Jump to content


Huawei Mobile Services (Huawei P40 Pro)


Srecko

Recommended Posts

Istoriju pišu pobednici.

a volim i ovo drugo viđenje iste stvari od strane Arsena Dedića:

Pobijeđeni pjevaju

junačke pjesme a

pobjednici kroz to vrijeme

diskretno šute...

Interesantno je da ovo nije forum na kom gospodin Srećko živi u Londonu a ja u Lindfield-u i da se on i ja živo polomismo oko diskusije da li više valjaju EI Niš ili Ivo Lola Ribar kućni zvučnici/monitori i koju krivu su inženjeri Radio-televizije Beograd uveli kao zlatni standard za to vreme.

I o jeftinim letovima British Airways-a za Beograd gde se putuje radi kupovine HSR-a a kucka mobilnim telefonom Famote Prizren.

...

Ja sam za otvorenu utakmicu. Dajte 3-4 operativna sistema. Koji je bolji i za koga mislim da je u domenu crnka-plavuša.

:wub:

Link to comment
Share on other sites

Ja nisam tako zanimljiv, kada pišem, kao Vi; ali se može čitati nadam se.

Gde iskopaste, ovako namenski, ove divne stihove Arsena; svaka čast!

Moram da priznam da sam u ovoj stvari na strani prvenstveno sebe (tržišna utakmica što više njih, kako rekoste, da bih ja dobio bolji i jeftiniji uređaj) time posredno i Huawei.

Ovaj stav je verujem posledica toga što nisam sposoban da sagledam širu sliku kinesko-američkih odnosa i da isključim u potpunosti emocije zbog 1999.

I dalje stojim iza onoga što rekoh da se osećam delom Zapadne civilizacije (geografija).

Kinezi takođe tako razmišljaju.

Njihov Fields Medalist Shing Tung Yau u nekakvoj biografiji napisa parafraziram "Vaspitan sam na vrednostima: tradicionalne kineske literature o herojima i ne prevaziđenih Zapadnih novelista: Dostojevskog, Tolstoja.....".

Hoću da kažem da oni i Rusiju doživljavaju kao Zapad i to ne samo geografski.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Trenutno gladamo strah Amerike pred mogučnostima i moči Kine. 

Svedoci smo usponu kakvog još nije bilo. 

Huawei je u 100% vlasništvu zaposlenih i prvi je u svetu za 5G i GSM aparate. Ostali mogu samo cepanice da mu pod noge bacaju.

P.S. Onaj Obmana je bacio najviše bombi. Toliko o nadi.

I kad več vicevi:

Zove Putin Obamu i kaže:

"Jel garavi, znaš li kako od danas zovem Aljasku? AjsKrim!"

Link to comment
Share on other sites

 Potez pojedinca koji zeli privatnost bi bio recimo LineageOS. To nije potpuno isto kao sigurnost, ali je zanimljiv pristup - licno ne koristim i ne znam koliko su im redovni updates.

 Problem sa Lineage ili nekim drugim Custom ROM-om je to koliko se cesto update-uju i koliko aplikacija je dostupno. Ovim se korisnik dodatno odseca od app store-ova, a ne kaci na iste - i prebacuje na alternativne izvore softvera. Ovo je prilicno dobro po pitanju bezbednosti, ali lose po pitanju upotrebljivosti, jer npr. nijedna e-banking aplikacija nije dostupna tako.

 Security i convenience ne idu zajedno.Generalno "krekovani" ROM-ovi su najgore resenje, jer su pravljeni da korisniku omoguce pristup nekim aplikacijama a ne bezbednost.

