Jump to content


Koji strimer do 1500 evra


boskos

Recommended Posts

Pozdrav drugari, treba mi pomoc oko odabira strimera do 1500 evra. 

Strimer buh kupio u narednih 10ak dana, tako da dolaze u obzir samo oni koji su dostupni na nasem trzistu.

Gledao sam CA CXN V2 i po forumima mi se cini da je bolja opcija od 851N. Ako neko ima isustva neka podeli.

ima i Arcam CDS50, ima li neko info o ovom?

tu su i cocktailaudio x45 i x50d. Slusao sam samo n15d. 

Ima li nesto sto sam propustio? Jako je losa ponuda na KP. U obzir dolaze i polovni strimeri. 

Hvala puno :)

 

Link to comment
Share on other sites

Od ovog nabrojanog, po principu bestbay- Cambridge, slusao sam ga i gledao skroz korektan. x50d je veoma dobar al skuplji i za te pare u razlici ne dobijas puno.

Ovo je opasan uredjaj, fenomenalan al ti probija budzet...ponudi mu nesta u zamenu...

https://www.kupujemprodajem.com/audio/internet-streameri/lindeman-source-streamer/oglas/97176697?filter_id=768507719

Link to comment
Share on other sites

Ako razmisljas o novim uredjajima obrati paznju i na Quad Artera uredjaje,ima ih u vise verzija i blizu je budzeta.Pored streaminga i dac-a dobijas i CD kao i preamp,a u Solus varijati i pojacalo od 75w.Na Bristol Hifi show su ga prezentovali sa velikim Esl 2912 zvucnicima koji svakako jesu ozbiljan zalogaj za amp.

Link to comment
Share on other sites

Sondek, da li mislis na Quad Artera Play+? Ne vidim da je to strimer. ko to prodaje kod nas?

Dacho, prvo sam gledao node 2i ali onda su apetiti porasli. Ovo sto kacis je iz HR, kako se to prenosi preko granice u doba korone?!

Petre, na koji mislis? V2 ili 851? Video sam ovlas za Lin, ali to mi je dosta van budzeta. 

strimer se kači na sistem

Audia FL three S

Triangle Signature Delta
 

Link to comment
Share on other sites

12 minuta ranije, sondek said:

Ako razmisljas o novim uredjajima obrati paznju i na Quad Artera uredjajima,ima ga u vise verzija i blozu je budzeta.Pored streaminga i daca dobijas i CD kao i preamp,a u Solus varijati i pojacalo od 75w.Na bristol Hifi show su ga prezentovali sa velikim Esl 2912 zvucnicima koji svakako jesu ozbiljan zalogaj za amp.

Da. Distributeri ih dosta hvale, isto kao i Project streamere.

Link to comment
Share on other sites

Imaš na forumskim oglasima Oppo Sonica DAC, koji je i DAC i strimer, po meni jedna ozbiljna sprava sa samo jednom manom, nije imao gapless, ne znam da li je to kasnije ispravljeno. Nisam ga čuo ali kada se pogledaju slike iznutrica i čitajući recenzije , nisam našao  lošu, dosta je ispod tvog cenovnog limita, moj savet da ga poslušaš.

Link to comment
Share on other sites

44 minuta ranije, boskos said:

Sondek, da li mislis na Quad Artera Play+? Ne vidim da je to strimer. ko to prodaje kod nas?

 

Na ovaj sam mislio https://www.google.com/amp/s/www.whathifi.com/amp/news/quad-artera-solus-play-is-a-versatile-one-box-streaming-system  ako sam dobro razumeo ova nova serija ima pridodatu i streaming opciju,nisam siguran za Play ali i tu je izasla nova serija

Link to comment
Share on other sites

Dacho, Miccko, Zexx, hvala. Dakle Oppo Sonica dac se vise ne proizvodi? Sada sam pogledao njihovu ios app i azurirana je pre 4 meseca. Ako su prekinuli proizvodnju strimera pitanje je kada ce ukinuti ios app podrsku.

Moze li neki konkretan model Quad-a kao i Projecta? 

Link to comment
Share on other sites

Taj Artera play solus se moze koristiti i uz dodatni amp,ima cak balansirane izlaze predpostavljam sa namerom na apgrejd gde je potrebna veca snaga u vidy Artera ampa koji je 2x140w ...verovarno vecinski preuzet stari 909.Moze i nezavisno pogoniti B sistem,a da u glavnom bude izvor zvuka.Onako prema specs i kritikama to sve izgleda dobro i deluje (a ima za sve to malu konkurenciju.Linn/Naim i sl. su tu mnogo skuplji.Mozda zgodna opcija sto ima.i amp ako se recimo ima odvojen TV sistem ili za sp.sobu pa se samo doda par zvucnika,svakako nije puno skuplji nego Play varijanta.Cd opcija takodje nije losa.Jako big to voleo cuti kod sebe svakako.

