Jump to content


Sonus Faber Minuetto


zeljko1974

Recommended Posts

37 minuta ranije, zeljko1974 said:

Da li je imao neko dodrinih tacaka sa njima i kakav su iskustva :

Nisam imao dodirnih tačaka baš sa tim modelima ali sa sličnim jesam. Basići su solidni (SEAS 4inch) a visokotonci loši na oba ta zvučnika. Na drugom je SEAS visoki 19mm, a na prvom ne znam koji je ali ne uliva poverenje. PROAC je koristio Scanspeak visoke D2008/2010 koji su da kažem solidni, slušao sam par zvučnika sa tim visokim, ništa posebno. Dynaudio visokotonci (dome 28mm bez horne) i basovi su mnogo bolji. Trenutno na KP ima samo jedan Dynaydio mini monitor, Audience 10, u srednje očuvanom stanju, kutija je malo lošija ali možda se isplati sređivati kutiju i eventualno skretnicu/ožičenje ako su driveri u dobrom stanju. Na Dyn skretnici (čak i kod skupljih modela) su obično jeftini Bennic kondenzatori i neke bedne žice sa papučicama na kraju, to se može poboljšati, ožičenja nema mnogo (staviš VDH CS12 i zalemiš direktno za izvode na zvučnicima).

PS

Ako nisi sklon DIY zezanju, zaboravi.

Link to comment
Share on other sites

Matore su ti te kutije, idi negde poslusaj KEF LS50 da se ne bi posle kajao, kutija svira za sve pare, imas jedan par mint na KP za 690 (cena je sve sa stalcima), to ti je extra ponuda, vidim da je oglas sinoc izasao. Kef ces posle lako prodati ako ti dosadi, a taj Duntech, hmmm, pa pitanje koliko audiofila je culo za tu firmu i ako je culo koliko njih je spremno da da pare za isti brend? Sa ProAc-om je vec druga prica, on se lako prodaje samo ako uzimas njih onda uzimas original, nikako neki klon, trziste za DIY uredjaje kod nas je vrlo diskutabilno. S tim sto se meni te Tablette nikako nisu dopale, nekako mi je tackast zvuk, a slusao sam ih na Plejerevom sajmu u maloj prostoriji sa vrhusnkim pojacalom, sve ispostovano kako treba. Ovo je moje misljenje, naravno, ukusi su razliciti...

Link to comment
Share on other sites

Da, KEf LS50 je prvi izbor, kad budem imao novac u rukama ide ozbiljnija potraga - slusanje.

Samo moram pazljiv biti zbog epidemije corone.

 

Juce sam bas uzivao gledajuci klipove sa Kef LS50 zvcnikom, i buni me jedna stvra, primetio sam na jednom klipu da   postoje vece i manje verzije Kef LS50. U cemu je razlika, da li zna neko ?

 

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, zeljko1974 said:

Da, KEf LS50 je prvi izbor, kad budem imao novac u rukama ide ozbiljnija potraga - slusanje.

Samo moram pazljiv biti zbog epidemije corone.

 

Juce sam bas uzivao gledajuci klipove sa Kef LS50 zvcnikom, i buni me jedna stvra, primetio sam na jednom klipu da   postoje vece i manje verzije Kef LS50. U cemu je razlika, da li zna neko ?

 

Postoji i LS wireless

https://international.kef.com/products/ls50-wireless

Link to comment
Share on other sites

Ima na KP Wienna Acoustic Haydn, 389eur, odlični SEAS driveri, koncepcija LS3/5A, deluju veoma očuvani, sitne ogrebotine se reše voskiranjem.

https://www.kupujemprodajem.com/audio/zvucnici/wienna-acoustic-haydn-vrhunski-zvucnici/oglas/98485558?filter_id=679863776

Ili recimo B&W CDM1se za 340eur

https://www.kupujemprodajem.com/audio/zvucnici/b-w-cdm1se/oglas/97961389?filter_id=679863776

Link to comment
Share on other sites

Cil jigre je da kupim za  750 e najbolje moguce kutije, u trenutku kad budem imao love a to ocekujem za 2-3 nedelje.

Po mogucstvu da se novjieg datuma, mada nije ni nuzno da to budu. Gledao sam Wiene, mslm da mi ne bi odgovarale.

Zato sam i postavio temu jer sam prvi hint imao na Sonuse u Dynaudio, lepo su mi ljudi objasnili neke  cinjenice i odustao sam .