Link to comment
Share on other sites

Potpuno ste u pravu.
Pomenuo sam custom ROM samo zato što mi je nekako (neznam zašto, možda pogrešno) logicniji potez pojedinca.
Vazda sam pored iPhone imao i Android, rekoh; najčešće perjanice Samsung.
Naravno da sam probao niz custom ROM-ova i osim osećaja nesigurnosti (nikada lično nisam imao problem jer Android ni ne koristim u meni ozbiljne svrhe) nisam bio nešto baš oduševljen u odnosu na originalne ROM-ove.
Na početku dok je Samsung patio od lagova još je i bilo interesantno probati vanila ROM-ove.....
Inače, opet moje iskustvo i mišljenje, update IOS su značajno češći (sve pohvale Apple) u odnosu na ograničiću se npr. Samsung čak i kad su top modeli u pitanju.

Link to comment
Share on other sites

17 minuta ranije, Srecko said:

Inače, opet moje iskustvo i mišljenje, update IOS su značajno češći (sve pohvale Apple) u odnosu na ograničiću se npr. Samsung čak i kad su top modeli u pitanju

Netačno. Veoma su redovni. Govorim o top modelima. 

Link to comment
Share on other sites

 Samsung ima dosta svoj ekosistem za Biznis klasu telefona. Integracija je drugacija nego Android Enterprise, ali ko hoce da se fokusira na nju radi to odlicno. Deploy, MDM, uredan API sve na mestu. I da, update-i te klasu su vrlo uredni, u pravu je Ljuba - Samsung biznis klasa su skroz OK.

 Nisam nikad poredio Samsung vs Google (Pixel mislim), ali ne bi Samsung to sigurno mnogo lose prosao.

Link to comment
Share on other sites

Netačno. Veoma su redovni. Govorim o top modelima. 
Nisam saglasan.
Naprotiv.
To što ste rekli možda važi za poslednje 2 godine (Preskočio sam Samsung, kao i sad, zbog biometrije koja je spora ili neadekvatna-loša kada je prepoznavanje lica u pitanju. Opet moje mišljenje i iskustvo.)
Imao sam nekoliko Note modela u poslednjih 5-6 godina i u odnosu na Google Pixel sam čekao bar 3 meseca update, da ne pričam koliko je kasnio naš update za poljskim npr.
Kod Apple su sati u pitanju a zbog vremenske razlike sa USA ni ne oseti se.
Zato sam i flash-ovao vanila Rom-ove na Note.
Uostalom pogledajte broj Apple uređaja-procentualno sa najnovijim IOS i Samsung sa najnovijim Android-om.
Naravno da je se i to promenilo u poslednjih godinu dve dana i možda će jednog dana biti kao i kod Apple ali sumnjam jer oni u startu imaju lag u odnosu na Google Pixel pa sam mišljenja da to i nije za poređenje.
Ako se nešto po ovom kriterijumu može porediti onda su to iPhone i Google Pixel.
Link to comment
Share on other sites




Nisam nikad poredio Samsung vs Google (Pixel mislim), ali ne bi Samsung to sigurno mnogo lose prosao.

Moje iskustvo je drugačije.
Samsung top modeli su definitivno, ne malo, hardware-ski bolji od Google Pixel ali je Google Ecco sistem (dakle moje mišljenje i iskustvo) meni daleko usser friendly-iji.
Samsung ima čitav niz funkcija (verovatno nekima mnogo korisnih) koje gotovo da nikada nisam upotrebio (čak me nerviraju).
Da, pohvalio bih interfejs Samsung (poslednjih 2 godine) koji ne da ne zaostaje za najboljim nego mi je u nekim stvarima i lepši (o ukusima ne treba diskutovati).
Link to comment
Share on other sites

Alex, pa ovo je forum.

Valjda čovek može da kaže šta misli?

Ako čujem argument (ustvari gospodin Ljuba je izneo samo konstataciju bez argumentacije) koji negira moje iskustvo zašto to ne treba da kažem?

Najlepši deo života (mladost) sam proveo u državi u kojoj nije bilo problem da se kaže šta se misli (opet ističem da je ovo moje iskustvo i ne sporim da drugi imaju druga iskustva) .

 

 

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Srecko said:

Alex, pa ovo je forum.

Valjda čovek može da kaže šta misli?

Ako čujem argument (ustvari gospodin Ljuba je izneo samo konstataciju bez argumentacije) koji negira moje iskustvo zašto to ne treba da kažem?

