Jump to content


Huawei Mobile Services (Huawei P40 Pro)


Srecko

Recommended Posts

Gmail, Google aplikacija ne radi a Vaš Google mail možete primiti i poslati sa Huawei preinstaliranom aplikacijom Email (kao što Samsung ima svoju) i na još mnogo načina.

Dakle ne radi u potpunosti nijedna Google aplikacija ili neka druga koje zahtevaju Google Mobile Services (GMS) jer Huawei koristi HMS (Huawei Mobile Services), a to su npr: YouTube, Google Maps, Google Chrome,.......

Šta znači u potpunosti, to znači da se ne možete prijaviti na Google Account (ne možete koristiti u aplikacijama ono za šta je neophodan Google Account) i koristiti benefite Google Account a ostali deo aplikacije radi.

Google Maps radi izuzev što ne možete da se prijavite na Google Account i koristiti u njima ono što ste pohranili na Google Account. Google Chrome takode.

Google Gmail ne radi uopšte jer je osnovna funkcija da se prijavite i očitate mail sa Google Account.

Naravno preko preknstaliranog pretraživača (ili nekog drugog: Edge, Firefox,..... sve te aplikacije uključujući i prijavljivanje na Google Account rade u potpunosti.

Kao korisnik iCloud (iPhone) i kao neko ko nema istoriju pohranjenu na Google Account ni jednog momenta nisam osetio potrebu na Huawei P40 Pro za Google Account.

Ostaje (ničim argumentovano) da mislim da je Huawei ne bezbednija platforma od Google što meni ne smeta jer za sve "ozbiljne" transakcije i onako uvek koristim IOS.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Prosto.
Huawei je od početka kolateralna šteta političko-ekonomskih odnosa USA-Kina.
Počelo je sa Huawei, nastavlja se sa Tik Tok, videćemo šta je sledeće i verovatno neće ni biti iz oblasti ove oblasti.
Možda solarni paneli?
Link sam stavio zato što je ovim sugerisanjem Trampu Zakerberg otkrio koliko su ustvari perjanice USA industrije ranjive i što je još gore svesni su toga.
Takođe ovo liči na korigovanje slobodnog tržišta (da ne kažem težu reč) što je osnova Zapadne civilizacije.

Link to comment
Share on other sites

10 sati ranije, Srecko said:

Link sam stavio zato što je ovim sugerisanjem Trampu Zakerberg otkrio koliko su ustvari perjanice USA industrije ranjive i što je još gore svesni su toga.

Ko im je kriv kada su sve što su mogli sami izmestili u Kinu?!? Odneli im svu mogući tehnologiju i know-how, još ih plaćali da to koriste i uče...
Sada kada su naučili, sada se USA prep'o konkurencije.

Link to comment
Share on other sites

Potpuno ste u pravu.
2005. kada sam posetio sina u Bostonu samo sam se čudio.
Hvalili su se da je na njihovim univerzitetima 51% doktoranata iz inostranstva od toga preko 30% Kineza.
U metrou sam x puta video Kineze kako čitaju kineske novine sa njihovim pismom (odmah me je asociralo na to šta bi se desilo u BG da neko u autobusu čita Rilindiju npr., ne znam ni da li više postoji). Na moje pitanje što čitaju "bahate" novine, mislio sam da stižu avionski iz Kine ipak je to bila 2005, objasnio mi je da su to listovi koji se štampaju u Bostonu.
Kada sam sinu rekao upravo ovo sto ste napisali, on se nasmejao i udelio mi odrednicu da sam "pravi Srbin".
Suštinski sam se ponašao po principu "koga zmija ujede i guštera se plaši".
Biće ono što će biti.
Lično se plašim Kineza (potpuno I racionalno i bez razloga jer sam upoznao u USA dosta sinovih drugara koji su fantastično mladi ljudi) jer pripadaju civilizaciji čije su mi vrednosti najblaze receno nepoznate ali se točak istorije (razvoja) sigurno ne može zaustaviti i ovo sto radi vlada gospodina Trampa po mom laickom mišljenju sigurno nije dobar izbor i pravac delovanja a kineske kompanije poput Huawei iz ovoga će verovatno izaći samo jače jer imaju kvalitet a u nekim oblastima su i isprednjačile poput 5G mreža.
Simpatije i ne simpatije ne doprinose ničijem džepu te mislim da je za mene-nas kao potrošača jedino bitna ta tržišna utakmica svih koja bi trebalo da mi obezbedi najpovoljniju cenu.

