Jump to content


Nabavka zvučnika i pojačala


John

Recommended Posts

Pozdrav svima!

Treba mi mala pomoc. Hteo bih da kupim kvalitetne zvucnike i pojacalo, nemam nekog iskustva, moze se reci da debitujem kad je rec o ozvucenju. U sustini, sve je vazno, kvalitet zvuka, jacina. Muziku bih pustao preko kompa, gledao sam JBL E80, koje bi pojacalo moglo njih da tera u cenovnom rangu do 200€,. Buzet ukupan je 500€. Dnevna soba, 20ak kvadrata. Kapiram da cu sa polovnjacima bolje proci.

Hvala unapred!

Edit Infidel

 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 165
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Obzirom da slusas muziku sa kompa moraš imati dobru zvučnu kartu naprimer Asus oko 50 evra,(proveri na ploči kakve imaš slotove da li mini pc i expres ili pci slot)ako nema uslova na ploči treba ti neki jeftiniji DAC, bolji kablić do pojačala 10 evra, pojačalo polovno neka Yamaha ili Denon okvirno 120 do 150 evra, i naj važnija stavka zvučnici mogu fini da se nadju nemački iz zlatnih devedesetih Canton Elac MB Quart Magnat Heco i td.gledaj neke podne kutije ako imaš mesta u sobi za 150 do 200 evra. Eto to bi bilo to.

Link to comment
Share on other sites

Овде обитавају људи који слушају да ли је певач прехлађен, или је јуче поправљао доњу леву шестицу, па не пева као иначе. Треба да гледаш разгласне звучнике онда. ХиФи звучници нису за спољну употребу...

Link to comment
Share on other sites

Fokusiracu se onda na sobnu upotrebu, ocigledno da se ne razumem dovoljno:). Znam samo da sam kao klinac caletu produvao sve sto je valjalo od zvucnika! Sad cu da kupim da bi moji klinci to isto uradili:). Salu na stranu, treba mi nesto sto ce se lepo i jako cuti u sobnim uslovima, pojacalo cu kapiram pronaci za oko 150€, fino neko. Zvucnici su mi upitni, za njih bi dao 300-400€..

Hvala

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, Nixie said:

Zvučaće isto naravno, kakve veze ima sa sitnim vizuelnim nedostatkom. A to oštećenje može da se popravi, zalepi, pa onda maskira voskom za korekciju oštećenja. 

Izvinjavam se zbog of-topika, gde može da se nabavi vosak za korekciju oštećenja? :) 

Link to comment
Share on other sites

Da li bi preporucio njih pre od ovih JAMO s606 za koje sam se zapucao.:) hvala

Nebitno je sta ce ti neko preporuciti dok ne cujes svojim usima, sad, da li je to izvodljivo ne znam.
Pomenute Jamo nisam slusao pa i ne mogu da dam neko misljenje, siguran sam da ima neko na forumu ko jeste, pa ce se verovatno javiti.

Sent from my SM-A520F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Nixie said:

Obavezno da ih čuješ pre kupovine. Jamo su u Gornjem Milanovcu, nije  ni to daleko stiže se brzo.

Hvala. Poslusacu i jedne i druge taman. Uzecu prvo pojacalo, pa pod misku da oslusnem zvucnike. Kapiram da ovaj DENON PMA 1060 tera i jedne i druge bez problema? 

 

https://www.kupujemprodajem.com/audio/pojacala/denon-pma-1060-new-optical-class-a/oglas/97989706

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...