Jump to content


Huawei Mobile Services (Huawei P40 Pro)


Srecko

Recommended Posts

19 minutes ago, Srecko said:

Da smo normalni, pošto smo mi naslednici četnika i partizana, ne bismo trebali da imamo međusobnih problema ne samo kada je biznis u pitanjuemoji16.png.

Srećko nemojte mi molim Vas zameriti, moram da prokomentarišem nešto. Nije upereno protiv ove teme,  ima još sličnih. Pitam se kakav je ovo HiFi forum kada je danima glavna tema o kojoj se diskutuje  korišćenje mobilnih telefona, bar da je tema kvalitet reprodukcije zvuka istih. Nije. 

Da li stvarno niko,  sem par divnih ljudi koji napišu baš sadržajne i interesantne tekstove nema šta da kaže u nekoj od tema koje su posvećene HiFi-u ili muzici. 

Link to comment
Share on other sites

@džonibigud, potpuno sam saglasan u vezi sa brojem postova teme i iznenađen.

Znate da bi bilo veoma pretenciozno da ja otvorim bilo kakvu "stručnu" temu a da to nije nešto u vezi sa nedoumicama koje imam i savetima koje mogu da dobijem na forumu ili možda tek neku temu u npr. OffTopic delu foruma.

Ova tema je upravo iz OffTopic dela foruma, čime sam, na neki način i prejudicirao njen status, interesovanje za nju i broj učesnika u diskusiji (tj. da će temu uočiti tek par korisnika).

Da budem iskren očekivao sam da će sigurno g.[mention=9977]Zexx[/mention] (I još nekoliko kolega) biti jedan od retkih koji će napisati koji post i što bih rekao sve nam lepo razjasniti u vezi sa dilemama koje imam i koje sam izložio u prvom postu (nažalost gospodin Zexx je imao smrtni slučaj u porodici pa je sprečen da nam ukaže na greške u zaključivanju).

Ni sam nisam očekivao ovoliko postova.

Ne zamerite, svi smo zamoreni od korone koja je značajno uticala i na tržište HiFi uređaja i razmenjivanje iskustava (posete, slušanja sistema, upoređivanje,....) pa i na aktivnost na forumu u njegovoj osnovnoj nameni.

Izgleda da je ovo samo bio pogodan trenutak za ne obaveznu temu i postove.

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Srecko said:

Izgleda da je ovo samo bio pogodan trenutak za ne obaveznu temu i postove

Razumem Vas potpuno. Nije kritika upućena Vama. Ali sledeći predlog jeste:) Lepo bi bilo da napišete nešto o Harbeth 40.1. Koje muzičko delo Vam se najviše svidelo dok se reprodukovalo na tim divnim zvučnicima. Da li je vredelo uložiti u njih u odnosu SHL5 plus... Eto predloga, rado bi pročitao Vaše viđenje i čuo vaše utiske. 

Link to comment
Share on other sites

Ako se dobro sećam nešto sam Vam o tome već napisao na PP.

Rekao sam Vam da sam ja daleko od pravog audiofila, da muziku volim i slušam "neozbiljno" i da bih osim nekih generaih zaključaka teško mogao da nešto kvalitetno i drugima korisno napišem.

Zbog toga, ti moji utisci i jesu za PP a ne za veliku scenu foruma gde kada ponekad nešto pročitam upitam se koliko su truda i posvećenosti pojedine kolege morale uložiti da bi sakupili toliko znanja i iskustva.

Dovoljno sam intelligentan i još mi je ostalo razuma da odredim šta jeste a šta nije za mene.

 

PS: Zbog korone još nisam nabavio "Linn Itok LVII" a "ne znadem ni kada ću", tako da je DAC (flac) jedini pravi izvor koji imam trenutno.

Za moje uho, već sam Vam rekao to što imam svira jako dobro (verujem da Vi ne biste tako mislili jer da bi čovek čuo "mane" morao bi da zna šta sluša a ja nisam taj).

Slušam 95% vremena tjuner (čak ni Radio Paradise) jer me mrzi da uključujem: računar doduše samo namenjen tome minijaturni Lenovo Think Centre, Linearno Napajanje, DAC). Dok sve pouključujem prođe me zelja da slušam muziku.

Zato sam se i raspitivao za Hegel H190 ili H360.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

9 sati ranije, Srecko said:

Samsung top modeli su definitivno, ne malo, hardware-ski bolji od Google Pixel ali je Google Ecco sistem (dakle moje mišljenje i iskustvo) meni daleko usser friendly-iji.

