Jump to content


Коронарна апликација


Filipescu

Recommended Posts

2 sati ranije, Aleksandar75 said:

Poreklo ove vrste paranoje potiče iz pogrešne predstave o sebi.

Prvo se zapitajte zašto bi iko imao interes da vas ''prati'' a pogotovo da ulaže resurse u to.

Pri tome ogromna većina visi po društvenim mrežama...

Уопште не постоји параноја да неко баш мене именом и презименом прати, тако да "погрешне представе о себи" нема. Човек се прати (кретање, обрасци понашања итд.) пре свега као јединка чопора и као такав проматра. На основу свега прикупљеног, људи се категоризују и стављају у одређене фиоке. Наравно да то не ради неки Пера Перић, већ исто обављају супер-компјутери. Да се то ради у данашње време, нема потребе о томе полемисати.

Мене ипак забрињава број људи који према томе немају никакав критички осврт. Где се то објашњава прагматичношћу и чињеничним стањем. А чињенично стање не мирује, већ се корак по корак помера ка одузимању сваког вида слободе. Па има ли граница, чије прелажење није за релативизовање?

Link to comment
Share on other sites

Potpisujem da je sve tako kako ste i napisali  Filipescu .:thumbsup2

GPS tehnologiju je iznedrila americka vojska s kraja 50-tih godina proslog veka, ih, sta sve oni drze u svojim tajnim odajama mogu samo pretpostaviti.....pa dzojstikom iz kancelarije u bog te pitaj gde u ameriki ubijaju sirom bliskog istoka.....tako da ne vredi polemisati o toj temi kad je sve dostupno i vidljivo na netu.

Link to comment
Share on other sites

57 minuta ranije, Filipescu said:

Наравно да то не ради неки Пера Перић, већ исто обављају супер-компјутери. Да се то ради у данашње време, нема потребе о томе полемисати.

Мене ипак забрињава број људи који према томе немају никакав критички осврт. Где се то објашњава прагматичношћу и чињеничним стањем. А чињенично стање не мирује, већ се корак по корак помера ка одузимању сваког вида слободе. Па има ли граница, чије прелажење није за релативизовање?

Potpuno sam svestan, i imam kritički osvrt! Pitanje je samo šta me u ovom trenutku više žulja (što ne znači da problem o kome govori Filipescu ne postoji)? Konkretno, mene, pera perić!!!!
Mislim da će čovečanstvo morati da nađe izlaz. Uz veći ili manji pičvajz, naravno. No se bojim da za problem pere perića nemamo rešenje. Ono, genetski sklop nam je takav. 
Mislim da više neću na ovu temu....... ali ono, ko zana.:)

Link to comment
Share on other sites

Uf, dobro je, sad znamo da je praćenje samo benigna monetizacija. Istorija je dokazala da takvi procesi, pa makar oni bili i rekordni u istoriji, ne vode u grabljenju političke moći. Oni vole da, eto, malo skupljaju dolar po dolar i tako u nedogled. Nikakva politika ih ne zanima, iako su najbogatiji.

Političke partije na zapadu imaju snažan odium da im neki privredni monopolista ili kartel pišu zakone. To se dešava u nekoj tamo Srbiji ili Kazahstanu Lobiranje i javno plaćanje političkih kampanja je izmišljotina zlih jezika. Recimo preko korporativnih medija možemo naučiti da su to teoretičari zavere.

Praćenje mogu da rade samo one države koji oni označe kao nedemokratskim. Recimo Kina sa svojom 5G mrežom.

Link to comment
Share on other sites

Meni je do jaja ovo ''buđenje'', ''osvešćenje''...''otkrivanje Amerike''...

Hajde malo pročitajte neku knjigu iz domena društvenih nauka, shvatićete da ništa novo nije u pitanju...SVAKA država teži totalitarizmu, izginuše tolike generacije u borbi za svoja prava kroz ograničavanje vlasti...

Naravno, tu su i razne pseudodržavne formacije, interesne grupe, bolesnici ove i one fele...sa svojim interesima. Uvek ih je bilo i biće ih, ništa novo, samo se koristi moderna tehnologija.

