulujući i plejliste). Malopre sam pogledao i uputstvo za tvoj NAD na netu, u njemu se nigde ne govori u muzičkom serveru, već da tvoj NAD "vidi" sam druge storidž uređaje na mreži, bez potrebe da mu ih muzički server "servira". Bojim se da je moje znanje skromno i da ne mogu dalje od ovoga da pomognem. Ali verujem da ima još kolega na forumu kojima je ova tema "bistra kao nezamućeno planinsko jezero", pa možda oni mogu dalje da pomognu. 

Link to comment
Share on other sites

Kod NADa je aplikacija samo kao daljinac. I neke bazne funkcije štelovanja. Ima odredjen broj striming servisa, 15-ak. Kada recimo kupim album na Highresaudio mogu da ga skinem direktno u NAD i pojavi se u aplikaciji na PC. Ako recimo hocu neki album sa PC da bacim na NAD onda samo ubacim folder sa albumom u NAD-shared-Music-folder sa albumom i na NADu pritisnem reindex tj obnovim spisak albuma. Ako hocu da menjam tagove, sve preko PC, koristim MP3tag. E sad u biblioteci mogu da biram kako cu da vidim muziku: album, izvodjač, plejlist, folder, pesma, itd. Folder sa RP mogu da vidim samo na spisku foldera, nigde više i kada udjem prazno je. Tj. sistem ga uopšte ne vidi.

 

 

Edited by NNN
Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, NL. said:

@NShappy i @NNN  probajte da refresh-ujete program koji vam radi kao muzički server, odnosno muzički server treba ponovo da uradi skeniranje foldera koje ste mu označili kao mesta gde se vaša muzika nalazi.

Mislim da će to 99% da pomogne NNN-u. 

Ako mu rescan ne pomogne, predlažem da NShappy pokuša da fajl koji je napravio edituje, tako da u njemu ostane samo jedan link, da izgleda ovako:

425324153_2020-07-17(2).thumb.png.4a5915d54c1ac9e4542066c356db1c58.png

Naim vidi play listu, ali je ona njemu empty...

Neke druge liste vidi, i svira ih, ali su to liste lokalnih fajlova.

Sećam se za Onkyo network receiver koji sam imao ranije, moglo je da se uređaju pristupi preko browswer-a, ukucavanjem IP adrese. Tu se mogla naći tabela u koju su se stavljale adrese radio stanica, i posle su se lako nalazile preko UI na samom receiveru ili u Android aplikaciji. A to apsolutno nigde nije moglo da se pročita u manualu.

I na Naim može da se pristupi iz browser-a, ali ne može ništa korisno da se uradi. :(

...sutra nastavljam da se igram sa Naim-om. Mora to nekako da radi.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...