Jump to content


Koji strimer do 1500 evra


boskos

Recommended Posts

10 minuta ranije, Delija said:

Ako sam Delija, to ne znaci da treba da budem nacionalista. To nisam i nikad necu biti ;) Patriota (veliko) DA - nacionalista ne. Ja ne branim nikom da bude nacionalista, ali zna se i vreme i mesto za tako nesto - a internacionalni forum nije mesto za to.

I da - ovo nije S od Srbije kakva treba da bude sa ovom gamadi na celu. 

 

A "sitne duse" se lako (samo)prepoznaju.

Sad si vec otisao u politiku ali stecom moderacija spava cak i kad ucestvuje na thread-ovima.

Link to comment
Share on other sites

22 minuta ranije, Sonichammer said:

Obicni clanovi verovatno ne treba o tome da brinu verovatno ali ako vec daministracija insistira npr na zabrani piraterije jer je nezakonita, zasto isti stav nema prema temama o svercu i izbegavanju poreza i sl sto je takodje protivzakonoto?

Ili se zakon promenio a ja o tome nisam obavesten?

+1

Stvarno, ovde ne sme da se pomene linak ako nije zvanično download ali zato se naširoko raspravlja o švercu i donošenju robe iz inostranstva uz uzbegavanje carine i PDVa. Ne samo što je nelegalno nego i degutantno. Više brinemo o autorskim pravima belosvetskih izvodjača nego o porezu i carini koji idu u budžet rođene zemlje.

Ako je zabranjena piraterija na forumu onda zabraniti i šverc.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, siroma said:

+1

Stvarno, ovde ne sme da se pomene linak ako nije zvanično download ali zato se naširoko raspravlja o švercu i donošenju robe iz inostranstva uz uzbegavanje carine i PDVa. Ne samo što je nelegalno nego i degutantno. Više brinemo o autorskim pravima belosvetskih izvodjača nego o porezu i carini koji idu u budžet rođene zemlje.

Ako je zabranjena piraterija na forumu onda zabraniti i šverc.

:cheers

Bravo,čovek objasnio.

Link to comment
Share on other sites

Изгледа да је ово проклетство нас Срба... као рогови у врећи смо и нема те ситнице око које се не посвађамо. Капирам да смо много емотиван народ па зато све овако и заврши.

Него који стример? Имамо ли консензус за то шта човек да узме у обзир? И мене то интересује само не у том ценовном рангу.

Link to comment
Share on other sites

11 minuta ranije, Willi Studer said:

Ne možemo da zabranimo šverc jer se ne bavimo trgovinom. Šta je predlog? Da svako ko je kupio nešto uploaduje carinsku deklaraciju pa da mu prema tome odobrimo temu ili post?

Ali možemo da zabranimo diskusiju i savete o izbegavanju carine i PDVa. A bilo je takvih postova ihaha. Uz obavezno pežorativno adresiranje carine, države i sl.

 

Link to comment
Share on other sites

Koje "drzave"?

Druze moj, meni samo od plate + ekstra poreza za tu platu ovoj "drzavi" svake godine ode petocifren broj "evara" i to broj koji ne pocinje jedinicom! A kog mog djoku ja dobijam od te "drzave"??? Nemam ni pravni sistem, ni zdravstveni sistem, ni obrazovni sistem i uz to svaki dan prave budalu od mene i vredjaju mi inteligenciju. Pored toga me dodatno klepaju po usima na svakom koraku - za svakakve dodatne takse, poreze, poreze na poreze... Kome ja punim dzepove i zasto???

Manite me tog laznog moralisanja, pogotovo Sima... Da vidim koliko je poreza prijavio na sve svoje delatnosti?

