Jump to content


Sonus Faber Minuetto


zeljko1974

Recommended Posts

26 minuta ranije, zeljko1974 said:

Canton ne bih uzmiao, sluao sam kod jednog drugara, on ima harman kardon pojacalo i to dosta dobro radi posao,ali nema onaj prefinjeni audiofilski smek, nedostaje satena i plisa ,ako me razumete .

Proac - o yes, to svakako ulazi u obzir.

E sad, da li je normalno da jedan polovn Proac Tablette Reference 8 kosta 792e, a nov Dynaudio Emit 20 , 700eura,svestan sam da su u pitanju razlicite klase da tako kazem, ali nekako mi se cini da je pametnija kupovina novih Dynaudia Emit 20 . Mslm, puno toga je u igri, Proac sam slusao i znam da dobro radi kod mene, a Dyn Emit 20 , citam recenzije, gledam klipove, odlican speakers,  pa sad ti vidi ko je tu pametan !?

Ja sam uvjek za novo , samo mislim da bi emit 10 bio bolji izbor s obzirom da ti je soba svega 16 kv ako sam dobro razumio .

Link to comment
Share on other sites

Ok, jedan glas za novo...a sto se tice Emit 10 i vel sobe, i ja sam slicnog misljenja.Ako se odlucim za Dyn emit seriju, probno slusanje u Vox Trade je pod  obavezno, pa cu tu na licu mesta isprobati Emit 10 i Emit 20....preslusavajuci razno razne klipove sa you tube (pravie audiofilske high rez snimke :o, hous yes no), nekako sam stekao utisak da cu imati previse bass-a u mojoj sobi sa Emit 20.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, zeljko1974 said:

Canton ne bih uzmiao, sluao sam kod jednog drugara, on ima harman kardon pojacalo i to dosta dobro radi posao,ali nema onaj prefinjeni audiofilski smek, nedostaje satena i plisa ,ako me razumete .

Proac - o yes, to svakako ulazi u obzir.

E sad, da li je normalno da jedan polovn Proac Tablette Reference 8 kosta 792e, a nov Dynaudio Emit 20 , 700eura,svestan sam da su u pitanju razlicite klase da tako kazem, ali nekako mi se cini da je pametnija kupovina novih Dynaudia Emit 20 . Mslm, puno toga je u igri, Proac sam slusao i znam da dobro radi kod mene, a Dyn Emit 20 , citam recenzije, gledam klipove, odlican speakers,  pa sad ti vidi ko je tu pametan !?

Sve jasno, sa lampašem rade drugačije, ali to bi odvuklo priču u potpuno drugom smeru ;) Sretna potraga i slatke muke oko izbora!

Link to comment
Share on other sites

Just now, zeljko1974 said:

Ok, jedan glas za novo...a sto se tice Emit 10 i vel sobe, i ja sam slicnog misljenja.Ako se odlucim za Dyn emit seriju, probno slusanje u Vox Trade je pod  obavezno, pa cu tu na licu mesta isprobati Emit 10 i Emit 20....preslusavajuci razno razne klipove sa you tube (pravie audiofilske high rez snimke :o, hous yes no), nekako sam stekao utisak da cu imati previse bass-a u mojoj sobi sa Emit 20.

Mnogo je lakše dodat bas-a nego oduzet . I ja sam bio u istoj nedoumici kao i ti :)

Link to comment
Share on other sites

Basa nikad dosta. Odmakneš ih od zidova da dobiješ dubinu zvučne slike i nema problema, mali je to basić za neke bahanalije tog tipa, a uvek može da se koriguje zatvaranjem reflex otvora, tankim kablom i slično. Stalci su jako bitni za čistoću basa i 3D zvučnu sliku. Ja sam imao SAM SBI1 u sobi od 16m2, pa se nisam žalio, jedino što sam morao da ih prodam i napravim manje kutije zbog nedostatka životnog prostora.

Ono što meni danas smeta kod Dynaudio je što imam utisak da su stari driveri iz 80-tih i 90-tih bolje zvučali od ovih današnjih iz meni nepoznatog razloga, ili su u pitanju skretnice i opšti pristup dizajnu i zvuku. A imam prilike povremeno da uporedim stare i nove modele.

Link to comment
Share on other sites

Evo nekih merenja, ne očekujem nikakve probleme u basu, nema previše izraženo ono tipično brdašce pre pada na niskim frekvencijama. Ima doduše na 600Hz, zato treba poslušati pre kupovine da ne zvuči neprijatno zbog toga.

https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/how-do-the-dynaudio-emit-m20-speakers-measure.13881/

http://vox-audio.com/revije/dynaudio/STEREO-Grupni-test-EMIT-20-Emit-30.pdf

Na kraju testa dva kom Wharfedale Diamond, tragično bez visokih, slično ovim mojim merenjima drugih Wh modela. To im je neka glupa fora da prave tunjave zvučnike.

Link to comment
Share on other sites

48 minuta ranije, zeljko1974 said:

Vi imate Emit 10 ili 20 ?

Sa cim ga pogonite ?

Ja imam emit 10 , pogoni ih rotel ra 1070 ( 2 x 100w ) . Ne znam kakav je karakter meridian pojačala , al im prija neutralnost u svakom smislu te riječi . Osjetljivi su na svaku promjenu i strujnog i interkonekta .

