Jump to content


Nabavka zvučnika i pojačala


John

Recommended Posts

  • Replies 165
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

17 sati ranije, Dragan Penev said:

Znači, ipak se više veruje Kinezima nego našoj proizvodnji. 

Zaista čudi da se vec mesecima raspredaju price,ponekad i bajke,pa i basne o kineskim zmajevima,a da se pritom nas domaci proizvod zaista niske cene ignorise.

Ps.ne mislim na hifiles casopis,vec forumaska iskustva

 

Link to comment
Share on other sites

Aj malo da ja.................
El upoređivo neko, sad već vremešnog Kineza (d30), sa ovim našim? Ono, jedan na jedan.

Znam da su ga upoređivali sa jednim drugim domaćim DAC om koji je cirka 20x skuplji i nije se obrukao. Pisao čovek na forumu.

Link to comment
Share on other sites

4 sati ranije, Dragan Penev said:

Milion posto. Znam čoveka koji je sve projektovao i znam gde se proizvodi. Raspitaj se malo, tržište ove firme nije boranija u Srbiji, već Japan, Australia i USA. 

Pogledaj sajt šta sve prave, pa će ti biti jasno. 

Nema potrebe da gledam sajt. Dva puta sam slusao njihove proizvode (zvucnike i pojacala iliti ceo sistem) i oba puta je utisak bio isti - los. Ne znam do cega je, ali koliko vidim, zvucnike vise i ne nude. Ne bunim se.

BTW, nemam nista protiv domaceg - kad valja. Ali me u globalu zabole kad nesto pazarim da li je "domace" (i to je vrlo relativno - ko je investitor) ili nije. Pazarim ono sto je dobro i ima ok cenu za ono sto nudi.

Link to comment
Share on other sites

Alergican sam na konstatno pljuvanje "Kineza", a 99% sve elektronike je napravljeno tamo, pa i one najskuplje i najkvalitetnije. Moze neko da stampa plocice i/ili sklapa na pick and place masini ovde - a odakle su komponente?

Pa zasto BMW, Audi, Mercedes, Porsche... ne daju vec godinama EUR 1 obrazac? Vrlo jednostavno - zato sto vec odavno 50+ % delova nije napravljeno u EU. Naravno, to vazi za 99.99% ugradjene elektronike. A i nesto ne vidim da se pomenuti potukose da proizvode nesto osim glupih kablova u Srbiji. Da im nismo mozda skupi?

Link to comment
Share on other sites

Daleko od toga da ste upropastili!:DKonacno, povezao DAC, kupio kablove, sve TOP! Sto se sprave tice, nazalost, ja nisam dovoljno kompetentan i nemam na osnovu cega da uporedjujem, osim Cambridge dacmagic 100, koji sam cuo kod prodavca zvucnika, ali bih se usudio da kazem da je d30 definitivno zivopisniji nekako, bas lepo puni sobu, malo je reci da sam prezadovoljan.

Ako neko bude isao mojim stopama i odvoji budzet od 500€, odmah neka odvoji jos 200-300€ komotno, to je otprlike taman za sve:D

- HK670 190€

- B&W 603 380€

- D30 140€

- kablovi 50€

Moze se tu jos uloziti malo u kablove, probati be-wiring itd..

Sad mi jos preostaje da se zahvalim svima mnogo, sto ste mi pomogli da uzivam u muzici:banana

Pozdrav

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...