Jump to content


Huawei Mobile Services (Huawei P40 Pro)


Srecko

Recommended Posts

nego Zexx-u i forumu dugujete izvinjenje za spominjanje smrtnog slucaja u porodici na neprimeren nacin.   to ste nekako prevideli u mom postu.     

 

 

 

Molio bih Vas da ne prelazite granicu pristojnosti. Nema potrebe. Verujem da niste znali, da je ranije u jednoj od tema, sam gospodin [mention=9977]Zexx[/mention] pomenuo da su mu (ako sam dobro zapamtio), brat i snaha valjda u bolnici i da je imao smrtni slučaj u porodici. Zato sam i napisao ono što ste apostrofirali i ne vidim zašto bih trebalo da se izvinjavam za izuzetno afirmativan stav. Da, i dalje mi je jako žao što neću moći da saznam šta gospodin [mention=9977]Zexx[/mention] misli o ovoj temi. On mi je već ranije pomagao npr. pri izboru software za upnp za iPhone.

Ponekad zna da bude oštriji ali ako jako želite da čujete nečije mišljenje onda morate biti pripravni i na takve stavove.

Gospodina [mention=9977]Zexx[/mention] nisam upoznao ali je ono što sam pročitao (njegovi postovi) bilo sasvim dovoljno da formiram izuzetno mišljenje o njegovom obrazovanju i znanju.

Nadam se da ću imati priliku i da ga upoznam.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ja se sa gospodinom Zexxom cujem svaki dan i znam i sta je napisao jednom ovde.....ali da ga bilo ko podseca na to na ovakvom mestu i na ovaj nacin (bas vam je trebao a ne moze zbog toga).....

jasno ni je da to ne razumete i nikad i necete (nemate vremena od testiranja telefona).

Link to comment
Share on other sites

Nisam od ljudi koji bi, bilo na koji način, svesno, učinio nešto ružno. Pogotovo ne nekome koga jako uvažava.

Ako ste Vi moj post na takav način razumeli (kako ste napisali) makar bili i jedini, iako sam ja pišući ga želeo da bude maksimalno afirmativan; moja je greška.

Zahvaljujem Vam sto ste mi ukazali da moj post može biti i tako shvaćen i naravno duboko se izvinjavam gospodinu [mention=9977]Zexx[/mention] za bezobzirnost koju sam iskazao; iako je post napisan sa najboljom namerom.

Moguće je da ja to ne mogu da razumem i da nikada neću razumeti, ali sam siguran da ću uložiti napor da bih razumeo.

Link to comment
Share on other sites

Zahvaljujem na savetu.

Gospodine [mention=1]Ljuba[/mention] imam jedno pitanje za Vas.

Vi I Moderatori nemate u postovima lajk dugme.

Pretpostavljam da to nije slučajno i da postoji veoma razuman razlog za to, pa bih Vas molio da ako možete objasnite zašto je to tako.

Vi i se i ne oglašavate često i vlasnik ste sajta pa i da razumem ali npr. gospodin Krgović često uzima učešće u diskusiji najčešće tehničke naravi i ima sjajnih postova (da se ogradim, po mom mišljenju) ali nažalost stav o njima se može izraziti samo novim postom, često nepotrebnim.

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

tehnička molba @Srecko:

Da li možete Vaš uređaj na kom kucate/pišete po Forumu da prilagodite tako da kada spominjete nekog člana ona da ne izlaze zagrade tipa [mention=1] ?

Teško mi je da čitam tekstove sa takvim dodacima

Nije nikakva teorija zavere, kod ostalih članova pri pisanju se ovakve stvari ne dešavaju.

Hvala Vam puno.

Printscreen u prilogu.

IMG_20200726_20591.jpg

Link to comment
Share on other sites

Nisam znao da postoji to kao problem!

Zahvaljujem što ste me obavestili.

Sve postove poslednje 2 nedelje sam pisao sa Huawei P40 Pro (rekao sam baš u ovoj temi da ga probam) koristeći aplikaciju Tapatalk.

Kod mene je sve normalno, jedino ako je u pitanju funkcionisanje Tapatalk na Huawei P40 Pro jer je instaliran sa APKPure Store a ne iz Huawei prodavnice App Gallery iako nije pri instalaciji prijavio problem da mu je potreban GMS.

Eto prvi uočiste nešto kao potencijalnih problem.