Linn mi je skup i polovan,mada jeste " prva ljubav zaborava nema".

 

Edit.vidim odgovor u medjuvremenu... Predpostavljam da ako se koristi samo kao izvor ili preamp, amp koji je u njemu ne radi.Nije skupa doplata u odnosu na Play,mnogi bi samo streaming opciju naplatili toliko

Link to comment
Share on other sites

15 minuta ranije, boskos said:

Dacho, Miccko, Zexx, hvala. Dakle Oppo Sonica dac se vise ne proizvodi? Sada sam pogledao njihovu ios app i azurirana je pre 4 meseca. Ako su prekinuli proizvodnju strimera pitanje je kada ce ukinuti ios app podrsku.

Moze li neki konkretan model Quad-a kao i Projecta? 

https://www.analogueseduction.net/streamers-music-servers-media-players/pro-ject-stream-box-rs-music-streamer.html

Link to comment
Share on other sites

Dacho evo bas sam pre tvog posta citao o RS modelu. Zanimljivo, nisam znao da se lampe guraju u strimer. Mada to je verovatno samo za dak. 

Zvao sam prodavnicu pa ce mi javiti da li je moguce naruciti ga i za koju cenu. 

Thecoki ja vidim po forumima da svi hvale V2 a kude 851. Ne samo zato sto je stariji, nego i zbog ostalih opcija. 

Da budem iskren, taj V2 mi je bio prvi izbor pre pisanja ove teme, ali vidim da sada ima vise opcija. Sto je super. 

 

Sondek, moze u pp koga da pozovem za cenu Quada? 

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, boskos said:

Sondek, da li mislis na Quad Artera Play+? Ne vidim da je to strimer. ko to prodaje kod nas?

Dacho, prvo sam gledao node 2i ali onda su apetiti porasli. Ovo sto kacis je iz HR, kako se to prenosi preko granice u doba korone?!

Petre, na koji mislis? V2 ili 851? Video sam ovlas za Lin, ali to mi je dosta van budzeta. 

strimer se kači na sistem

Audia FL three S

Triangle Signature Delta
 

CXN (V2), sjajan uredjaj!

Link to comment
Share on other sites

36 minuta ranije, boskos said:

... moze u pp koga da pozovem za cenu Quada? 

Moze i bez pp, ima na Quad web sajtu.

Da li molim te moze neki link ka forumima gde kude 851N koji je btw, tri puta za redom bio strimer godine u svojoj klasi?

Trazio sam, nisam nasao.

Hvala!

Link to comment
Share on other sites

Quad izadje na 1900, to mi probija budzet. Da imaju uredjaj bez pojacala, verujem da bi mi se uklopilo. Zao mi je sto nisam video ovu opciju pre kupovine mog pojacala...  

Pro ject RS je oko 1420. Da li je neko ovo slusao?

Ako susam Tidal na strimeru a nemam uboden komp u dak, da li se cuje tolika razlika izmedju V2 i 851 modela?

da li je bolji zvuk ako tidal ide preko kompa koji je uboden u dak?

Link to comment
Share on other sites

5 minuta ranije, boskos said:

Quad izadje na 1900, to mi probija budzet. Da imaju uredjaj bez pojacala, verujem da bi mi se uklopilo. Zao mi je sto nisam video ovu opciju pre kupovine mog pojacala...  

Pro ject RS je oko 1420. Da li je neko ovo slusao?

Ako susam Tidal na strimeru a nemam uboden komp u dak, da li se cuje tolika razlika izmedju V2 i 851 modela?

da li je bolji zvuk ako tidal ide preko kompa koji je uboden u dak?

Izvini možda mi je promaklo, šta čini ostatak sistema kod tebe?

Pozdrav, NL

Link to comment
Share on other sites

25 minuta ranije, boskos said:

Quad izadje na 1900, to mi probija budzet. Da imaju uredjaj bez pojacala, verujem da bi mi se uklopilo. Zao mi je sto nisam video ovu opciju pre kupovine mog pojacala...  

Pro ject RS je oko 1420. Da li je neko ovo slusao?

Ako susam Tidal na strimeru a nemam uboden komp u dak, da li se cuje tolika razlika izmedju V2 i 851 modela?

da li je bolji zvuk ako tidal ide preko kompa koji je uboden u dak?

851 je bolji uredjaj od V2, visa klasa i mnogo skuplji, polovne ces naci za 1500 evri i to ako imas srece, al V2 je bestbay, gomila ulaza, veliki displej, upsampler na DSD, lep zvuk, za te pare cenim da nema bolje...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...