Sve se ja slažem sa Vama, ovo jeste to mesto, ali šta mislite kako treba da se oseća, i šta bi trebalo da zaključi nezavisni čitalac kada čita potpuno suprotne tvrdnje jedne iste stvari iz oblasti u koju se on ne razume?

Hoću da kažem da bi, zbog drugih članova na forumu rasprave trebalo da budu malo više konstruktivnije. To je moje zapažanje.

Link to comment
Share on other sites

57 minuta ranije, Srecko said:

Alex, pa ovo je forum.

Valjda čovek može da kaže šta misli?

Ako čujem argument (ustvari gospodin Ljuba je izneo samo konstataciju bez argumentacije) koji negira moje iskustvo zašto to ne treba da kažem?

Možda i ja imam iskustva, možda i previše da bih se nadmudrivao na forumu. Imao sam S8+, S9+ I sad S10 I softver je bio ažuriran redovno, praktično jednom mesečno. Nema potrebe da bilo šta dokazujem. 

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Ljuba said:

Nema potrebe da bilo šta dokazujem.

Ovo je suština.

Srećko, argumentima se ništa ne postiže, jer se time ništa ne dokazuje.

Daću Vam primer iz tenisa, jer znam da obožavate Noleta, ja mogu da Vam argumentujem da je porodica Đoković, zajedno sa Novakom jedna prevara, ali to Vas neće ubediti u suprotno, jer imate svoja ubeđenja i lična iskustva.

Link to comment
Share on other sites

Da li ste me dobro razumeli? Govorio sam o update na novu verziju Android-a ne o update-ima čija je svrha ispravljanje bagova ili neke sitne korekcije sistema.

Gospodine Ljubo da ne navodim, imao sam i ja (da me poznajete znali bi ste da govorim istinu) i Galaxija S... i 3 Note-a i 3 Pixel-a; i kažem (isključujem poslednjih 2 godine) da Samsung nikad nije imao (mislim i da nije mogao da ima) update na novi Android u trenutku kada i Google Pixel.

Uostalom obično objava novog Pixela i ide sa novim Android-om.

Zato sam i rekao da sam u tom periodu obično probao custom Rom-ove sa XDA koji naravno nisu bezbedni i obično su imali mnogo bagova i dosta neimplementiranih novih funkcija (razvoj) ali je se jako lepo moglo videti šta novi rom donosi.

Ponavljam u tom periodu top Modeli Samsung (takve sam imao) čekali su novi Android do oko 3 meseca (moje iskustvo).

Takođe moje iskustvo je da je se tada gotovo u pravilu prvo pojavljivao ROM za Poljsko tržište (govorim o evropskim zemljama).

Takođe ni ja, kao i Vi, nemam potrebu da bilo kome bilo šta dokazujem.

 

Gospodine Alex, razumeo sam Vas dobro. Iz Vaše pozicije i sam bih verovao gospodinu Ljubi iza koga stoji: odličan časopis, sajt koji očito volimo i Vi i ja (redovno ga posećujemo), sajam HiFi koji je za mene možda i najinteresantniji od svega i ko zna sta još sto ja a i mnogi neznamo.

Da smo govorili o raketnoj propulziji i da me poznajete i sami bi ste shvatili da bi verovatnoća da sam ja u pravu trebalo da bude veća.

I pored ovoga naravno da nisam nov u ovoj oblasti. Software pišem oko 40 godina (i za novac) i probao da napišem nešto i za iPhone.

Zato sam siguran da nije mali broj onih koji imaju iskustvo veoma slično mom.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ovo je suština.
Srećko, argumentima se ništa ne postiže, jer se time ništa ne dokazuje.
Daću Vam primer iz tenisa, jer znam da obožavate Noleta, ja mogu da Vam argumentujem da je porodica Đoković, zajedno sa Novakom jedna prevara, ali to Vas neće ubediti u suprotno, jer imate svoja ubeđenja i lična iskustva.
Tačno, kriv sam.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...