Link to comment
Share on other sites

Ok, tnks !!!:thumbsup2

Sto se tice struje, implementirana mi je strujna letva Isotek Sirius,  nju napaja da tako kazem obican Cu  kabel preseka 4 kvadrata, a napojni iz letve u pojacalo mi je Ansuz Mainz X, testom sam utvrdio da je ovako najbolje...mada, sledeci upgrade ce biti i sam napojni kabel za Isotek, mslm da cu ici na njihov kabel Isotek Premier.

Link to comment
Share on other sites

32 minuta ranije, zeljko1974 said:

Ok, tnks !!!:thumbsup2

Sto se tice struje, implementirana mi je strujna letva Isotek Sirius,  nju napaja da tako kazem obican Cu  kabel preseka 4 kvadrata, a napojni iz letve u pojacalo mi je Ansuz Mainz X, testom sam utvrdio da je ovako najbolje...mada, sledeci upgrade ce biti i sam napojni kabel za Isotek, mslm da cu ici na njihov kabel Isotek Premier.

Super , struja je jako bitna stavka :thumbsup2 . Samo je pitanje kakva je soba , razmještaj , gdje i kako ste planirali pozicioniranje . 

Link to comment
Share on other sites

Soba, kao i u vecini slucajeva je stvar kompromisa :heat, kako je tako je.....

Odlicna je za male ali kvalitetne bookshelf zvucnike. Sve vise naginjem ka novim Dynaudio zvucnicima, mada moram priznati da mi je Gamut Phi 3 takodje zagolicao mastu, kao i PMC db1 .

PMC db1, da li neko ima direktna iskustva sa ovim malcem, po svim reviewima ga hvale....

Link to comment
Share on other sites

Ipak je u pitanju nov zvucnik, trebacu tu vremena da se usvira, razradi, pa tek posle par meseci sabrati i oduzeti sve utiske...mada, mslm da sa Dynom nema greske, sve vise naginjem ka tome resenju.....novo je novo.

 

Juce sam preko poruka na kp sajtu kontaktirao prodavca Kef LS50, iz Bg-a, cena 690e, sad mi je gospodin odgovorio , kaze da lezi u hospital - Corona virus !

Molim se za ozdravljenje svih nasih sugradjana, da prodjemo ovu grozotu od pandemije sa sto manje zrtava !

Ljudi nosite maske pod obavezno, pa  to barem nije tesko !!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ja sam u krevetu vec 10dana i jos me nisu testirali jer hvala bogu nisam težak pacijent.Znači leče me od Covida a nisam zaveden kao Covid pacijent.Tek sam jutros uspeo da se testiram i čeka rezultate , to je ta statistika leči nas se 5xviše ali nismo testirani sami tim nismo u Covid evidenciji ,verujte sve je puno kao oko!

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, zeljko1974 said:

Koje simptome imate ?

Temperatura ,bolovi u plućima ,bolovi u mišićima ,kašalj,malaksalost i izgubio čulo mirisa i dijareja.

Sve je to prošlo dobro ,nije se spustilo na pluća što je bitno sada trenutno još samo miris ne osećam ostalo je ok.

Sve to deluje kao običan grip jedino bol u mišićima je nesnosan tek sam četvrti dan spavao posle pola bensedina inače sat vremena maksimum sam uspeo da odspavam dnevno.

ČUVAJTE SE!

Link to comment
Share on other sites

21 minuta ranije, Thecoki said:

Ja sam u krevetu vec 10dana i jos me nisu testirali jer hvala bogu nisam težak pacijent.Znači leče me od Covida a nisam zaveden kao Covid pacijent.Tek sam jutros uspeo da se testiram i čeka rezultate , to je ta statistika leči nas se 5xviše ali nismo testirani sami tim nismo u Covid evidenciji ,verujte sve je puno kao oko!

Коју терапију добијаш?

Link to comment
Share on other sites

27 minuta ranije, Filipescu said:

 

Unbenannt.JPG

Te obične hirurške maske i nisu namenjene da zaštite onog ko ih nosi, nego druge ljude od njih, pre svega od asimptomatskih nosioca virusa. Ali ko sam ja da vama internet teoretičarima zavera kvarim zabavu... Ipak, odvratno je što sve ovo nije nimalo za sprdnju, a skačete na svaki pomen bilo čega što ima veze sa pandemijom i tovarite nas idiotskim tvrdnjama sa interneta. Oni koji me poznaju i lično znaju da je moj bliski rođak preminuo od virusa, a trenutno su moj rođeni brat i njegova supruga zaraženi, pri čemu i moja majka od 85 godina živi s njima u istoj kući. Prema tome, zamolio bih vas najlepše da se manete ovih gluposti, jer je u najmanju ruku degutantno to što radite, da ne kažem neku težu reč i pošaljem sve internet stručnjake opšte prakse tamo gde zaslužuju...

Link to comment
Share on other sites

Veoma mi je zao zbog sveg asto vam se desilo....mogu iskreno reci da saosecam sa vama.

 

Ali , opet iskreno, ne razumem vas post. Maske sluze da stite .Postoje i druge , kvalitetnije maske, N95 model je sasvim adekvatan i pouzdano stiti.

Ne bih ulazio u dalje rasprave, posto imam doktora u porodici i dao mi je adekvatno objasnjenje, smatram da je njegovih 16godina na fakultetu dovoljan dokaz strucnosti, i naravno 10 god rada u struci.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...