Jump to content


Koji strimer do 1500 evra


boskos

Recommended Posts

1 sat ranije, boskos said:

@InSides ubacio sam phono sekciju, nisam dak. 
ko ce da mi protumaci prve tri stavke? Sta je —/63/62 za cxn?

zar nije cudno sto nema 851? Ili ne mogu da ga nadjem?

ovaj oppo sto je na oglasima, jel to ovaj sa ocenama 65/65/65 93? 
 

ima li linn da se kupi kod nas?

 

Za te stavke ti piše na kraju liste za strimere ( Stereoplay ).

Link to comment
Share on other sites

9 sati ranije, Delija said:

Ne zaviruj u moj novcanik - ni ja ne zavirujem u tvoj. Ja svaki svoj dinar posteno zaradim - za razliku od mnogih.

Sta "predlazem"? Predlazem da se prvo napravi drzava umesto ovog cirkusa u kom zivim skoro 40 godina. Nisu moralne i eticke vrednosti nista bolje ni na Zapadu - ali postoji sistem, postoji drzava.

A ti ocigledno nemas pojma gde zivis - ili se samo pravis.

Ti si za "0 dinara" dobio "opravljenu" nogu, a ja sam sahranio caleta, tako da na tu temu ti i ja nemamo sta da diskutujemo.

BTW, da hocu stvarno da se "ciganisem" bio bih vec godinama pausalac i "drzavi" i onima na njenim jaslama bi isao tuki.

 

Ne zavirujem u tvoj novčanik samo kažem da ne treba šamarati državnu kasu (tajiti porez i carinu)

Ne postoje moralme vrednosti ni na zapadu ali smo ih mi nekada imali. Očigledno da ti 40 godina nije dovoljno da znaš kako se nekad živelo.

Ono sa ocem nisam razumeo poentu a i previše divergira od teme i oteraće diskusiju negde bezveze pa se isključujem.

Link to comment
Share on other sites

Vec 4-5 godina imam N851 za te pare u to vreme jedini je bio realano ozbiljan za kupovunu u Srbiji. trazio sam nov uredjaj, garanciju za te pare i sto bolje DAC spec.

Ono sto ti treba da obratis paznju je koji je dac chip unutra i dali ti taj dac odgovara po njegovim karakteristikama ili zvucno. Sledece je kakav je dizajn aplikacije i sta sve ona moze.

skoro sve mogu isto i u to sam uveren samo je app. dizajnirana drugacije.

HiRes fajlove N851 moze da tera preko USB-a (DSD32/64) sto povlaci za sobom PC ili nesto sto strimuje fajlove preko usb protokola. sto se licno mene tice nisam par stotina Gb. Flac muzike bio spremam da skidam ponovo u DSD formatu.ako sad imam 1,5Tb trebalo bi duplo vise HDD-a minimum. ne verijem da ces i ti sav FLAC skidati u DSD formatu....

Sto se tice N851 vrlo stabilan uredjaj bez sw. bagova i odradjuje posao vrlo posteno za te pare. APP radi odlicno. poseduje dva daca za svaki kanal posebno Analogue Devices AD1955 24-bit DAC chip i radi vrhunski kao dig.preamp.preko XLR-a.

24bitni Flac produkcija je zvucno top na N851 naravno tu je i DSD format :). poseduje i 3 dig. filtera

Kopio sam ga pre nego je zaradio silna priznanja par godina za redom jer sam gledao sta se nalazi u torti i od cega je torta napravljena. i sledeci strimer kad budem kupovao gledacu koje su tehnicke karakteristike kao i sve ostalo u njemu napajanje,kvalitet izrade funkcije. ja sam od onih koji vise vole TI i AD digitaliju :)

ako se ozbiljno pozabavis strimerima u tvom budjetu (1,5-2k Eura) neces naci ozbiljniju spravu u tom rangu cena.... 

na kraju krajeva ko ima pre taj bira sta kupuje :) ostalo je sta se tetki snilo.....

poz.....