Monitor Audio silver s10 mi se cini dobar zvucnik, ali kod njega se bojim da nije overkill za moju sobu.

Totem Sttaf mi se cini okej, ali daljina kupca me odbija - Nis .Radije bih ih poslusao pre kupovine.

izbor sam sveo na par zvucnika i to :

gamut

kef ls 50

dynaudio emit 20

monitor audio s10

Acoustic Energy AE1 Classic Reference Series

PMC db1

Eto, to je neki spisak  zelja.

Link to comment
Share on other sites

On 15.7.2020. at 21:17, sondek said:

Minima Amator od te serije da pronadjes negde i da uzivas.Mnogo dobar zvucnik.Sa cuvenim Esotar visokotoncem.Najbolji period te firme po meni.

Napisah ti ja jos na prvoj strani.Da te utesim mnogo je to bolje radilo u 30m2 nego u 15m2.Prodaju se jedni u komsiluku u HR,cak je i cena odlicna.

Ps samo to ni slucajno ne moze da se slusa sa nekog stola,police...stalci su tu pola zvuka.

Link to comment
Share on other sites

Sonus Faber Minima Amator su testirani 1/1995 godine u Nemačkom časopisu Stereo,bili su odlično ocenjeni ( bolje od mnogih skupljih zvučnika od njih iz tog vremena ) uz njihov komentar: Der schone Italiener besticht durch musikalitat und makalosse Verarbeitung.Cena im je bila 3500 Dm.

U Engleskoj im je cena 1995 godine bila 1498 funti ( izvor: HiFi Choice ). U Italiji ih ima u cenovniku iz 1/1994 godine ( Audio Review ).

Pojačalo Meridian 551 je testirano 5/1994 godine u Engleskom časopisu What HiFi, koštalo je 695 funti.Ocena za zvuk 4 zvezdice ( od mogućih 5 ).Musical Tastes: Classical. 

Njihov komentar : Oh-so-refined but needs a shade more punch. Huge range of facilities and options.

Link to comment
Share on other sites

Iz vlastitog iskustva mogu preporuciti nesto ovako:

https://www.njuskalo.hr/zvucnici/pro-ac-tr8s-oglas-31854349

Trgovina Robertoshop dosta prodaje u srbiju stvari pa je moguca isporuka koliko je meni poznato. Proac su inace sjajne kutije za manje prostore, među najboljima uz odgovarajuce pojačalo. Imao sam ih neko vrijeme kao i druge njihove modele.

Slicne cijene su i Jamo 830, malo zahtjevne za pogon ali velikog potencijala.

I na kraju zasto nitko ne spominje Acoustic Energy, kod nas su dosta zastupljene i komotno mogu reci da rade zvucnike koji daleko odskaču od konkurencije za te novce.

Link to comment
Share on other sites

39 minuta ranije, Dacho said:

Iz vlastitog iskustva mogu preporuciti nesto ovako:

https://www.njuskalo.hr/zvucnici/pro-ac-tr8s-oglas-31854349

Trgovina Robertoshop dosta prodaje u srbiju stvari pa je moguca isporuka koliko je meni poznato. Proac su inace sjajne kutije za manje prostore, među najboljima uz odgovarajuce pojačalo. Imao sam ih neko vrijeme kao i druge njihove modele.

Slicne cijene su i Jamo 830, malo zahtjevne za pogon ali velikog potencijala.

I na kraju zasto nitko ne spominje Acoustic Energy, kod nas su dosta zastupljene i komotno mogu reci da rade zvucnike koji daleko odskaču od konkurencije za te novce.

Поменуо Жељко 5 сати раније :order

Link to comment
Share on other sites

Canton ne bih uzmiao, sluao sam kod jednog drugara, on ima harman kardon pojacalo i to dosta dobro radi posao,ali nema onaj prefinjeni audiofilski smek, nedostaje satena i plisa ,ako me razumete .

Proac - o yes, to svakako ulazi u obzir.

E sad, da li je normalno da jedan polovn Proac Tablette Reference 8 kosta 792e, a nov Dynaudio Emit 20 , 700eura,svestan sam da su u pitanju razlicite klase da tako kazem, ali nekako mi se cini da je pametnija kupovina novih Dynaudia Emit 20 . Mslm, puno toga je u igri, Proac sam slusao i znam da dobro radi kod mene, a Dyn Emit 20 , citam recenzije, gledam klipove, odlican speakers,  pa sad ti vidi ko je tu pametan !?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...