Jump to content


Коронарна апликација


Filipescu

Recommended Posts

Цењено форумско пучанство, неки од вас можда већ знају, али за мене је то данас било негативно изненађење. Гугол је на свим андроид телефонима, без питања и обавештења, инсталирао апликацију за праћење друштвених контаката. Иста се аутоматски активира уколико су локација и блутут на телефону укључени. За проверу просто одете на подешавања, гугл и воила. Одавно ми је било јасно да ће ме гугл пре или касније погурати у правцу нокије 1210, само је било питање како. Претпостављам да ни епл неће заостати по овом питању.

Добродошли у врли нови свет.

Link to comment
Share on other sites

Zexx, борићу се за твоје право, а можда и потребу, да те надзире ко год те о томе не обавести. Уколико случајно нешто о томе сазнаш, подржаћу те у твојим напорима да прочиташ њихове дисклејмере. Очекујем ништа мање од тебе онима, који исто никако не желе. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, brijac said:

Ti mislis da gugl inace ne kupi podatke? :D 

Ово је врло честа реакција на ове ствари, а иста је резултат скуваних жаба које смо сви постали. 

Ради се о томе, да они који се баве свим облицима надзирања, познају људску психологију боље од сваког просечног човека. Човек, који зна да је надзиран, се аутоцензурише. Једноставан пример је, да у лифту у ком видиш камеру, сигурно нећеш копати нос, почешати доопе или штатијазнам. Такође постоје дуготрајни ефекти на психологију оних који су надзирани, а последице по генерације које се рађају у свеобухватно-надзираном систему ћемо тек видети.

59 minuta ranije, Zexx said:

Pročitaj moj post pre tvog, da se ne ponavljam...

Капирам ја шта тамо пише. Добровољно обавештавање околине итд. Разумем да то неко посматра као чин друштвене одговорности, али ја то видим као даље кување жаба, иза ког следи неки следећи корак, па следећи итд... У комунизму нпр. су људи потказивали комшије, мужеве жена које се свиђају неком партијском доушнику, али ово је нови левел. Овде човек треба сам себе да пријављује (аутоцензура). Људи су на жалост потпуно неинформисани о информационим-мрежним-сајбер ратовима (којима се баве само неки људи из уских безбедоносних кругова и о чему се информише по неки залуђеник), у које смо практично умочени као лакмус папир, па онај који нас мочи, прати како мењамо боје. Цела ова ствар се може посматрати из два угла. Генијалности разрађених планова и доследности којим се исти примењују, и последица по нас заморчиће... 

Како год, не желим да распирујем неку даље расправу у овом правцу, да тема не би била закључана. Нека свако одлучи за себе.

Link to comment
Share on other sites

Filipe, pusti sad te GRU, NSA, CIA, BIA i "deep state" priče i sve ostale misterije univerzuma, ja sam pragmatičan čovek, i prosto mi je zasmetalo što si propustio osnovnu stvar, a to je da Google i Apple ne forsiraju instalaciju bilo kakvih aplikacija za praćenje socijalnih kontakata, nego obezbeđuju tehnologiju koja to omogućava, i koja radi ISKLJUČIVO u kombinaciji sa nekom od oficijelnih aplikacija objavljenih od strane državnih institucija zaduženih za sektor zdravstva. To se iz tvog inicijalnog posta apsolutno ne može razumeti, a prava istina je da za prosečnog Srbina, korisnika pametnog telefona, ova nova funkcionalnost nema ama baš nikakvog značaja, niti postoji bilo kakav razlog da se neko plaši od nekakvog tajnog praćenja. Na stranu što takva aplikacija kod nas još uvek ne postoji, a kada i ako je bude, niko te ne obavezuje da je instaliraš i koristiš, simple as that... I kako onda drugačije da se shvati pokretanje ove teme, osim da služi za podgrevanje još jedne teorije zavere?:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Ma nemere, paranoja :D Nas prate na mnogo primitivniji način, eto ima tome trijes i neku godinu. Ono dođu ljudi iz Lelekoma da ti instaliraju inernet, a ti ukapiraš da su stručnjaci i za nešto drugo...........................

