Jump to content


Sonus Faber Minuetto


zeljko1974

Recommended Posts

Mislim da je vrlo bitno prvo shvatiti koju vrstu zvuka volis.

Sonus i DY su na suprotnim stranama na pr.Nikad nisam cuo da je recimo DY jak u onome sto jeste SF i obrnuto.Cak i kod skupljih modela. Sf kad kod sam cuo bio je dobro pozicioniran,sa dosta slobodnog prostora,a cuo sam i jedne u dve vrlo ralicite sobe pa cuo razliku.Treba im prostora da se "razmasu".To nisu recimo zvucnici koji se priteraju u neki budzak poput nekih engleskih kutija(ls 3/5a tipa i sl.I oni srecno cvrkucu ili su cak dizajnirani za uza zid koji im pomaze.Upravo obrnuto on im vrlo,vlo odmaze.Pomenuti Concertino koje koristi Turbomaximus rade odlicno ali u nearfieldu,a 2/3 sobe je iza.Vrlo neprakticno za bilo kakav zivot u toj sobi osim slusanja,ali da covek ni ne sanja kakav zvuk se dobije iz te klase zvucnika.Tako da nema zvuka bez zrtve.Ali ako se to ne moze onda bolje odabrati drugaciji tip zvucnika.Englezi su zbog svojih slicnih sobica za muziku dosta dobro razradili zvucnike koji rade sa nezahvalnim prostorom ali cesto uz zrtvovan 3d.Toj sam crkvi i sam pripadao pa se odneverio.Shvatio sam da mi je lakse zvucnike drzati u budzaku preko dana i pomeriti ih za sluanje nasred sobe svako vece kad rasteram ekipu.Ko ima sobu za slusanje pobedio je tehnickim nokautom u prvoj rundi,ali malo je takvih.

Manje vise svede se da je najbolje resen zvucnik/soba sistem ako se moze probati u svom prostoru,sto je dosta tesko izvesti,narocito u sadasnjem antisocijalnom momentu.Ja kad nesto hocu da probam ponudim neku nadoknadu, da odem i vratim prodavca kolima i sl.Dosta sam uporan,ali nekad se i mora rizikovati,ipak se polovne stvari i prodaju bez gubitaka i poredjenjem uslova se moze doci do nekog zakljucka.

Link to comment
Share on other sites

Gamut,  od prijatelja jednog mog , njegov drugar ima  Gamute, cini mi se da je zavrsio hi fi trip sa njima, veoma je zadovoljan.....Gamut, da da, i on ulazi u uzi izbor. Vifa visokotonac sa pipom , izgled vuce malo na scan speak  revelator 2904.

 

Sondek

Opisao sam koji zvuk volim,znaci mora biti dobra rezolcija, 3d, sredina takodje dobra a bass tj nize frekvencije ne moraju da dominiraju.......jednom recju kvalitet za max 750e(800e ako se bas mora).....zvucnici mogu stojati u liniji sa pojacalo a i ne moraju, mogu se primaci mestu gde slusam,soba je nekih 16 kvadrata.

Pozeljno je da zvucnik bude novijeg datuma proizvodnje ali nije nuzno.

Link to comment
Share on other sites

6 minuta ranije, zeljko1974 said:

Jager, hvala puno na vasim odgovorima....komentari iz prve ruke tj samih korisnika su nesto neprocenjivo .

 

 

:thumbsup2

Nema na čemu . Zahvaljujući drugaru koji je veći fanatik od mene ( ima i dublji džep ) ;) smo čuli dosta bookshelfa na  dobroj opremi što je jedno zanimljivo iskustvo . U tom nekom cjenovnom rangu bi  po meni bio dobar izbor i fokus 110 .

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, zeljko1974 said:

Gledam cenu emit-a, kad su izasli na trziste bili su 1600 dolara, ne znam sada koja im je cena..

Mozda australijskih :)

M20 je 700 evra.

Koristim ih kao surround zvucnike. Nikako da se nakanim da vidim sta mogu kao glavni stereo zvucnici.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, zeljko1974 said:

Gamut,  od prijatelja jednog mog , njegov drugar ima  Gamute, cini mi se da je zavrsio hi fi trip sa njima, veoma je zadovoljan.....Gamut, da da, i on ulazi u uzi izbor. Vifa visokotonac sa pipom , izgled vuce malo na scan speak  revelator 2904.

 

Sondek

Opisao sam koji zvuk volim,znaci mora biti dobra rezolcija, 3d, sredina takodje dobra a bass tj nize frekvencije ne moraju da dominiraju.......jednom recju kvalitet za max 750e(800e ako se bas mora).....zvucnici mogu stojati u liniji sa pojacalo a i ne moraju, mogu se primaci mestu gde slusam,soba je nekih 16 kvadrata.

