Jump to content


Sonus Faber Minuetto


zeljko1974

Recommended Posts

Tacno tako je lecen i jedan prijatelj - poznanik. BIo je u drustvu zarazenih, posle 3 dana krenuli simptomi i kod njega, blaga temp od 38.1c,  bolovi u misicima, odsustvo culo mirisa i ukusa. Telefonom se cuo sa svojim izabranim doktorom, prepisan mu je takodje hemomicim, paracetamol za bolove i spustanje temp, izolacija , nisu ga ni testirali. 3 dana je imao temperaturu, nakon toga mu je bilo vidno bolje, ostaje kuci u samoizloacji.....

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, zeljko1974 said:

Ok, tnks !!!:thumbsup2

Sto se tice struje, implementirana mi je strujna letva Isotek Sirius,  nju napaja da tako kazem obican Cu  kabel preseka 4 kvadrata, a napojni iz letve u pojacalo mi je Ansuz Mainz X, testom sam utvrdio da je ovako najbolje...mada, sledeci upgrade ce biti i sam napojni kabel za Isotek, mslm da cu ici na njihov kabel Isotek Premier.

Imas Ansuz Mainz X, hoces da ga upgrade-ujes - a gledas zvucnike klase Emit M20?

Nesto si ti tu gadno pobrkao oko prioriteta u Hi-Fi lancu... :)

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Delija said:

Imas Ansuz Mainz X, hoces da ga upgrade-ujes - a gledas zvucnike klase Emit M20?

Nesto si ti tu gadno pobrkao oko prioriteta u Hi-Fi lancu... :)

Ne vidim gde ste procitali da hocu da upgrejdujem Ansuz.Pisao sam o kablu koji mi napaja strujnu letvu, taj kabel cu prometi sa najverovatnije Isotek Premier kabel.

 

Delija, moze neki vas predlog za zvucnike, do 750e limita .

 

Inace, svaka preporuka za ovaj kabel.

Link to comment
Share on other sites

Ok, vase misljenje mogu da "cujem", ali na zalost ne i da uvazim. Gresis, i to grdno sine Brute :D....

Bad d vej, taj kabel sam dobio izuzetno povoljno, na par meseci otplate i po bargain ceni, takva prilika se ne propusta jer kad tad ce "leci", u kako vi  tvrdite njemu dostojan setup.

Link to comment
Share on other sites

22 minuta ranije, Zexx said:

Te obične hirurške maske i nisu namenjene da zaštite onog ko ih nosi, nego druge ljude od njih, pre svega od asimptomatskih nosioca virusa. Ali ko sam ja da vama internet teoretičarima zavera kvarim zabavu... Ipak, odvratno je što sve ovo nije nimalo za sprdnju, a skačete na svaki pomen bilo čega što ima veze sa pandemijom i tovarite nas idiotskim tvrdnjama sa interneta. Oni koji me poznaju i lično znaju da je moj bliski rođak preminuo od virusa, a trenutno su moj rođeni brat i njegova supruga zaraženi, pri čemu i moja majka od 85 godina živi s njima u istoj kući. Prema tome, zamolio bih vas najlepše da se manete ovih gluposti, jer je u najmanju ruku degutantno to što radite, da ne kažem neku težu reč i pošaljem sve internet stručnjake opšte prakse tamo gde zaslužuju...

Зекс, искрено ми је жао због твог губитка. Исто то се и мени може данас/сутра десити, има довољно кандидата. Без обзира на све то, то неће променити мој став и однос према целој овој ствари. А тај став је далеко комплекснији него што се из оваквих преписки може утврдити. Желим брзо оздрављење твојима.

Link to comment
Share on other sites

19 minuta ranije, zeljko1974 said:

Ok, vase misljenje mogu da "cujem", ali na zalost ne i da uvazim. Gresis, i to grdno sine Brute :D....

Bad d vej, taj kabel sam dobio izuzetno povoljno, na par meseci otplate i po bargain ceni, takva prilika se ne propusta jer kad tad ce "leci", u kako vi  tvrdite njemu dostojan setup.

Tvoje pare - bacaj ih na sta god hoces. Ne zavirujem u tudj novcanik, samo su mi smejurija te price koje su preplavile forum oko magicnih kablova, letvi, konektora, uticnica, filtera...

Link to comment
Share on other sites

21 minuta ranije, zeljko1974 said:

Delija, moze neki vas predlog za zvucnike, do 750e limita .

Sasvim ok predloga je ovde bilo,

Poslusaj za pocetak KEF LS50 i Emit, pa ako zadovoljava ne moras ni da trazis dalje.

Polovne zvucnike bih razmatrao samo od 100% proverenog prodavca - ne preprodavca.

Link to comment
Share on other sites

21 minuta ranije, Filipescu said:

Зекс, искрено ми је жао због твог губитка. Исто то се и мени може данас/сутра десити, има довољно кандидата. Без обзира на све то, то неће променити мој став и однос према целој овој ствари. А тај став је далеко комплекснији него што се из оваквих преписки може утврдити. Желим брзо оздрављење твојима.

Hvala, Filipe.:thumbsup2.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, jager said:

Deblji zvučnički kabel npr , strujni monster ili sl , interkonekt , strujni utikač ... ti ko da si s kruške pao :lol:

Slažem se sa ovim. Primetio sam da kod većine ljudi kada se žale da im fali basa, uglavnom je to zato što zvučnik i ono što može da odsvira odradi anemično i bolešljivo. Vidim da ljudi uglavnom okrive zvučnik za takvu situaciju a mnogo ređe kilavo pojačalo, tanak izvor ili ne daj bože krš kablove. Kad se žale na manjak basa uglavnom im fali punoće i dinamike a ne apsolutne ekstenzije, pa ako ikad dođu u priliku da čuju dobar mali zvučnik u dobrom sistemu, iznenade se.