Pisaću (dok ne vidim sta je problem i rešim) ubuduće sa IOS platforme.

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Tema ko i svak druga tema, bilo je ovde lepog stiva za procitati, verovatno vecina i ne smatra da je bljak.....ali !!!! Neko ne smatra .

 

 

Srecko, svi mi razumemo da ste vaspitani i kulturni, ali ne vidim poentu tolikog izvinjavanja u vasim postovima.

 

....prosto ne vidim svrhu udaranja packi,  pogotovo gramatickih i  interpunkcijskih, od pojedinih koljega forumasa, jer forum nije cas srpskog,pa sad neko napise "neznam" zajedno, ijijuju koja greska eo upiskicu se od blama, dajte samo opusteno ljudi :banana........i ovako nam svi skacu po ganglijama, ovo barem treba biti relax mesto .

Link to comment
Share on other sites

Naravno da se slazem sa vama, takodje se trudim da pisem gramaticki ispravno.

Al dokle vise packi, jer tu nije  poenta u packama, nego su daleko dublji razlozi, psihosomatske prirode, bracela  moj :D!!!!

Razumemo se potpuno, zar ne kolega zflazar .

Jer ipak, pocetak recenice se pise velikim slovom, ako cemo da trazimo jaje u dlaci:D !!! 

:listen

Link to comment
Share on other sites

8 sati ranije, zeljko1974 said:

... takodje se trudim da pisem gramaticki ispravno.

Nije poenta TRUDITI se pisati gramatički ispravno, već BITI gramatički pismen.Takođe, nema smisla na forumu glumiti druga kolektora, ako se u stvarnom životu, u svakodnevnom radu i korespodnciji ne vodi računa o kulturi pisanja, ili kako bi neki rekli pravopisu.I nikako ne može biti opravdanje "jao, žurio sam, nisam video", "boli me uvo, nisam na pesničkim večerima" ili "nebitno kako pišem, ko pročita, shvatiće šta sam hteo da kažem".Pisati ispravno je odraz kulture, malo višeg nivoa poimanja stvarnosti oko sebe, što bi ljubitelji muzike i audiofili trebalo da budu.

Ovo se ne odnosi na tebe, već onako, "an générale".:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Osnova svega je moral i usvojene norme ponašanja, kojima se mi Srbi apsolutno ne možemo ponositi.

Nema nepogrešivih!

Nema razloga ni ne ukazati na grešku.

No, bitan je način na koji se to čini, tj. da li je to učinjeno sa ispravnom namerom i učtivo ili ne.

Verujem da će se mnogi od Vas saglasiti da su Englezi majstori u tome (izmislili su učtivost).

Drži jedna profesorica-Engleskinja roditeljski sastanak jednog odeljenja sedmog razreda jedne osnovne škole u Londonu i, obrazlazući izuzetno loš uspeh jednog učenika iz maternjeg jezika kaže "Mark je jedan od popularnijih učenika u školi, neverovatno je komunikativan, svi ga obožavaju........ da ima poteškoća sa čitanjem i pisanjem, no svi se nadamo da će već u narednom razredu uspeti da napravi značajan napredak".

Poznavanje gramatike je deo osnovnog obrazovanja svakog od nas i naravno da je bitno u svakom javnom istupu pojedinca.

Mišljenja sam, za razliku od pretpostavljam i određenog broja ljudi sa foruma, da je u eri savremenih tehnologija poznavanje gramatike daleko manje bitno od npr: konstrukcije recenice, obrazovanja, učtivosti (vaspitanja)...... upravo zbog toga što za gramatiku, slovne greške.... postoje razvijeni alati koje svi imamo "uključene" pa je jako teško na osnovu posta shvatiti ko stvarno dobro zna gramatiku (koliko je bio dobar đak) a koliko mu u tome pomaže stari dobri Google npr.

Konkretno ja svoje postove najčešće pišem sa telefona, uvek bez kvačica na npr. Č, ć... svesno zbog brzine pisanja praveći besmislene greške, oslanjajući se da će ih uključen korektor ispraviti.

Naravno ni korektor nisu svemoguci pa ako Vam u redigovanju posta promakne i neka greška jer je jednostavno niste očekivali, jedino Vam preostaje izvinjenje kada Vam neko ukaže na tu grešku.

Kada je u pitanju konstrukcija rečenice, trenutno jedini alat za to je čitanje literature.

