Jump to content


Nabavka zvučnika i pojačala


John

Recommended Posts

Ovo pojacalo je bilo u mom vlasnistvu do pre 2-3 meseca, u nekoj menjazi je zavrsilo kod Mikija iz Sapca. Tekst oglasa koji je napisan, je ustvari tekst koji sam ja napisao kada sam ga prodavao. Dakle, mogu da potvrdim da je zaista uradjen refresh, licno sam ga nosio. I mogu da ga preporucim, zvucno odlican amp, iz licnog iskustva govorim.

https://www.kupujemprodajem.com/audio/pojacala/hitachi-ha-6800/oglas/98243922?filter_id=763204128

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 165
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

23 sati ranije, John said:

Bacate me u rebus sad:D taman sam resio u Zemun po NAD306 pa na Zvezdaru po zvucnike i sve gotovo za sat vremena:D

Ako budeš išao da gledaš taj NAD, kod istog prodavca, neka ti priključi ove zvučnike

https://www.kupujemprodajem.com/audio/zvucnici/castle-durham/oglas/97987831?filter_id=679924779

To bi trebalo da radi odlično. Imaš priliku da čuješ zajedno i pojačalo i zvučnike, a Darko spada u kategoriju vrlo korektnih prodavaca

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, SUROKVL said:

Ako budeš išao da gledaš taj NAD, kod istog prodavca, neka ti priključi ove zvučnike

https://www.kupujemprodajem.com/audio/zvucnici/castle-durham/oglas/97987831?filter_id=679924779

To bi trebalo da radi odlično. Imaš priliku da čuješ zajedno i pojačalo i zvučnike, a Darko spada u kategoriju vrlo korektnih prodavaca

Hvala na preporukama, imacu u vidu! Zapucao sam se za one Heco zvucike, nisam stigao danas da pogledam a taj lik se vraca za 2 nedelje u Beograd, tako da imam jos fore da pretrazim pojacala. Mozda se pojave jos neki interesantni zvucinici.

Link to comment
Share on other sites

Evo i par mojih predloga sta bi leglo na gore pomenuti Audiolab :

-TANNOY mercury m3 Cherry

- DALI 400

- Elac FS 57

-WHARFEDALE Diamond 9.5

..a sve u vasem cenovnom rangu.....chears i u zdravlje  da prodje kupovina.....

Tannoy mi je favorit posto sam ga slusao sa Audiolabom i znam da odlicno svira, ne bira zanrove, voli i rokacinu and heavy, a ne bezi ni od jazz-a.

Link to comment
Share on other sites

Tako je, budzet ukupan je 500 evra, ali moram uzeti u obzir kablove, malo u lap top da ulozim za zvucnu, sto ce biti 50-60 evra i ostalo je za pojacalo i zvucnike, tako da sam kontao 150 u pojacalo i 300 u zvucnike i to je to:)

Hvala svakako! Pogledacu sve predlozeno.

Link to comment
Share on other sites

Tako je, budzet ukupan je 500 evra, ali moram uzeti u obzir kablove, malo u lap top da ulozim za zvucnu, sto ce biti 50-60 evra i ostalo je za pojacalo i zvucnike, tako da sam kontao 150 u pojacalo i 300 u zvucnike i to je to:)

Hvala svakako! Pogledacu sve predlozeno.
Ulažeš 500eur u sistem, ne razmišljaj o kablovima. Glupo je dati pola vrijednosti pojačala u kablove, i ovi od 5eur će ti odlično završiti posao. Kupi prvo dobre zvučnike pa posle šta ostane...

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Engine said:

Ulažeš 500eur u sistem, ne razmišljaj o kablovima. Glupo je dati pola vrijednosti pojačala u kablove, i ovi od 5eur će ti odlično završiti posao. Kupi prvo dobre zvučnike pa posle šta ostane...

