Jump to content


Rotel is back


Dacho

Recommended Posts

Nitko nije otvorio temu Rotela premda vjerovatno su mnogi imali bar jednom u životu nešto od njih. Legendarna izlazna pojačala su bila dugo najbolji omjer uloženog dobivenog.

Nakon dugo vremena izbacili su na tržiste i nešto izuzetno. Nisam još slušao ništa iz te serije ali njemački tisak ih je svrstao u sam svjetski vrh.

Michi serija..

http://www.rotel.com/en-gb/product/m8

 

M8 Front.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

ovo je prva slika mog "sistema" koju sam postavio
elem, Rotel. 
jos iz osnovne skole, Rotel mi je bio sinonim za HighEnd (koliko god tada znao o tome). Vremenom, kroz ruke su mi uglavnom prolazili razni Pioneer-i, dok jednom nisam dosao u priliku da slusam RA-1060. I to je bilo to, morao sam da ga uzmem. I zvuk, i dizajn, i funkcionalnost. To - je - to. 
U posed sam dosao RA-1062 (nisam siguran u cemu je razila osim u konektorima za zvucnike). Ubrzo je stigao tuner RT-1080, i izlazno pojacalo RB-1050. 
nekoliko godina su terali zvucnike Mission m792 (nije najsrecnija kombinacija ali bilo je i jako lepih momenata). Sad guraju Martin Logan Source. Za sada je ok sto se njih tice (treba soba da se prilagodi, ali to je druga tema)

Nisam uzeo CD Rotel, dosao je Sony, takodje ljubav iz osnovne skole, ali ko zna...  

image.thumb.jpeg.48620e14fd8280f1258470ee3945e7a0.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...