Svi možemo i upravo zaključujemo mnogo toga, o kolegama sa foruma, na osnovu njihovih postova; bez zalaženja u rasprave o ukusima npr. zašto neko piše dugačkom rečenicom jer npr. obožava Marsela Prusta.

Što se tiče mog "izvinjavanja" opet ću to učiniti, kada pogrešim, jer je to osnovni akt elementarnog vaspitanja i to upravo činim zbog sebe, a taj moj stav razni će tumačiti na razne načine.

Sa tim mogu da živim i živim godinama.

Link to comment
Share on other sites

14 sati ranije, Srecko said:

Osnova svega je moral i usvojene norme ponašanja, kojima se mi Srbi apsolutno ne možemo ponositi.

 

Poštovani gospodine Srećko,

molim Vas za objašnjenje na osnovu kojih kriterijuma vršite merenje, ocenu i rangiranje morala kod nekog kektiviteta, u citiranom slučaju kog jedne nacije.

Link to comment
Share on other sites

Da simplifikujem do krajnosti.

Ako se pogledaju 10 bozjih zapovesti i savremeno poimanje moralnih normi, nema gotovo uopšte razlike.

Biću hrabar pa cu reći da se čak ni "filosofija" sicijalističke-komunisticke ideje, u biti, gotovo ni ne razlikuje takođe od tih zapovesti (i jednima i drugima je humanizam u centru filosofija).

Sve te norme su plasirane sa idejom da se urede društva kojima su namenjena, tj. da plasirana "pravila" obezbede funkcionalnost društava sa ciljem da ekonomski prosperiraju a što bi trebalo da se odrazi na kvalitet života ljudi (time logično i smanje problemi vladaocima).

Norme su suština-osnova svih zakonskih rešenja.

Sve te norme su sušta racionalnost.

Pogledajte šta je sve zabranjeno u arapskim zemljama zbog vere a ja (i mnogi) mislim da su to bile racionalne odluke zbog klimatskih uslova.

Šta je problem u Srbiji?

Do pre 30-tak godina jakooooo skroman broj ljudi je se izjašnjavao kao vernici npr. da bi danas po procentu ljudi koji se izjašnjavaju kao vernici bili među evropskim zemljama sa najviše vernika.

Naravno da je to u redu.

Problem je kakvi su oni vernici.

Ja se izražavam kao agnostik a 100% živim po npr. 10 bozjih zapovesti jer su to u suštini opšte prihvaćene civilizacijske norme a tzv. vernici pune kladionice, ugrožavaju druge ljude na sve moguće načine (i verbalno i fizički)....., trenutno sada ne nose maske i po popisu ih je samo 7% fakultetski obrazovanih a u toj nama morskoj USA iznad 50%.

Da se razumemo prvi ja ne mislim da je završiti fakultet sve i sva jer neko prođe kroz fakultet ali fakultet kroz njega ič-ne.

No to su samo primeri koji potvrđuju pravilo kao što i ocena ne znači da je pojedinac kvalitetan ali je jao statistički pokazatelj izuzetno merilo.

Dakle zato što smo takvi kakvi smo moralno takvi smo i u svim ostalim društvenim sverama pa i u ekonomiji i zato smo gotovo u svemu među poslednje rangiranim državama evrope makar mislili i da smo nebeski narod.

Dakle ukupna pozicija zemlje (svi znamo kako smo pozicionirao) odslikava upravo sve ovo o čemu sam pisao a što ste pitali.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Kroz učtivo obraćanje i kilometarske postove, vrlo perfidno izbegavate da odgovorite na jednostavno pitanje. Istovremeno, još perfidnije proturate stavove koji su najblaže rečeno upitni upravo sa etičkog stanovišta (fina eklektika totalitarnih ideologija i sve popularnijeg "neoelitizma" kao sveopšte "skrivalice").

 

Link to comment
Share on other sites

Da, pišem duge postove.

Voleo bih da sam sposoban-kvalitetan da u malo reci iznesem stav, o jednom tako kompleksnom pitanju, o čemu bi godinama mogli da diskutujemo.

Na žalost nisam.

Zato u prvoj rečenici mog posta i stoji da je stav krajnje simplifikovan.

Nadam se da mi ne zamerate na tome.

Siguran sam da moji postovi sa aspekta korektnosti (ne stručnosti i iskustva) sigurno nisu ispod proseka postova na forumu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...