Link to comment
Share on other sites

Još jedna potvrda da USA još uvek nema adekvatan odgovor Kini (to sigurno nije diskriminatorska tržišna politika i sankcionisanje onih koji razmišljaju drugačije ili imaju drugi interes).
Nekada je to USA rešavala daleko: najboljim obrazovanjem, najboljim R&D, najobimnijom proizvodnjom, najobimnijom pomoći svetskim organizacijama i državama...... što ju je i dovelo do pozicije jedine super sile i apsolutnog svetskog lidera.
Gde se zagubiše te USA koje su ostalom svetu bile svetionik.
https://www.b92.net/tehnopolis/vesti.php?yyyy=2020&mm=08&nav_id=1725358

Link to comment
Share on other sites

24 minuta ranije, Srecko said:

Nekada je to USA rešavala daleko: najboljim obrazovanjem, najboljim R&D, najobimnijom proizvodnjom, najobimnijom pomoći svetskim organizacijama i državama...... što ju je i dovelo do pozicije jedine super sile i apsolutnog svetskog lidera.

Obični Amerikanci više neće da se obrazuju (dobrim delom i zato što je to jako skupo, pogotovo za srednju klasu (i pogotovo se ne školuju za neki R&D)), R&D je sada dobrim delom izmešten van USA (pa i u Kinu), proizvodnja je potpuno izmeštena u Azijske zemlje, za pomoć drugima nemaju više para...

:(:(:(

Link to comment
Share on other sites

 R&D je prica za sebe. Velike firme vise, prakticno, rade samo klasican inkrementalni R&D, bilo koji ozbiljan napredak, tzv. "Market disruption" ide kroz startup scenu. Ovo ide dotle da velike firme, da bi smanjile rizik, prave startupe kao maltene "cerke firme", tj. tzv. "spin-out", pa onda, ako to uspe, kupuju te firme nazad.... Sve ovo, pre svega, zbog pritiska berze da imaju pozitivne rezultate, da objavljuju sve sto rade u svojim SEC izvestajima.... Generalno, ceo sistem je, kroz proces investiranja, bukvalno sprecio velike kompanije da imaju ozbiljno istrazivanje. Nije R&D u Kini, ima ga i dalje, starrtup scena je fantazija, ali je nevidljiva jer velike kompanije nove tehnologije ne proizvode sami, vec inkorporiraju akvizicijama.

 Obrazovanje je odvojeno od ove price. Odlicno je, ali je jezivo skupo.... Ovo ga cini nedostupnim, sto pravi deo problema o kome Srecko prica. Drugi deo je ta R&D prica, gde se sve vise sliva u dzepove investitora, a sve manje u federalni budzet kroz poreze, pa onda i cela ta "meka moc", zasnovana na novcu propada... Ovo se najbolje vidi pojavljivanjem novih sila, koje vise nisu drzave, danas Google i Microsoft imaju vise politickog uticaja nego cela Afrika. Ovo je pre pedeset i vise godina bilo nezamislivo - ali danas ima evropskih drzava koje su manje bitan saveznik drugim evropskim drzavama nego Facebook.

Link to comment
Share on other sites

Da, upravo tako, gispodine Krgoviću.

Hteo sam da kažem da je Huawei jedna od prvih kolateralnih šteta političkih, ekonomskih pa i demografskih previranja u svetu.

Odabran je (Huawei) od strane USA administracije (loša sreća) izgleda, upravo zato što je izuzetna firma, što sam po prvi put i sam sagledao kupovinom Huawei P40 Pro modela telefona.

Telefonom sam i dalje oduševljen (za mene potpuno novo iskustvo) i pored toga što ga koristim bez GMS (meni to i nije problem, da ponovim, jer je moj main telefon i dalje iPhone).

Link to comment
Share on other sites

Ljudi, ne smeta da se malo informišete pre nego što nešto napišete, USA je potrošila 543 milijarde dolara na R&D u 2017., što je sve drugo, osim beznačajno. Na svetskom nivou ovo nije procentualno najviše u odnosu na GDP, ali u "živim" parama jeste, na drugom mestu je Kina sa nešto manje od 500 milijardi, a tu među vodećima su i Južna Koreja, Izrael i Japan.

Link to comment
Share on other sites

Naprotiv, to sto ste rekli znam (verujem i drugi) i ovu oblast pratim poslednjih 20 godina od kako mi je sin otišao na školovanje u USA, pa mi je bilo zanimljivo pa i bitno, zbog procene grantova, da razumem i pratim dešavanja u ovoj oblasti.
Naravno da USA ulaže i dalje najviše u R&D ali je to procentualno daleko manje nego nekada, pri čemu su drugi povećali značajno svoja ulaganja. Pogotovo Kina, kako ste i sami rekli.
Kada se svemu tome doda da je efekat iste uložene šume u USA (veomaaaaa skup radni sat... skupo sve) značajno manji nego npr. u Kini problem postaje još izraženiji.
Takođe ranije je (u mnogo većem procentu) država-ministarstva ulagala u R&D (NASA, Univerziteti, Instituti, poslednjih decenija su se nažalost višestruko povećala ulaganja u policiju i bezbednosne agencije, skoro je pisano o tome) a sada u kapitalne oblasti najveći deo ulaganja su sredstva privatnih kompanije (Tehnološki divovi) što imam utisak (možda i grešim) onemogućava strateško planiranje što ranije nije bio slučaj.
Ovo je veomaaaaa ozbiljna tema i smešno je stvarno i nemoguće baviti se njome na forumu.

