Jump to content


Nabavka zvučnika i pojačala


John

Recommended Posts

Сваки прелазни контакт утиче негативно, тако и бананице. Бољи начин је чак гола жица али је то код бакарних зв.каблова онемогућено због оксидације.

Постоје бананице са low mass конструкцијом, а један добар пример таквог конектора који не кошта много је Multi Contact LS4:

4D9E0A99-6081-4D38-841C-DD3BE0C5370D.jpeg.83cb77077c563f2d628d68832a813c6e.jpeg67D39564-7AFA-447C-84A9-66592D30442B.jpeg.188322f501d3f39a674bc00ac69b3f59.jpeg

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 165
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

@Nixie @zeljko1974 @ab @Zexx

Људи хвала вам пуно свима на саветима и предлозима!  Видећу нешто од овог да купим па да сређујем ствари полако.

Осим тога као што већ знате куповао бих тај наранџасти кабал што је @Nixie предложио. Е сад ме интересује да ли је ко од вас куповао ону мрежицу плетену да се навуче на кабал? Има ли то уопште код нас или мора преко АлиЕкспреса да се наручује?

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Darth Maul said:

 @zeljko1974 Хвала пуно још једном! Нашао сам све сад само да наручујем и правим. Таман да упоредим овај QED 79 што имам и наранџасти кад га "напакујем".

Samo napred, pa javite utiske, bas me interesuje da li ce paklena narandza naci jos jednog verno sledbenika....

 

Zivela Paklena  Orange !!!!

 

 

Link to comment
Share on other sites

12 minuta ranije, Darth Maul said:

@Nixie @zeljko1974 @ab @Zexx

Људи хвала вам пуно свима на саветима и предлозима!  Видећу нешто од овог да купим па да сређујем ствари полако.

Осим тога као што већ знате куповао бих тај наранџасти кабал што је @Nixie предложио. Е сад ме интересује да ли је ко од вас куповао ону мрежицу плетену да се навуче на кабал? Има ли то уопште код нас или мора преко АлиЕкспреса да се наручује?

 

Имаш јефтино у Минор Алтина.

Link to comment
Share on other sites

4 minuta ranije, goranb said:
42 minuta ranije, Zexx said:

Ove CMC Tomine, nije mi najjasnije iz opisa oglasa, da li je potreban neki specijalan alat za spajanje na zvučnički kabl ili idu na šraf, kao one Nakamichi npr.?

Od alata, treba ti Google pretraživač...;)

https://www.audio-cmc.com/banana-spades/banana-spades-p_35.html

 

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, zeljko1974 said:

oehl.JPG

Ma cista glupost bacati tolike pare na nivou ovog cenovnog ranga sistem.Jos ce neko da potrosi 10% cene sistema na bananice.Dođe mi da kazem na neke predloge ovde nekom da obavezno premeri telesnu temperaturu :screwy

Link to comment
Share on other sites

Ja godinama koristim golu žicu. Moji su dosta skuplji i za sada nisam imao problem. Uvrnuo žicu, vrhove zakalajisao tako da se licne ne rasipaju i ćao. Što manje kalaja to bolje, tek da ih drži na okupu na samom vrhu. Slažem se da je preterano davati tolike pare za takav sistem. Ima prečih stvari ako se već ima nešto preko.

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, sondek said:

Ma cista glupost bacati tolike pare na nivou ovog cenovnog ranga sistem.Jos ce neko da potrosi 10% cene sistema na bananice.Dođe mi da kazem na neke predloge ovde nekom da obavezno premeri telesnu temperaturu :screwy

Od nekoga ko je par decenija bio u Naim prici, bacio tolike pare, pa se okrenuo na drugu stranu, ne ocekujem ovakav komentar....

Ovo sto sam predlozio se kupi  i ima se ceo zivot, naravno ako mu trebaju bananice,ako ne onda ide gola zica.

Mslm, mozemo mi ovako po ceo dan,ali nema svrhe.....predlozi su dati, pa neka pokretac teme sam odabere kako i sta kod njega radi posao.

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, ab said:

Сваки прелазни контакт утиче негативно, тако и бананице. Бољи начин је чак гола жица али је то код бакарних зв.каблова онемогућено због оксидације.

Постоје бананице са low mass конструкцијом, а један добар пример таквог конектора који не кошта много је Multi Contact LS4:

4D9E0A99-6081-4D38-841C-DD3BE0C5370D.jpeg.83cb77077c563f2d628d68832a813c6e.jpeg67D39564-7AFA-447C-84A9-66592D30442B.jpeg.188322f501d3f39a674bc00ac69b3f59.jpeg

Odlicne

Link to comment
Share on other sites

30 minuta ranije, sondek said:

Ma cista glupost bacati tolike pare na nivou ovog cenovnog ranga sistem.Jos ce neko da potrosi 10% cene sistema na bananice.Dođe mi da kazem na neke predloge ovde nekom da obavezno premeri telesnu temperaturu :screwy

Naravno. Ove sto je AB postavio konektori odlicni.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...