Link to comment
Share on other sites

Jao majko mila...


meni je sasvim ok da neko reklamira svoju robu. Ja i jesam ovde da bih se informisao o svemu na trzistu. 
meni je sasvim ok da uvoznik kaze uporedio sam strimer a i strimer b (koji on uvozi) i kaze koji je bolji. Po njemu. 
jos bolje mi je kada neko bez svog licnog interesa kaze svoje misljenje o strimeru abc. 
valjda je to svrha. 
ja nisam poslusao mnogo dakova do sada, vise sam obracao paznju da li mi zvucnik prija. Promenio sam svega 4 sistema. Smatram da malo toga znam. 
znam samo da mi ne prija ovo prepucavanje i da  ce me lako oterati od odredjenih modela. 

Link to comment
Share on other sites

Navikni se - ako hoces da budes na ovom forumu. Sta da ti kazem.

Znas kako se kaze - mala bara, a puno krokodila.

Iz aviona mozes da vidis ko ima licni interes, a ko je ovde samo "sporta" radi.

Al' ovi sa interesom su vec dobrano vreme poceli opasno da smaraju i da guraju nos i gde mu je mesto i jos vise tamo gde mu nije mesto. Svaku mogucu temu su zagadili. Gomilu ljudi su oterali sa foruma jer im je pun kofer sra*a.

Link to comment
Share on other sites

18 minuta ranije, boskos said:

 meni je sasvim ok da uvoznik kaze uporedio sam strimer a i strimer b (koji on uvozi) i kaze koji je bolji. Po njemu. 
jos bolje mi je kada neko bez svog licnog interesa kaze svoje misljenje o strimeru abc. 
valjda je to svrha. 

To je sve ok.

ALI...

Obrati dobro paznju da ovde na forumu (i ne samo na ovom forumu, naravno) postoji ne mali broj "ljudi" (sto pravih, sto "laznih", duplih naloga) koji su tu da "pomazu" tim uvoznicima u reklamiranju i prodaji na forumu ;) 

Link to comment
Share on other sites

A sto se CA tice, preko Vuleta sam ti i rekao da poslusas oba modela upravo kod uvazenog clana Sime koji je distributer za CA i da vidis kako ti leze i koji ti bolje lezi. I da obavezno pogledas i softver kako izgleda, posto ima dosta vrlo solidnih streamer-a koji su zbog loseg softvera vrlo slabo upotrebljivi - dzabe im dobar zvuk.

Link to comment
Share on other sites

Naviknem se ja na sve. 

na kraju dana, mislim da necu pogresiti koji god strimer da uzmem. Sve je to dobro. 
mene samo interesuju male stvari poput koristio sam ja, aplikacija je losa, mora da se resetuje cesto, nece da indeksira hdd od 1tb, spora pretraga, ne moze da premota pesmu, tidal je los kroz aplikaciju, zena se jos nije navikla, nece da se probudi iz stendbaja... 

dakle, mislim da svi zvuce manje vise dobro, interesuje me lakoca koriscenja uredjaja, dostupnost uredjaja i ne znam ni ja sta vise spava mi se...

 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Delija said:

A sto se CA tice, preko Vuleta sam ti i rekao da poslusas oba modela upravo kod uvazenog clana Sime koji je distributer za CA i da vidis kako ti leze i koji ti bolje lezi. I da obavezno pogledas i softver kako izgleda, posto ima dosta vrlo solidnih streamer-a koji su zbog loseg softvera vrlo slabo upotrebljivi - dzabe im dobar zvuk.

Haha upravo napisah istu stvar. :D

Link to comment
Share on other sites

Dodao bih da postoji i ne mali broj clanova koji su imali priliku da poslusaju odredjeni broj uredjaja ali se sve manje javljaju na forumu kako ne bi bili "optuzeni" da pomazu nekom od distributera. Gle cuda, poznajem licno 4 distributera hifi opreme, sta god da predlozim sumnnjiv sam.