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
 

Jasno!:D

Link to comment
Share on other sites

Kabal do zvučnika treba da bude malo duži nego što treba. Narandžasti je dosta krut i nije ga lako složiti lepo, ali je jeftin tako da to nije problem. Ako je problem polaganje krutog kabla onda osim tog narandžastog, postoji i dobra opcija u Kanibalu, kabal je fleksibilan, ako je kraći (do 3m) 2,5mm2 ako je duži od 3m onda 4mm2.

http://www.kanibal.co.rs/products.php?sgr=15012000&pid=15012012

http://www.kanibal.co.rs/products.php?sgr=15012000&pid=15012013

Kabal za vezu pojačalo laptop, ne znam šta valja od fabričkih a da nije mnogo skupo.

Na slici je Orange, 4kom. 4x2x0,8mm do svakog zvučnika. Znači sve žice jednog kabla sam umotao zajedno uključujući i onu kalajisanu od širma, pa sam ih stegao vezicama (2+2 žice) da ne budu odvojeni. Tako sam dobio 4 kabla po 4,5mm2 preseka, dva za plus i dva za minus. Terminisano je bananama prečnika 4mm iz Kanibala. Za bi-wire, jedan kabal je na strani pojačala terminisan viljuškom, a drugi bananom, kako bih mogao da ih oba priključim na jedan jedini izlaz koji imam. Kod bi-wire povezivanja mora da se pazi da se ne okrenu slučajno polariteti kablova na zvučniku, jer se dobije kratak spoj na izlazu pojačala. Obično se praktikuje provera ommetrom pre ukjučenja pojačala.

Ne preporučujem direktno vezivanje Orange na konektore ili kalajisanje jer bakar i kalaj brzo oksidiraju. Na neke konektore pojačala Orange ne može da se priključi jer je solid core, to su oni gde se gola žica licnasta ubacuje i zarotira konektor, za to idu samo licnaste mekane žice. Ja inače ne preporučujem kupovinu pojačala koja nemaju 4mm buksne na izlazu.

Orange bi-wire.jpg

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Nixie said:

Kabal do zvučnika treba da bude malo duži nego što treba. Narandžasti je dosta krut i nije ga lako složiti lepo, ali je jeftin tako da to nije problem. Ako je problem polaganje krutog kabla onda osim tog narandžastog, postoji i dobra opcija u Kanibalu, kabal je fleksibilan, ako je kraći (do 3m) 2,5mm2 ako je duži od 3m onda 4mm2.

http://www.kanibal.co.rs/products.php?sgr=15012000&pid=15012012

http://www.kanibal.co.rs/products.php?sgr=15012000&pid=15012013

Kabal za vezu pojačalo laptop, ne znam šta valja od fabričkih a da nije mnogo skupo.

Na slici je Orange, 4kom. 4x2x0,8mm do svakog zvučnika. Znači sve žice jednog kabla sam umotao zajedno uključujući i onu kalajisanu od širma, pa sam ih stegao vezicama (2+2 žice) da ne budu odvojeni. Tako sam dobio 4 kabla po 4,5mm2 preseka, dva za plus i dva za minus. Terminisano je bananama prečnika 4mm iz Kanibala. Za bi-wire, jedan kabal je na strani pojačala terminisan viljuškom, a drugi bananom, kako bih mogao da ih oba priključim na jedan jedini izlaz koji imam. Kod bi-wire povezivanja mora da se pazi da se ne okrenu slučajno polariteti kablova na zvučniku, jer se dobije kratak spoj na izlazu pojačala. Obično se praktikuje provera ommetrom pre ukjučenja pojačala.

Ne preporučujem direktno vezivanje Orange na konektore ili kalajisanje jer bakar i kalaj brzo oksidiraju. Na neke konektore pojačala Orange ne može da se priključi jer je solid core, to su oni gde se gola žica licnasta ubacuje i zarotira konektor, za to idu samo licnaste mekane žice. Ja inače ne preporučujem kupovinu pojačala koja nemaju 4mm buksne na izlazu.