Link to comment
Share on other sites

45 minuta ranije, nkrgovic said:

 R&D je prica za sebe. Velike firme vise, prakticno, rade samo klasican inkrementalni R&D, bilo koji ozbiljan napredak, tzv. "Market disruption" ide kroz startup scenu. Ovo ide dotle da velike firme, da bi smanjile rizik, prave startupe kao maltene "cerke firme", tj. tzv. "spin-out", pa onda, ako to uspe, kupuju te firme nazad.... Sve ovo, pre svega, zbog pritiska berze da imaju pozitivne rezultate, da objavljuju sve sto rade u svojim SEC izvestajima.... Generalno, ceo sistem je, kroz proces investiranja, bukvalno sprecio velike kompanije da imaju ozbiljno istrazivanje. Nije R&D u Kini, ima ga i dalje, starrtup scena je fantazija, ali je nevidljiva jer velike kompanije nove tehnologije ne proizvode sami, vec inkorporiraju akvizicijama.

 Obrazovanje je odvojeno od ove price. Odlicno je, ali je jezivo skupo.... Ovo ga cini nedostupnim, sto pravi deo problema o kome Srecko prica. Drugi deo je ta R&D prica, gde se sve vise sliva u dzepove investitora, a sve manje u federalni budzet kroz poreze, pa onda i cela ta "meka moc", zasnovana na novcu propada... Ovo se najbolje vidi pojavljivanjem novih sila, koje vise nisu drzave, danas Google i Microsoft imaju vise politickog uticaja nego cela Afrika. Ovo je pre pedeset i vise godina bilo nezamislivo - ali danas ima evropskih drzava koje su manje bitan saveznik drugim evropskim drzavama nego Facebook.

+1

 

30 minuta ranije, Zexx said:

Ljudi, ne smeta da se malo informišete pre nego što nešto napišete, USA je potrošila 543 milijarde dolara na R&D u 2017., što je sve drugo, osim beznačajno. Na svetskom nivou ovo nije procentualno najviše u odnosu na GDP, ali u "živim" parama jeste, na drugom mestu je Kina sa nešto manje od 500 milijardi, a tu među vodećima su i Južna Koreja, Izrael i Japan.

Jeste u brojevima, ali ipak mislim da je to sve malo pumpanje i šminkanje. 1$ potrošen u USA na R&D sigurno donosi manje rezultata u odnosu na isti taj 1$ potrošen u Kini ili Japanu. I dalje, u čega to investira USA tačno? Dobrim delom u R&D za vojne projekte, policijske, ili neke druge ne baš toliko široko upotrebljive.

...npr, istraživanje i razvoj najkvalitetnije moguće ograde prema Meksiku... :P:D

Link to comment
Share on other sites

16 minuta ranije, NShappy said:

Jeste u brojevima, ali ipak mislim da je to sve malo pumpanje i šminkanje. 1$ potrošen u USA na R&D sigurno donosi manje rezultata u odnosu na isti taj 1$ potrošen u Kini ili Japanu. I dalje, u čega to investira USA tačno? Dobrim delom u R&D za vojne projekte, policijske, ili neke druge ne baš toliko široko upotrebljive.

...npr, istraživanje i razvoj najkvalitetnije moguće ograde prema Meksiku... :P:D

Ma slepci, u pravu si...:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Gospodine[mention=9977]Zexx[/mention] izvinjavam se što Vam se direktno obraćam sa pitanjem, kakav je Vaš stav u vezi sa HMS (Huawei Mobile Services)?

Čini se da perspektiva ne bi trebalo da bude upitna, jer im nije ostavljen nikakav drugi izbor osim da ga naprave kako treba.

Pitanje je čini se da li ce gradijent, kojim će se to sve dešavati, biti dovoljan da opstanu (Huawei) na tržištu i šire ne samo lokalno; mada je i Kina toliko ogromno tržište da je i ona sama verovatno dovoljna.

Takođe šta mislite i o njihovoj App Gallery.

Neko plastično reče da su sada u fazi kvartovskog dućana u odnosu na supermarket (Google Play Store).

Nisam siguran da Kina ima i približan broj softverista da bi to moglo da se odigra potrebnom brzinom samostalno a mislim da će motivacija ljudi iz sveta biti upitna.

Izvinjavam se još jednom što sam Vas zamolio za mišljenje ali stvarno bih voleo da ga pročitam.

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Filipescu said:

Веровати да је Марко Шећероски прави творац и власник фејсбука је на нивоу предшколског образовања, али да не кваримо снешка...

Kao i Elon Musk vlasnik Space X . mda, kopcamo se svi na ledja.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...