Jump to content


Moj B HI-Fi sistem


toni67

Recommended Posts

 Yamaha RX-V350

 Yamaha CD-NT670D

 RIZ ZK-840

 Klotz MY 206 by Darko Subotica

Kombinacijom starih nekorišćenih komponenti i Yamahe CD-NT670D formiran je B sistem koji  zvuci odlično-daleko bolje nego što sam očekivao.Multifunkcionalni CD-NT670D je pravi biser od uredjaja aplikacija Musik Cast je fenomenalna a i umesto Vtuner internet radia koji koristim u A sistemu ovde je airable.radio koji je mnogo bolji i funkcionalniji. Ovaj stari Yamaha risiver mi zvuči bolje u kombinaciji sa CD-NT670D i starim RIZ zvucnicima nego što je zvučao nekad  u A sistemu sa Marantz CD 5004 i MA BR 5 kutijama malo čudno ali je tako, to sam odmah primetio na prvu loptu a sto vise slušam to se potvrdjuje.  Za sada prezadovoljan.:banana

CD-NT670D.jpg

Riz ZK-840.jpg

RX-V350.jpg

Yamaha sistem.jpg

20200618_105330.jpg

Link to comment
Share on other sites

On 18.7.2020. at 12:18, nesone said:

Svaka cast, samo uzivaj. RIZ je bolji od MA?  Samo napred. 

Verovatno se RIZ bolje uklopio sa Yamaha RX-V350 risiverom  koja je bila osnovni model u ponudi  doslo je tu do neke opasne sinergije inace generalno MA su mnogo bolje kutije. Kad pomislim da sam hteo da prodam te kutije  zeznuo bih se  samo-tako a a tu je i CD-NT670D koji je veliko pozitivno iznenadjenje, kada budem imao viška vremena uporedicu ga sa Marantzom CD 5004 koji mi je u A sistemu.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Kakav je zvuk na tim rizovim ZK  840 prednosti mane,frekvencijski opseg itd...Cudne su mi kutije,nikad nisam video 2 visokotonca+2 bass drajvera.Proucavam made in YU hi-fi pa me zanima.Ja imam neke male gramofonske rizeve koji loše zvuče sa slabim uređajima uređajima ali zato imam Grundig risiver R-1000 koji je izvukao maximum iz njih i sad zvuče brutalno,kao velike kutije ali sam mogao jednom da ih sredim sa basevima od 30-40 Hz opasno je kada njemačka zvijer upravlja takvim kutijicama,posto su manje kutije to mi je povezano na kompijuter i onda slusam muziku na foobar2000 

Link to comment
Share on other sites

On 30.11.2020. at 19:10, RANDOMetalhead7394 said:

Kakav je zvuk na tim rizovim ZK  840 prednosti mane,frekvencijski opseg itd...Cudne su mi kutije,nikad nisam video 2 visokotonca+2 bass drajvera.Proucavam made in YU hi-fi pa me zanima.Ja imam neke male gramofonske rizeve koji loše zvuče sa slabim uređajima uređajima ali zato imam Grundig risiver R-1000 koji je izvukao maximum iz njih i sad zvuče brutalno,kao velike kutije ali sam mogao jednom da ih sredim sa basevima od 30-40 Hz opasno je kada njemačka zvijer upravlja takvim kutijicama,posto su manje kutije to mi je povezano na kompijuter i onda slusam muziku na foobar2000 

Zvuk je  Ok  u ovoj postavci za neko lagano pozadinsko slusanje jasno  i cisto na maloj glasnoci bas malo nedefinisan ali meni to ne smeta.Inace ocigledno da je uparivanje i sinergija osnovna stvar kazem za ovu namenu sa Yamahom meni to zvuci odlicno.

Link to comment
Share on other sites

On 30.11.2020. at 19:10, RANDOMetalhead7394 said:

Kakav je zvuk na tim rizovim ZK  840 prednosti mane,frekvencijski opseg itd...Cudne su mi kutije,nikad nisam video 2 visokotonca+2 bass drajvera.Proucavam made in YU hi-fi pa me zanima.Ja imam neke male gramofonske rizeve koji loše zvuče sa slabim uređajima uređajima ali zato imam Grundig risiver R-1000 koji je izvukao maximum iz njih i sad zvuče brutalno,kao velike kutije ali sam mogao jednom da ih sredim sa basevima od 30-40 Hz opasno je kada njemačka zvijer upravlja takvim kutijicama,posto su manje kutije to mi je povezano na kompijuter i onda slusam muziku na foobar2000 

Kad te vec zanima sfrj Hi Fi ,drajveri su odradjeni po Elacovoj licenci , bas ZD 0175 snage 40 W i visokotonac ZVK 1019 ,30 w ,oba drajvera su izradjivana u varijantama od 4 i 8 oma .S obzirom da su drajveri izradjeni da rade u paru frekventni opseg je relativno ravnomeran ,deklarisan kao 45 Hz do 20 KHz,u praksi nesto slabije  .Skretnica relativno pristojna sa vazdusnim zavojnicama i Iskrinim blok kondenzatorima na visokotoncima .Inace sama kutija je prakticno duplirana ZK 235 i uz bolje dampiranje i ukrucenje ,te montazu konektora moze da se izvuce sasvim solidan zvuk ,cak iznenadjujuc , naravno za poklonike kompresionog zvuka .Efikasnost u proseku 86 do 88 db za jedan W Naravno imala je i svoje mane ,kidanje pletenica na bas zvucnicima i prekid licne na visokotoncima je bila cesta pojava ,pogotovo zbog zloupotrebe ton kontrola ,sto je u vreme kada su pravljene bio redovan nacin slusanja .Sto se tice gramofonskih dvosistemaca snage 7 do 10 w ,postoje tri vrste visokotonaca Audax i Poljski Tonsil kao papirna varijanta i kalotni ,kao ovaj ZVK 1019 .Bas drajver je uvek isti 6 incha 5 w ,4 oma ,skretnica je samo jedan elktrolit od 4,7 uF ,dakle daleko ispod granice Hi Fija ,imaju rezonantni pik negde oko 120 Hz ,pomalo muljave meni licno ,ali stvar ukusa .Eto toliko od mene :heat

Link to comment
Share on other sites

Hahahah bravo,hvala na informacijama,ja sam vec rekao da imam gramofonske ali izabrao sam najbolje sto sam mogao znaci ne znam tacno nazive visokotonaca,imam kutije sa tim polukružnim soft dome visokotoncima i ti zvucnici su povezani na najbolji risiver za njih grundig R 1000 znaci to je dobitna kombinacija za njih zato sto daleko bolje zvuce nego sto si ih cuo,hteo bih da nadogradim taj sistem sa aktivnim subwooferom da mi riz bude midrange i da odvojim deo herca za woofer,jel to dobra ideja? Ne znam jel imas neki predlog za dobar subwoofer? Vec bez woofera oni mi uz taj risiver daju nenormalno puno (dobrog) basa spram snage ali ne bih da rizikujem ipak je to 10W 

Link to comment
Share on other sites

Evo samo jos jedno pitanje da postavim vezano za oštećenje zvučnika moji idalje sasvim dobro rade ali me grize savest da nisu jos bolje zvucali pre nego sto sam ih jednom(dobro ne jednom bilo je jos takvih slucajeva) prejacao sa basevima,dali postoje oštećenja drajvera da ih mi još ne čujemo npr zagoreo kalem ili tako nesto? Možda su moji izroštiljani ali još ne znam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...