Orange bi-wire.jpg

Hvala na iscrpnom objasnjenju:D sve jasno!

Link to comment
Share on other sites

@Nixie

Извињавам се унапред ако тролујем тему човеку али реци ми да не знаш можда каква је разлика између тог наранџастог кабла и QED 79 рецимо? И где има да се купи тај наранџасти кабал?

Хвала пуно!

 

Link to comment
Share on other sites

Razlika je velika, narandžasti je 8 žica +1 žica solid core u širmu od aluminijuma, slično kao Audiquest type 8 (4x2x0,8 bez širma), a QED79 je licnasti. Nisam QED slušao, izgleda kao obična žica i nije mi zanimljivo. Inače Audioquest type 8 i jedan Orange 4x2x0,8 skoro potpuno isto zvuče (testirano kod mene i ortaka čiji je kabal), samo je cena neuporediva. 

Orange se nabavlja na Banjici, na lageru imaju samo 2x2x0,8 i 4x2x0,8.  Za zvučnike je dobar ovaj drugi, onaj prvi je za interkonekte i USB, a može i za zvučnike, nego je jeftino pa što da uzimam manji presek. Davno sam kupovao, tanji je recimo oko 70din/m a deblji duplo skuplji.

https://www.blueline.rs/kablovi/bezhalogeni-kablovi/bezhalogeni-kablovi1/kabl-je-hsth-fe90.html

 

Link to comment
Share on other sites

@Nixie

Хвала пуно на информацијама. Купио сам QED 79 али бих и покушао и овај наранџасти кабал. Реци ми може ли само да се конектује на "голу" жицу или мора да се терминише? Пошто има 8 жица да ли оголиш и све заједно упредеш око те алуминијумске и ставиш неку бананицу и сл?

Хвала пуно још једном!

Едит:

И да, какав им је овај кабал: https://www.blueline.rs/kablovi/zvucnicki-kablovi/kabl-lihch-296.html

Имаш ли можда искуства са овим?

Link to comment
Share on other sites

Aluminijumsku foliju ne uplićem, samo svih 9 bakarnih žica. Ja obično kablove terminišem banana konektorima. Ovi na mojoj slici iz Kanibala su sa dva šrafa za stezanje, bez lemljenja i izolovani od vazduha sa dva termobužura. Može i gola žica bez banana u konektore ako može da se stegne dobro ali to brzo korodira i treba ih povremeno očistiti finom šmirglom.

Taj širmovani kao LIYCY samo bez halogena nisam probao. LIYCY sam probao kao napojni na 230VAC i nije loš ali ima boljih. Svaka žica može da se koristi za zvučnike samo je pitanje kako utiče na zvuk. Može da se proba, nisu to skupi kablovi. Ako su žice kalajisane, preskoči.

Link to comment
Share on other sites

@Nixie

Хвала пуно још једном на корисним саветима!!

Углавном овај наранџасти ћу да купим свакако да пробам и да имам поређења ради са овим QED 79 што већ имам. Бананице немам али ћу свакако видети да купим или те из Канибала или неке Накамичи са Купујем Продајем.

Велики поздрав!

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Darth Maul said:

@sondek шта је "писмено" купити од тих бананица да су генерално ок, а да не коштају превише јер мој систем није у пар хиљада еура :ph34r::D

Oehlbach bananice, imate u par radnji i u bg-u i u n sadu.....ja ih rabim vec dugi niz godina i odlicne su, cak sam pravio i test i utvrdio da ne unose izmene u zvuku, tu su a prakticno kao da ih nema......ima i skupljih verzija na kojima se kabal prvo krimpuje  pa onda uvrce torex srafom, a druga jeftinija varijanta je da se direkno kabal uvrce u bananicu.Kvalitetna pozlata, dugotrajni materijali , ne trose se kao ove nakamichi koje inace unose veoma negativne artefakte u zvuku, njih zaobidjite u sirokom luku.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...