Naravno, ako im baš ekstenzije fali, npr. za filmove i njihove OST, orgulje ili nekakve tehno/rejv varijante... to je druga priča. Ali većina ljudi kada kaže da im fali basa misli na punoću i udar kod instrumenata tipa bas, kontrabas, bubnjevi, dosta elektro bitova... jer im to zvuči tanko. A to u dobrom sistemu uopšte ne zvuči tanko i nejako ni na malim zvučnicima.

Ja sam se jedno vreme primao na ideju da isprobam neki REL kao dodatak, međutim pošto mi je izbor muzike mahom penzionerski, glasnoće na kojima slušam takođe, soba nevelika... ispalo je da LS50 svira ovo što ja slušam sa sasvim dovoljno mesa i nemam neke preke potrebe da ih "podebljavam". Mada ne isključujem igranje sa tim u budućnosti. A čuo sam ih i u varijantama u kojim su delovali prilično kilavo i mumlavo kad je ostatak sistema ispod nekog nivoa koji očigledno traže. Zato sam i pozvao željka na slušanje u kućnoj varijanti, ne mislim da rade u fulu kod mene naravno, vidim da se skaliraju odlično sa mnogo napucanijim sistemima a i čuo sam wirless šta mogu sa svojom internom amplifikacijom... Samo verujem da sada rade dovoljno dobro da pokažu veliki deo svog karaktera i potencijala. 

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, Aibo said:

Slažem se sa ovim. Primetio sam da kod većine ljudi kada se žale da im fali basa, uglavnom je to zato što zvučnik i ono što može da odsvira odradi anemično i bolešljivo. Vidim da ljudi uglavnom okrive zvučnik za takvu situaciju a mnogo ređe kilavo pojačalo, tanak izvor ili ne daj bože krš kablove. Kad se žale na manjak basa uglavnom im fali punoće i dinamike a ne apsolutne ekstenzije, pa ako ikad dođu u priliku da čuju dobar mali zvučnik u dobrom sistemu, iznenade se.

Naravno, ako im baš ekstenzije fali, npr. za filmove i njihove OST, orgulje ili nekakve tehno/rejv varijante... to je druga priča. Ali većina ljudi kada kaže da im fali basa misli na punoću i udar kod instrumenata tipa bas, kontrabas, bubnjevi, dosta elektro bitova... jer im to zvuči tanko. A to u dobrom sistemu uopšte ne zvuči tanko i nejako ni na malim zvučnicima.

Ja sam se jedno vreme primao na ideju da isprobam neki REL kao dodatak, međutim pošto mi je izbor muzike mahom penzionerski, glasnoće na kojima slušam takođe, soba nevelika... ispalo je da LS50 svira ovo što ja slušam sa sasvim dovoljno mesa i nemam neke preke potrebe da ih "podebljavam". Mada ne isključujem igranje sa tim u budućnosti. A čuo sam ih i u varijantama u kojim su delovali prilično kilavo i mumlavo kad je ostatak sistema ispod nekog nivoa koji očigledno traže. Zato sam i pozvao željka na slušanje u kućnoj varijanti, ne mislim da rade u fulu kod mene naravno, vidim da se skaliraju odlično sa mnogo napucanijim sistemima a i čuo sam wirless šta mogu sa svojom internom amplifikacijom... Samo verujem da sada rade dovoljno dobro da pokažu veliki deo svog karaktera i potencijala. 

Po mom nekom iskustvu najveći problem je sinergija sa prostorijom . Prostor negdje doda a negdje oduzme bas-a i u većini slučajeva je ovo prvo . Kod mene je slučaj da sam na granici zbog ograničenog prostora ( kao što sam već jednom spomenuo ) nemam prava na grešku i svako " opuštanje "  prostor kažnjava gubitkom  tajminga . Što se tiče ugadjanja s periferijom je mač s dvije oštrice . U velikoj prostoriji se te promjene manje čuju i korisnici obično kažu ja ne čujem promjenu kabela i sl jer prostorija jednostavno " jede " bas ( to sam se uvjerio kod jednog drugara ). Nekim zvučnicima prostor jednim dijelom pomogne a neke jednostavno proguta .Da budem iskren i ja sam ispočetka bio u problemima al sam išao korak po korak i koliko su financije dozvoljavale , eksperimentisao . Znam da može još bolje , jer sam perfekcionista al dobro je malo i odmorit , sabrati se , poslušat tudje sisteme i doć do nekog zaključka . Svi ovi mali zvučnici koji su predloženi su dobri , svaki na svoj način , negdje će da presudi zvučni karakter a nekima i izgled .  Ono što je najbolje prije kupovine je ako se ikako može zvučnik probati kod sebe par dana . Ni jedan zvučnik nigdje ne svira isto i tu je najveći problem .

Link to comment
Share on other sites

u  4 audio sam pronasao po ceni ono sto meni odgovara, dva odlicna bookshelf zvucnika, M A mi je dosta poznat, citao sam razno razne recenzije i iskustva od korisnika, posebno ovde na forumu, svi ga hvale, e sad , drugi  monitor mi je totalna nepoznanica, PSB Imagine B, ovde je na popustu nekih 200e, da li je neko imao iskustva sa PSB Imagine B bookshelf monitorom, da li parira DYnaudio Emit M20 (10) zvucniku. Po ceni su tu negde, da li i po kvalitetu reprodukcije ?

 

monitor.JPG

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...