Jump to content


Sonus Faber Minuetto


zeljko1974

Recommended Posts

Ima jedan par vec long long time ago na kp sajtu, izgledaju fantasticno, ali na zalost nikad nisam slusao Sonuse pa me interesuje  neki kratak opis iskusnijih clanova foruma.Koji drajveru su ugradjeni. Soba je oko 15-16 kvadrata.

Planiram kupovinu zvucnika u narednih  mesec dana (ako se nesto ne iskomplikuje naravno), cenovni rang oko 600-750e.

Meridian 551 integralac bi ih pogonio. Kimber 8tc zvucnicki.

 

 

sonus.JPG

Link to comment
Share on other sites

  

5 minuta ranije, zeljko1974 said:

PDV placam svaki dan, every day, yes a pay !!!!!!

Jos se i rimuje , to bogca, a hint u vezi Sonus Fabera , nista ?

Ili samo varis Dynaudio mrge ?

:)

Volim ja i SF, ali te konkretne nisam slusao.

Malo mi je jaka cena s ozbzirom na starost i cenu kostanja pre 25+ godina i review koji bas i ne obecava.

Link to comment
Share on other sites

Nisam znao da su 25 i vise godina stari. To bitno menja tok dogadjaja, barem u mojoj glavi. 

Ako moze link  od review a. 

A posto ste Dynaudio fan, ima jedan par dynaudio contour 1.3, novi sad je u pitanju, pa ako moze komentar u vezi njih, kako ce zvucati u sobi od 16 kvadrata, da ne bude previse bass a.... 

Link to comment
Share on other sites

33 minuta ranije, zeljko1974 said:

Nisam znao da su 25 i vise godina stari. To bitno menja tok dogadjaja, barem u mojoj glavi. 

Ako moze link  od review a. 

A posto ste Dynaudio fan, ima jedan par dynaudio contour 1.3, novi sad je u pitanju, pa ako moze komentar u vezi njih, kako ce zvucati u sobi od 16 kvadrata, da ne bude previse bass a.... 

https://www.stereophile.com/content/sonus-faber-minuetto-loudspeaker

 

Ne bih te Dynaudio, kao sto kaze @SUROKVL

Osteceni su, teski za pogon. MK2 u dobrom stanju sa ozbiljnom amplifikacijom bi mogao da bude ok.

Link to comment
Share on other sites

5 sati ranije, zeljko1974 said:

Nisam znao da su 25 i vise godina stari. To bitno menja tok dogadjaja, barem u mojoj glavi. 

Ako moze link  od review a. 

A posto ste Dynaudio fan, ima jedan par dynaudio contour 1.3, novi sad je u pitanju, pa ako moze komentar u vezi njih, kako ce zvucati u sobi od 16 kvadrata, da ne bude previse bass a.... 

Sonus Faber Minuetto su testirani u Junu 1992 godine u časopisu What Hi Fi.Cena u Engleskoj im je bila 898 funti.Dobili su po 5 zvezdica za zvuk,Value for money,Build.

Musical tastes: Classical.

Komentar njihov: Chic Italian design ( in walnut and real leather! ) .Masters of the midrange and much more: analytical, precise, responsive and exciting.

Cena u Italiji 1995 godine im je bila 1.280.000 Lira ( izvor : Audio Review ).Nije naglašeno da li je za par ili po komadu.

Dynaudio Contour 1.3 su testirani 12/1992 godine u Stereoplay-u,cena im je bila 2800 Dm. Istu cenu i ocenu ( Spitzenklasse III ) su 1995 godine u Stereoplay-u imali B&W Matrix 805.

Na primer svojevremeno u Stereoplay-u su za Dynaudio Contour 1.8 preporučili pojačalo McIntosh MA 6400, Cd plejer Copland Cda 277, kablove Kimber PBJ i Kimber 8 TC.

U HiFi Vision-u su Dynaudio Contour 1.3 testirani 5/1992 godine i dobili ocenu za zvuk sehr gut. Komentar njihov: Solides basfundament,gute dynamik und feinzeichnung.

Link to comment
Share on other sites

SF concerto sam imao godina i bio zadovoljan zvukom, a posebno pozicioniranjem (prednji bas refleks).

Dok sam ludovao i tražio nešto slično da ih zamenim, imao sam na dnevnoj probi i Dynaudio contour 1.3 (možda baš te sa oglasa, ista je boja). Njih nikako nisam mogao da udaljim dovoljno od zida a soba je poprilično velika.


Za sobu od 15-16 m2 bih preporučio zvučnike sa prednjim bas refleksom, ako baš tražite SF, onda concerto ili concertino.

Link to comment
Share on other sites

Kao prvo zelim da se zahvalim svima na svojim komentarima i doprinosu u temi, vec ste mi sada puno puno pomogli svojim savetima.

Ono sto zelim od zvuka je kvalitetna 3 d slika, lepa rezolucija, sredina istaknuta, bass  ne mora da bude neki ludacki nisam po tom pitanju freak.

Evo kratak spisak ponude zvucnika  na kp sajtu  koju bi po mom skromnom misljenju  odgovarali mojim kriterijumima :

1.Rogers Studio 5

2.Tannoy D70 / 637 (ovi tannoyi su bas dugo oglaseni, cini mi se nekih 3-4 godine)

3.Monitor Audio Silver S10(favorit br 2)

4.GamuT Phi 3

5.Spendor BC 2 (pre par godina sam slusao SP2/2 , taj zvuk mi je ostao u veoma lepom secanju, favorit br 1 po meni )

6.Roksan Kandy K2 (favorit br 3)

7.Kef Ls 50

8.Totem Mite

Link to comment
Share on other sites

3, MA Silver S10 je ogroman zvučnik, ne bih ga stavljao u prostor manji od 25-30 m2.

6. Roksan Kandy K2 ima po meni prenaglašen bas, ali je nov i ima odličnu cenu.

7. Kef LS50 mi se čini kao najbolji od svega navedenog: odličan zvučnik, trenutno po akcijskoj ceni od 800e nov, jako mi se dopao sa Roksanom K2, Arcanom A29 i Marancom 8005. To je ono što sam mogao da probam u Plejeru, a verujem da odlično zvuči i sa drugim pojačalima.

Ostale nisam slušao, verujem da ima dobrih zvučnika na listi, ali preskočite podne zbog prostora.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...