@Filipescu da živiš u Beču polovinom 18. veka znala bi Marija Terezija kada ideš u WC i bez interneta i aplikacija ;) 

Link to comment
Share on other sites

Јасно је из твојих претходних писања, да ти наступаш из угла неког ко има довољно знања, али те ово не качи или не тангира, па бираш да те баш брига. Уколико те закачи, имаћеш довољно знања да се према било чему из широке лепезе наметнутих решења одредиш и поставиш. Али већина коју исто тако "баш брига", па на прву изгледа да су у истој линији са тобом, ''+*/-+!"$$%%()"".  

Кад се у медијима прича о "паметним" технологијама, за човека се практично увек каже, корисник. Нпр. корисника "паметних" технологија има толико и толико. Чиме нам се јасно даје до знања шта смо ми у том ланцу. Ко год мисли да су речи које се користе у званичним наративима случајне, па ебига. Све пише у новинама, ко може да прочита.

Мене у суштини само депримира недостатак вере у живот. До те мере, да људи инсталирају неке апликације и да им страх кроз технологију одређује одлуке, мисли итд. Баш јбг...

П.С.: у Србији, где власт купује кинеске камере и систем за препознавање лица, било каква мобилна апликација је слажем се мањи проблем.

Link to comment
Share on other sites

Náyebó szám, što bi rekli na novovrányánszkóm.

Žena kupila vešmašinu sa wi-fijem i aplikacijom za mobilni telefon.

Tako da ako sam počešo sulcus glutealis a nije me uvatio akcelerometar telefona ili nadzorna kamera, čipovane gaće će me druknuti garánt.

https://play.google.com/store/apps/details?id=it.candy.simplyfi&hl=en&referrer=utm_source%3Dgoogle%26utm_medium%3Dorganic%26utm_term%3Dcandy+wifi+washing+machine&pcampaignid=APPU_1_UDn-XvfVDcjmrgSQzoboDQ

Link to comment
Share on other sites

6 sati ranije, Filipescu said:

... али те ово не качи или не тангира, па бираш да те баш брига. Уколико те закачи, имаћеш довољно знања да се према било чему из широке лепезе наметнутих решења одредиш и поставиш. Али већина коју исто тако "баш брига", па на прву изгледа да су у истој линији са тобом, ''+*/-+!"$$%%()"".  

Očigledno me nisi dobro razumeo...i kači me i tangira me izuzetno.

Da ne ke..am mnogo, ali ne jednom mi je telefom bio ''na merama'' ne zbog mene već zbog klijenata koji su zvanično ''na merama''.

Veoma često sam sam naspram državnog (ili ''drugog'') aparata u neravnopravnoj borbi.

Al' da ne budem patetičan i da skratim BS, to je ''usud'' i lepota nekih zanimanja.

Htedoh da kažem (iz iskustva) da ''teorije zavere'' na način na koji su prezentovane po netu više doprinose zbunjivanju građana, proizvodnji straha i opštem osećanju bespomoćnosti. Dakle, dođe budala, izlupeta se, kod ljudi koji iole nešto znaju proizvede u boljoj varijanti sumnju a u goroj kontraefekat.

Borba za prava i slobodu je stvar konkretnog činjenja, akcije, stvar prakse.

U prevodu: nekoga hebe šef svaki dan, kinji ga, ponižava...on ode kući i raskrinkava po netu svetske zavere. Druže, ako si mangup opali mu šamarčinu, zavrni uvo...ako nisi, podnesi mu tužbu za mobing...u obe varijante po..enjaj se gnjidi u život.  Budi ljudina, podrži kolegu na poslu kada je u problemu, pomozi nezaštićenom i slabom koga ne poznaješ, prijavi idiota koji pali baklju na krovu.............a onda raskrinkavaj zaverenike oni će doći na red svakako, istorijska pravila imaju snagu aksioma iz prirodnih nauka.  

PS nije niko imun na paranoju, evo na primer ja sam ubeđen da mi je @lalelala ''slušao telefon'' dok je radio u NS :lol::lol::lol:

PS2 izvini Lale bilo je jače od mene :D

 

Link to comment
Share on other sites

On 2.7.2020. at 8:32, Filipescu said:

Ово је врло честа реакција на ове ствари, а иста је резултат скуваних жаба које смо сви постали. 