@boskos

Dakle, zanemari: CA (oba modela), Innuos, Cocktail audio, Pro-ject...sve su to neozbiljni uredjaji koje prodaju sumnjivi tipovi koji imaju cudan naziv "distributer"

Treba ozbiljno razmotriti onaj Pijonir iz HR i Kvad iz UK. Zamoli ljubazno kolege sa foruma da ti na PP posalju telefon jednog finog gospodina koji ce ti te uredjaje "doneti"...divan je to covek, pravi altruista

Link to comment
Share on other sites

Patriotski predlog:

-kupiš u inostranstvu (može i u Hrvatskoj, izuzetak @Dacho, mada on može u SRB pa onda plati HR carinu i PDV 25%)

-tražiš međunarodnu garanciju. Ako je dobiješ,

-platiš online 

-pošalješ poštom u SRB

-platiš carinu i PDV

...ne vidim tu nikakav problem. Drugo, domaći proizvođači i distributeri su dobrodošli da koriguju cenu tako da ti se gorenavedena gimnastika ne isplati.

P.S. pozdrav Simi. U duhu dnevnopolitičkih dešavanja molim ublažavanje kazne. 

Link to comment
Share on other sites

Slušao sam pioneer n70 koji je drugar prodao za 800 eura i uporedjivali ga sa coctail 45-com . Coctail ljepše izgleda , veliki displej , mnoštvo opcija , zvučno za nijansu bolji al ne toliko da bi dao tu lovu za njega . Meni se lično n 70 svidio , napravljen je kao tenk , žao mi je što tad nisam imao love da ga uzmem za sebe .

Link to comment
Share on other sites

7 sati ranije, Delija said:

Navikni se - ako hoces da budes na ovom forumu. Sta da ti kazem.

Znas kako se kaze - mala bara, a puno krokodila.

Iz aviona mozes da vidis ko ima licni interes, a ko je ovde samo "sporta" radi.

Al' ovi sa interesom su vec dobrano vreme poceli opasno da smaraju i da guraju nos i gde mu je mesto i jos vise tamo gde mu nije mesto. Svaku mogucu temu su zagadili. Gomilu ljudi su oterali sa foruma jer im je pun kofer sra*a.

Ovo je 100% tačno.

Link to comment
Share on other sites

7 sati ranije, boskos said:

Naviknem se ja na sve. 

na kraju dana, mislim da necu pogresiti koji god strimer da uzmem. Sve je to dobro. 
mene samo interesuju male stvari poput koristio sam ja, aplikacija je losa, mora da se resetuje cesto, nece da indeksira hdd od 1tb, spora pretraga, ne moze da premota pesmu, tidal je los kroz aplikaciju, zena se jos nije navikla, nece da se probudi iz stendbaja... 

dakle, mislim da svi zvuce manje vise dobro, interesuje me lakoca koriscenja uredjaja, dostupnost uredjaja i ne znam ni ja sta vise spava mi se...

 

CXN je softverski dobro odradjen,nema reseta,pretraga je brza,stabilan je na mrezi,iz stendbaja se budi bez problema.Tidal koristi preko svoje aplikacije koja nije na nivou "orginalne" tidalove al je prihvatljiva,ima pretragu,dodavanje u "favorits" i nije komplikovana.Spotify koristi nativno  preko "orginalne" aplikacije.Oba servisa rade bez greske.Prvi verziju CXN koristim duze vremena i jedina mana uredjaja po meni je nedostatak izlaza za slusalice.

Link to comment
Share on other sites

Ima Quad zastupnika kod nas,bili su i na hifiles show.Nova serija uredjaja,morali bi da ih imaju u salonu i da mogu da se čuju.Nema nikakve logike da se nov uredjaj porucuje iz inostranstva.Ako i postoji neka razlika mala je i ne isplati se ostati bez garancije i podrske dilera.Nebi mi prvi put bilo da cujem da je kod nas nesto i jeftinije ili da se dobije neki popust,ko je duze na forumu video je da Sima cesto forumasima izadje sa popustom, ili mu neki diler da nesto na rate,uzme deo u potrosackom kreditu... Licno, nikad ne bih uzeo nov uredjaj u inostranstvu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...