Pozeljno je da zvucnik bude novijeg datuma proizvodnje ali nije nuzno.

3D prvenstveno zavisi od pozicioniranja.

Link to comment
Share on other sites

Ok, sad smo sublimirali zvucnike novijeg datuma,ali sta bi sa onom starom izrekom "bez starca nema udarca" !

Spendori su mi bas interesannti, kako sam i napomenuo u jednom od postova,imao sam prilike slusati model SP2/2, odlicno je svirao.....gledam na kp sajtu ima ih bas dosta, i taj model SP2/2,  ali nekako mi je vise zapao za oko SP1 (tri drajvera) , pa onda BCII.....jeste da ne ispunjavaju jedan od meni bitnih uslova a to je starost..al jbga, nish nije savrseno :-o .

Link to comment
Share on other sites

On 16.7.2020. at 9:27, zeljko1974 said:

Evo kratak spisak ponude zvucnika  na kp sajtu  koju bi po mom skromnom misljenju  odgovarali mojim kriterijumima :

1.Rogers Studio 5

2.Tannoy D70 / 637 (ovi tannoyi su bas dugo oglaseni, cini mi se nekih 3-4 godine)

3.Monitor Audio Silver S10(favorit br 2)

4.GamuT Phi 3

5.Spendor BC 2 (pre par godina sam slusao SP2/2 , taj zvuk mi je ostao u veoma lepom secanju, favorit br 1 po meni )

6.Roksan Kandy K2 (favorit br 3)

7.Kef Ls 50

8.Totem Mite

Slušao sam skoro sve sa ovog spiska, za mene je najbolja i najkompletnija kutija Kef LS50. Slušao sam i maločas spomenuti Martin Logan, iskreno to je igračkica, nema basa uopšte, bez woofera ćeš slušati samo vokale i žice na njoj, u donjem spektru ništa. Eventualno Gamith Phi3, samo ta kutija baš traži da joj se ugodi sa pojačalom, ali baš traži! Dakle preosetljiva je na izvor i amp, malkice da nešto nije u sinergiji zvuk ide u katastrofu, nije ono da se ne slaže pa i da se preživi nego postaje neslušljivo.

Link to comment
Share on other sites

Bas tako sam i ja citao, odlicna kutija, ali, uh, uvek ali pricu kvari, osetljivost od 85db me malo plasi, slabo osetljiva kutija. 

Vecinu vremea slusam umereno tiho muziku, pa zato me malo odbija kef.... Mada, najbolje je poslusati pa videti kako zvuce. 

Ako budeš u prolazu i u prilici, imaš poziv da ih poslušaš kod mene... I soba mi je slične veličine kao što si naveo.

 

Link to comment
Share on other sites

4 sati ranije, dragec said:

Slušao sam skoro sve sa ovog spiska, za mene je najbolja i najkompletnija kutija Kef LS50.

Mislim da sam čuo da John Atkinson (Stereophile magazin) u svom kućnom sistemu drži ove zvučnike.
Nisam čuo da ih iko kudi, a po sadašnjoj ceni su odlična kupovina. (Ima i Youtube prezentacija @Aibo na linku: https://youtu.be/Z63yRCbXu4A , samo se čovek ne hvali jer je skroman, pa ću ja dati link).

Uostalom, najlakše je u Player poneti svoje pojačalo, izvor i muziku, te poslušati da li zvučno odgovaraju.

 

Link to comment
Share on other sites

Sinoć sam odgledao par reviewa na YouTube. Pogledao sam i review@Aibo, odličan review. Glavna zamerka za ls 50 je što traži potentno pojačalo. I u review-u koji je@Dacho postavio predlaže se pojačalo koje je više puta skuplje od zvučnika. U jednom review-u zbog toga predložen je zvučnik ls 50 wireless.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

LS50 је дефинитивно звучник који тражи АМП за класу више али то је уједно и потенцијална разлика која се може показати између просечног и прилично доброг звука.

Link to comment
Share on other sites

S obzirom da sam odustao od kupovine Sonus Fabera, i Dynaudio bookshel zvucnika, a sve zahvaljujuci vasim komentarima, inace vrl ocenim svaki trud forumske zajednice i pojasnjenja koja su izneta u ovoj temi, pronasao sam jos 2 veoma interesantna bookshelf zvucnika.

DUntech  sa LS3/5a dizajnom i ESB Gol One sa Proac Tablette dizajnom. Proac Tablette sam imao pre par godina na pozajmici, mogu reci da su odlicne svirale kod mene u mojih 16 kvadrata prostorije,pa  je i to glavni razlog koji me je naveo da pogledam ova dva mala bookshelf zvucnika.

Da li je imao neko dodrinih tacaka sa njima i kakav su iskustva :

 

duntech.JPG

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...