Jump to content


Koji strimer do 1500 evra


boskos

Recommended Posts

Mali offtopic, kad se vec pomenuo NAD M33.

Matrix Audio ima nesto slicno, a to je Element P (baziran na ICEpower 250ASX2). Cena mu je upola niza od NADa (2500$).

https://www.matrix-digi.com/en/products/320.html

A sto se DAC/Streamer kombinacije tice, imaju i Element I, koji kosta 990$. On je takodje odlicno prosao na ASR testu.

https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/matrix-audio-element-i-usb-dac-streamer-review.10360/

element_i_1.jpg

 

 

Link to comment
Share on other sites

Uz napomenu da ga nisam slušao, ali po forumima i rewuima što sam čitao, NadM10 je lošiji u skoro svim segmentima od Naim Atom. Čak i snaga koja je deklarisana na 100W(Dklasa) je u praksi manje od Atom-ovih 40W (AB).


Послато са SM-G960F помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Engine said:

Uz napomenu da ga nisam slušao, ali po forumima i rewuima što sam čitao, NadM10 je lošiji u skoro svim segmentima od Naim Atom. Čak i snaga koja je deklarisana na 100W(Dklasa) je u praksi manje od Atom-ovih 40W (AB).


Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
 

Jeste off ali....

Ja sam slušao u salonu drugar je hteo da kupi M10 sa MA broze 500 razočarao se pogotovo sa MA.Poredienje je bilo sa Hegelom H120 ,Nad je dalekoooo iza.

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Engine said:

Uz napomenu da ga nisam slušao, ali po forumima i rewuima što sam čitao, NadM10 je lošiji u skoro svim segmentima od Naim Atom. Čak i snaga koja je deklarisana na 100W(Dklasa) je u praksi manje od Atom-ovih 40W (AB).


Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
 

Molim te da nikada ne stavljaš ako možeš naim i nad u istu rečenicu. To nije niti će ikada biti za poređenje. naim je krajnje ozbiljna firma a nad za 5000 čega god je budalaština. 

Link to comment
Share on other sites

Molim te da nikada ne stavljaš ako možeš naim i nad u istu rečenicu. To nije niti će ikada biti za poređenje. naim je krajnje ozbiljna firma a nad za 5000 čega god je budalaština. 
Stavio sam ga zbog cijene, ako su ista cijena onda su i konkurenti.

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

8 sati ranije, džonibigud said:

Molim te da nikada ne stavljaš ako možeš naim i nad u istu rečenicu. To nije niti će ikada biti za poređenje. naim je krajnje ozbiljna firma a nad za 5000 čega god je budalaština. 

I onda piz*ite kad svi podje*avaju Naim sektu...

Link to comment
Share on other sites

Ne razumem raspravu. Nad jeste oduvek bio pre svega poznat kao dobar Value for money izbor pristupacnih uredjaja i 5000eura jeste neobican iznos za njih.Kupci skupljeg hifia  retko pomisle na Nad.

Sad sto su u Srbiji 5000eura postale male pare,mi u medjuvremenu postali ekonomski dzin,ekonomija dozivela procvat,gledamo Njemacku u retrovizoru moramo da naviknemo.Slobodno trziste,nek probaju.Ako drugde ne prodje ostaje im Srbija,pamtimo mi u najboljim uspomenama Nad 3020 dok smo bili sirotinja :D

Link to comment
Share on other sites

14 minuta ranije, sondek said:

Ne razumem raspravu. Nad jeste oduvek bio pre svega poznat kao dobar Value for money izbor pristupacnih uredjaja i 5000eura jeste neobican iznos za njih.Kupci skupljeg hifia  retko pomisle na Nad.

Da, bio je poznat pre svega kao value for money ali je uvek imao i (skuplju) Masters seriju. Mada je M33 3 in 1 uredjaj, pa mozda i cenu treba posmatrati u skladu sa tim.

Link to comment
Share on other sites

4 sati ranije, džonibigud said:

Dobar dan kako si:) Da li si nekada koristio NAD opremu. Ako jesi, koji su to bili uređaji i koja je suma novca bila izdvojena za iste. Hvala ti unapred na odgovoru.

Savrseno, hvala na pitanju :) Nije poenta u NAD-u vec u potcenjivackom arogantnom stavu - nicim izazvanom.
Kad cujes upravo taj M33 - onda i mozes da ispalis takvu izjavu. Mada i ne moras - moze to i lepse da se napise.

Ne, nisam koristio u svom sistemu, ali da, jesam vise puta slusao NAD sprave iz Masters serije. Imaju svoje bubice (najcesce softverske), ali su sasvim ozbiljne sprave, sa ozbiljnim zvukom. Vrede svoju cenu.

Link to comment
Share on other sites

57 minuta ranije, sondek said:

Ne razumem raspravu. Nad jeste oduvek bio pre svega poznat kao dobar Value for money izbor pristupacnih uredjaja i 5000eura jeste neobican iznos za njih.Kupci skupljeg hifia  retko pomisle na Nad.

Sad sto su u Srbiji 5000eura postale male pare,mi u medjuvremenu postali ekonomski dzin,ekonomija dozivela procvat,gledamo Njemacku u retrovizoru moramo da naviknemo.Slobodno trziste,nek probaju.Ako drugde ne prodje ostaje im Srbija,pamtimo mi u najboljim uspomenama Nad 3020 dok smo bili sirotinja :D

Opet pausalna ocena. NAD Masters sprave imaju jako lepu prodaju i gomila ljudi sirom sveta ih koristi. Treba malo prosiriti vidike. Nije NAD samo 320-ka ili pomenuti 3020.

Ne vidim kakve veze drugi paragraf ima sa bilo cim. 5k je 5k, svejedno da li se njima placa Naim ili NAD ili nesto trece.

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Delija said:

Savrseno, hvala na pitanju :) Nije poenta u NAD-u vec u potcenjivackom arogantnom stavu - nicim izazvanom.
Kad cujes upravo taj M33 - onda i mozes da ispalis takvu izjavu. Mada i ne moras - moze to i lepse da se napise.

Ne, nisam koristio u svom sistemu, ali da, jesam vise puta slusao NAD sprave iz Masters serije. Imaju svoje bubice (najcesce softverske), ali su sasvim ozbiljne sprave, sa ozbiljnim zvukom. Vrede svoju cenu.

Da li si slušao naim uređaje u svom sistemu i koje. 

I molim te nemoj o aroganciji, molim te:D :D:D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...