Samsung ima čitav niz funkcija (verovatno nekima mnogo korisnih) koje gotovo da nikada nisam upotrebio (čak me nerviraju).
Da, pohvalio bih interfejs Samsung (poslednjih 2 godine) koji ne da ne zaostaje za najboljim nego mi je u nekim stvarima i lepši (o ukusima ne treba diskutovatiemoji16.png).

 Ja vec duze vreme probam da kazem: Hardver je nebitan. Neki, na papiru bolji procesor je upravo to - bolji na papiru, ako nema softvera da ga uposli. Ako stavis mnogo vise resursa (recimo RAM-a) i interfejs koji je bloat, na kraju ces izgubiti. Ja sam rekao da je Pixel dobar izbor zbog softvera, ne hardvera.

5 sati ranije, Srecko said:

Da li ste me dobro razumeli? Govorio sam o update na novu verziju Android-a ne o update-ima čija je svrha ispravljanje bagova ili neke sitne korekcije sistema.

Gospodine Ljubo da ne navodim, imao sam i ja (da me poznajete znali bi ste da govorim istinu) i Galaxija S... i 3 Note-a i 3 Pixel-a; i kažem (isključujem poslednjih 2 godine) da Samsung nikad nije imao (mislim i da nije mogao da ima) update na novi Android u trenutku kada i Google Pixel.

 E sad, fora je da je i ovo, zapravo, nebitno.

 Kazem, Samsung ima bukvalno svoj pod-ekosistem zasnovan na Androidu. Jedini je proizvodjac biznis telefona koji ne podrzava Android Enteprise, vec ima svoj sistem i za update i za pracenje rada. Da, nema najnoviji Android, ali ima stabilan i zakrpljen android - a to je ono sto je bitno. Samsung ima podrsku, integraciju u sva bitna MDM resenja, podrsku za sve bitne security platforme - sve sto je bitno za biznis primene. To sto novi android dodje za par meseci je posledica toga da Samsung odradi prvo tu "customizaciju" - ali ni u jednom trenutku ne ostavljaju security probleme nezakrpljene.

 Sustina je upravo ovo sto Ljuba kaze: Samsung biznis modeli imaju redovne update-e. Ne, to nije "najnoviji Android", to je "Najnoviji Samsung firmware". Nebitno na kom android-u je zasnovan, bitno je da je podrzan, integrisan i da ima sve sigurnosne zakrpe. Takodje, sve dok je telefon u podrsci (mislim da kad kupite bilo koji Samsung iz te klase koji se jos prodaje imate minimum dve ili tri godine) imacete podrsku za sva bitan softver - radi Meraki MDM, radi Sophos endpoint, radi Microsoft Office, radi sve sto treba. Dovoljno.

Link to comment
Share on other sites

Gospodine [mention=10024]nkrgovic[/mention] uglavnom sam saglasan sa onim što ste rekli u poslednjem postu (pogotovo u vezi sa Vašim opservacijama o Hardware), pa i sa tim da je Ecco sistem Samsung zaokružen u potpunosti.

iPhone, šta više, nikada ne update-ujem dok ne prođe do 30-tak dana i dok ne sagledam iskustva kakav je update.

To pripisujem godinama (postajem sve konzervativniji) i upravo mi je važno da li je nešto funkcionalno a ne da li je poslednji model, kako i Vas shvatih.

Nažalost ne mogu da se saglasim sa tim da najnoviju verziju OS nije bitno imati na uređaju.

Mislim da je izuzetno bitno uvek imati na bilo kom uređaju novu verziju OS, koliko god da je prethodna bila dobra i zadovoljavala Vas sa svih aspekata.

O ovome bismo mogli da iznosimo argumente i kontra argumente danima i stvarno nije za forumske postove.

Navešću samo jedan jedini primer bez potpune argumentacije, ipak dovoljno argumentovano da se razumemo.

Različiti su profili korisnika pametnih telefona.

Onih koji ih koriste uglavnom za igranje, nažalost je daleko najviše.

Poput rečenog za prethodne verzije OS, tek upgrade hardware je upitan za mene i Vas kao profil korisnika (tako sam Vas razumeo a i sam to mislim) . Da nije igara i igrača Vi i ja verovatno ne bismo imali potrebu za menjanjem telefona godinama.