 

Pogresno si me razumeo :) Nije poenta mog pisanija eh kao prati i ovaj pa sta. Vec sam osvrt na temu, gde pored ovoga, google te svakako prati. I to ne samo google, vec i gomila njih, i to prevazilazi nivoe paranoje i koincidencije. Pre neki dan, na viber mi stize poruka od drugara, e kupio sam kroksice, par minuta kasnije izlazi mi reklama za iste. A u zivotu, ali u zivotu nisam guglao o istim :) I to nije prvi put, bogami nece biti ni poslednji. I ja sam softverski inzenjer, i vrlo mi je poznato kako telemetrija funkcionise i sta se radi sa istom, a i koja lova se u tome obrce. Jednostavno, danas smo svi goli sto se tice privatnosti ^^

Link to comment
Share on other sites

Meni su recimo interesantni forumski baneri.Smaraju za medalju jer izlaze preko preko celog ekrana mal malo,a unread im je blizu pa verovatno zato.Mislim da vec neki preriod primecujem da se pojavljuju i reklame o samo onom o cemu se prica u kuci.Mozda tripujem, ali dosta prijatelja mi je vec to primetilo.

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, brijac said:

Pogresno si me razumeo :) Nije poenta mog pisanija eh kao prati i ovaj pa sta. Vec sam osvrt na temu, gde pored ovoga, google te svakako prati. I to ne samo google, vec i gomila njih, i to prevazilazi nivoe paranoje i koincidencije. Pre neki dan, na viber mi stize poruka od drugara, e kupio sam kroksice, par minuta kasnije izlazi mi reklama za iste. A u zivotu, ali u zivotu nisam guglao o istim :) I to nije prvi put, bogami nece biti ni poslednji. I ja sam softverski inzenjer, i vrlo mi je poznato kako telemetrija funkcionise i sta se radi sa istom, a i koja lova se u tome obrce. Jednostavno, danas smo svi goli sto se tice privatnosti ^^

Ista prica i sa facebook, drugar i ja pricamo o nekim starim frendovima, znaci samo pricamo i nista vise i sutradan i meni i njemu na fejsu se pocnu pojavljivati bas ti isti ljudi. 

Pe hebem mu misa, a tko je ovde lud! 

A bunike nit smo mirisali a nit jeli.... 

21 vek, vek informacione tehnologije. 

Link to comment
Share on other sites

On 4.7.2020. at 17:55, brijac said:

Pogresno si me razumeo :) Nije poenta mog pisanija eh kao prati i ovaj pa sta. Vec sam osvrt na temu, gde pored ovoga, google te svakako prati. I to ne samo google, vec i gomila njih, i to prevazilazi nivoe paranoje i koincidencije. Pre neki dan, na viber mi stize poruka od drugara, e kupio sam kroksice, par minuta kasnije izlazi mi reklama za iste. A u zivotu, ali u zivotu nisam guglao o istim :) I to nije prvi put, bogami nece biti ni poslednji. I ja sam softverski inzenjer, i vrlo mi je poznato kako telemetrija funkcionise i sta se radi sa istom, a i koja lova se u tome obrce. Jednostavno, danas smo svi goli sto se tice privatnosti ^^

Али овде постоји нови моменат. А то је да своје комшије, суграђане и све људе са којима долазим у контакт, престајем да гледам као људе и посматрам као потенцијалне преносиоце заразе. И ове апликације су велики корак у том правцу...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
On 2.7.2020. at 10:34, Srecko said:

Ja imam pitanje druge naravi.
Hoće li ovi naši "akademici" iz vlasti (zna li neko) učiniti nešto da naprave našu Covid-19 aplikaciju, da bi smo i mi mogli da koristimo pomenute Apple i Google platforme?
Ima nas i drugih ne samo teoretičara zavera i anti vaksera (bar se nadam)emoji16.png.

Ево Срећко, услишила вам се молитва:

http://rs.n1info.com/SciTech/a628820/Tokom-avgusta-bi-i-Srbija-trebalo-da-dobije-aplikaciju-za-pracenje-kontakata.html

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...