 

Link to comment
Share on other sites

Evo nesto drugacijeg pristupa problemu: odvojen streamer od DACa. Kao streamer bi mogao da posluzi:

https://www.primare.net/products/np5-prisma-network-player/

Cena ovog streamera je ispod 500 eura a podrzava sve moguce formate i sto je posebno vazno ima USB Host prikljucak, na koji moze da se zakaci eksterni disc i da na taj nacin ovaj streamer radi i kao media server. Upravljanje je preko app-a .... znaci sve najnovije sikane su podrzane.

Onda preostaje naci DAC za oko 1000 eura. Tu je ponuda dosta jaka i ja cu samo pomenuti par mogucih resenja: Mytek, RME ADI 2, ...

Sve sto sam pomenuo je moguce nabaviti u Beogradu - jedino nisam siguran za RME ...

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Zexx said:

@DejanM Taj Primare teško da podržava sve formate s obzirom da nema USB izlaz za povezivanje s konverterom, što znači maksimalno 24/192 preko coax izlaza, a DSD ni pod razno.

Ovaj mali Primare moze da cita DSD files i to do DSD128. U pravu si kada kazes da ne prosledjuje dalje DSD format - verovatno vrsi konverziju u PCM 24-192. Kada sam rekao da podrzava sve ove moderne sikane mislio sam pre svega na AirPlay 2, ChromeCast, Bluetooth, Roon, Spotify, .....

Link to comment
Share on other sites

1 minut ranije, Zexx said:

Mislim da je 500e preskupo za kutijicu takvih mogućnosti, pade mi na pamet da je Auralic Aries Mini koštao toliko dok se proizvodio, a u odnosu na ovaj Primare je bukvalno space shuttle.

Jeste. Taj Auralic je imao posebno pisan software za komunikaciju, koji je izgleda radio jako dobro. Ne znam zasto je Auralic prestao to malo cudo da proizvodi. A sto se tice cene za ovaj Primare ... mislim da tu moze da se pregovara jer Primare nudi nekakav upgrade program po kom onda ova sprava kosta 250 eura. Ako se nema sta za upgrade, opet moze da se razgovara o ceni ... znas kako to vec ide ... ;)

Link to comment
Share on other sites

@cceda reci mi kada ubodes hdd od 1.5 tb, koliko brzo ocita sve? Koliko je laka pretraga po hddu?

Imam i jos jedno prakticno pitanje - koliko se greje? Polica je na 13.7cm, tako da ostaje samo 2cm viska. Mogu da otvorim zadnju stranu ako treba. Sta mislis? 

@DejanM necu uzimati strimer i dak zasebno. Mora biti kombo. 

Link to comment
Share on other sites

Pokusavam da napravim plejlist za testiranje strimera pa mi treba pomoc. 
preko mconnect lite opcije sam pristupio mom tidal nalogu ali ne mogu i plejlistama. Mogu da dodam jos stvari na pl i tada ih vidi, ali ne mogu da pristupim listama. Jel znate kako/gde?

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Zexx said:

Bio je previše dobar za tu cenu, ukinuli ga da im ne kvari pos'o sa skupljim modelima...;)

ja ga imam i poredio sam ga sa raznim drugim "kutijama" ....ima boljih za 4x vise para pa je to verovatno razlog prestanka proizvodnje :-)

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, boskos said:

@Zexx imas pivo od mene. 
za sada u listi za test:

1. Anna Maria Jopek - Bukowina

2. Amira Medunjanin - Ako znas bilo sto, Live in Arena

ima li neko predlog za muziku i na sta treba obratiti paznju prilikom testiranja?

Tamara Obrovac, album 'Daleko je...'  #2 Andjele Moj i #8 Kada te nima tu

Dobra (odlicna) produkcija, pun spektar instrumenata

NB

Ma koji strimer kupio, tesko ce nadmasiti reproduciju sa lokalnog izvora to jes sta? - fajla sLimljenog na lokalni disk.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Trouble said:

Mislim da se opcija odvojenog daca i strimera ne treba odbaciti tako lako,moze se tu sloziti dosta kombinacija.

Sigurno da treba i tu opciju razmotriti jedino je potreban jedan kabl više.Sada uglavnom proizvodjači u referentne serije pakuju tzv streaming -dac.Po njima je ta integralna opcija bolja zbog same veze strimera i dac-a.

Šta od toga odabrati,to sada odlučiti može samo budući korisnik na osnovu recenzijaB)

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...