Dakle simplifikovano rečeno tvrdim ako svake godine ne obnovite hardware verovatno neke nove igre ne bi ste mogli da igrate na starom telefonu ili bi to bilo tako neprijatno da bi vas "nateralo" da kupite nov model. Da ne kažem da pri prezentacijama modela se upravo koriste igre koje pokazuju moć novog hardware time što bi na starom modelu bile gotovo neupotrebljive (lako svako to vidi po kvalitetu i brzini animacija).

Najbolji primer za ovo sto govorim su igre koje koriste Virtual Reality (odnosno Augmented Reality) što je podrazumevalo i apsolutno nov odgovarajući hardware a i software jer se zbog brzine, kao što znate, mnoge stvari se moraju hardware-ski odraditi.

Igre koje koriste Virtual Reality i Augmented Reality nisu mogle uopšte da rade na prethodnom modelu tefona.

Takođe Virtual Reality i Augmented Reality polako nalaze primenu i u aplikacijama koje ljudi profesionalno koriste.

Zato je neminovno da i hardware i software napreduju bar ovim tempom (koliko god Vama i meni to nije potrebno) a verujem i brže i da svaki novi hardware dobije najnoviju verziju OS što je pre moguće.

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

4 sati ranije, Srecko said:

@džonibigud, potpuno sam saglasan u vezi sa brojem postova teme i iznenađen.

Znate da bi bilo veoma pretenciozno da ja otvorim bilo kakvu "stručnu" temu a da to nije nešto u vezi sa nedoumicama koje imam i savetima koje mogu da dobijem na forumu ili možda tek neku temu u npr. OffTopic delu foruma.

Ova tema je upravo iz OffTopic dela foruma, čime sam, na neki način i prejudicirao njen status, interesovanje za nju i broj učesnika u diskusiji (tj. da će temu uočiti tek par korisnika).

Da budem iskren očekivao sam da će sigurno g.[mention=9977]Zexx[/mention] (I još nekoliko kolega) biti jedan od retkih koji će napisati koji post i što bih rekao sve nam lepo razjasniti u vezi sa dilemama koje imam i koje sam izložio u prvom postu (nažalost gospodin Zexx je imao smrtni slučaj u porodici pa je sprečen da nam ukaže na greške u zaključivanju).

Ni sam nisam očekivao ovoliko postova.

Ne zamerite, svi smo zamoreni od korone koja je značajno uticala i na tržište HiFi uređaja i razmenjivanje iskustava (posete, slušanja sistema, upoređivanje,....) pa i na aktivnost na forumu u njegovoj osnovnoj nameni.

Izgleda da je ovo samo bio pogodan trenutak za ne obaveznu temu i postove.

 

 

 

 

 

 

 

Ovo je  neukusno, ali kad smo vec kod razloga neucestvovanja na ovoj temi siguran sam da covek nije zgubidan i da misli da je ova tema kretenska sto i ja mislim (cak i za off topic).

 

 

ne znam se pise odvojeno, a sudoku je odlicna stvar za utrosak vremena (verovatno ima aplikacija i na nebezbednim telefonima),.... u miru i tisini doma svoga.

Link to comment
Share on other sites

Čast mi je da ste se i Vi gospodine[mention=11278]patason[/mention] uključili u diskusiju.

Možda se neko neće saglasili samnom, ali na forumu koji u imenu sadrži HiFi, da u temi koju sam ja pokrenuo, odvoji vreme i napiše post, čovek koji važi za jednog od ljudi sa najvećim iskustvom u ocenjivanju kvaliteta HiFi komponenta i sistema; ogromno je zadovoljstvo.

Nažalost i Vi svojim postom i ja ovim samo povećavamo broj postova na ovoj temi. Definitivno nije bilo potrebe da ih tema ima ovoliko.

 

PS: Zahvaljujem što ste mi ukazali da nisam znao da se ne znam ne piše zajedno.

Nije opravdanje i ne očekujem da ga prihvatite no jako sam davno učio gramatiku pa sam zaboravio da se ne uvek piše odvojeno od glagola u ličnom obliku.

Izvinjavam se zbog ogromne greške.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Žao mi je sto ste takvo mišljenje stekli o meni.
Nadam se da će biti prilike da Vas uverim da grešite.

PS: Sjajna je stvar auto korekcija na računarima i telefonima i to još "pametna" sposobna da "uči". Čak i ja sa uključenom auto korekcijom verujem da drugima delujem kao da znam gramatiku.
Nažalost, samo je meni moglo da se desi da i pored uključene auto korekcije napišem "ne znam" pogrešno.
Još jednom se izvinjavam.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...