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Zexx said:

Filipe, pusti sad te GRU, NSA, CIA, BIA i "deep state" priče i sve ostale misterije univerzuma, ja sam pragmatičan čovek, i prosto mi je zasmetalo što si propustio osnovnu stvar, a to je da Google i Apple ne forsiraju instalaciju bilo kakvih aplikacija za praćenje socijalnih kontakata, nego obezbeđuju tehnologiju koja to omogućava, i koja radi ISKLJUČIVO u kombinaciji sa nekom od oficijelnih aplikacija objavljenih od strane državnih institucija zaduženih za sektor zdravstva. To se iz tvog inicijalnog posta apsolutno ne može razumeti, a prava istina je da za prosečnog Srbina, korisnika pametnog telefona, ova nova funkcionalnost nema ama baš nikakvog značaja, niti postoji bilo kakav razlog da se neko plaši od nekakvog tajnog praćenja. Na stranu što takva aplikacija kod nas još uvek ne postoji, a kada i ako je bude, niko te ne obavezuje da je instaliraš i koristiš, simple as that... I kako onda drugačije da se shvati pokretanje ove teme, osim da služi za podgrevanje još jedne teorije zavere?:rolleyes:

Primetio sam pre nekih 3-4 dana da mi se  baterija na telefonu u toku noci ispraznila sa 80 posto, na 2 posto , znaci stojao je na nocnom stocicu, ujutro sam ustao, primetim da je prazna baterija, bilo mi cudno zasto. Telefon ima oko 1,5 godinu, baterija drzi odlicno, cisto informacije radi.

Ocigledno se apdejtovao sistem + Kovid aplikacija za pracenje.

Jes vala, pise na Kovid aplikaciji da se dobrovoljno ukljucuje tracking, tj pracenje, al i na tarabi pise  . . .  tako da zahebite te price nece oni da nas prate, deep state je laz, iitd.....svedoci smo a bome  i ucesnici bioloskog rata......velike i bitne istorijske momente trenutno prozivljavamo kao ljudska vrsta. Tek ce se pisati doktorati na temu kovida, zaraznih bolesti, a istina kao i uvek cuci u nekom mracnom cosku i ceka da izadje na videlo dana.

 

Link to comment
Share on other sites

12 minuta ranije, zeljko1974 said:

Primetio sam pre nekih 3-4 dana da mi se  baterija na telefonu u toku noci ispraznila sa 80 posto, na 2 posto , znaci stojao je na nocnom stocicu, ujutro sam ustao, primetim da je prazna baterija, bilo mi cudno zasto. Telefon ima oko 1,5 godinu, baterija drzi odlicno, cisto informacije radi.

Ocigledno se apdejtovao sistem + Kovid aplikacija za pracenje.

Jes vala, pise na Kovid aplikaciji da se dobrovoljno ukljucuje tracking, tj pracenje, al i na tarabi pise  . . .  tako da zahebite te price nece oni da nas prate, deep state je laz, iitd.....svedoci smo a bome  i ucesnici bioloskog rata......velike i bitne istorijske momente trenutno prozivljavamo kao ljudska vrsta. Tek ce se pisati doktorati na temu kovida, zaraznih bolesti, a istina kao i uvek cuci u nekom mracnom cosku i ceka da izadje na videlo dana.

Predlažem da sve kompjutere i mobilne uređaje koje imaš u kući ugasiš, spakuješ u kese i kutije i odneseš do prve ulice koja se renovira, a bogu fala pun ih je grad, i strpljivo sačekaš da naiđe valjak, a ako su TV, frižider, pegla, štagod, takođe smart, i njih, naravno...

Link to comment
Share on other sites

@zeljko1974

Greške u aplikacijama koje ne dozvoljavaju telefonu da ode u "sleep mode" su jako česte, zato služi update i silne zakrpe. Posledica telefona koji ne odlazi u "sleep mode" je "battery drain", opšte prisutna pojava u svetu mobilnih telefona. Ovaj problem može u bilo kom trenutku da izazove bilo koja aplikacija, pa i sam operativni sistem i nije neuobičajeno, tako da ne može biti smartano relevantnim i nužno posledicom aplikacije koja je predmet teme.

Link to comment
Share on other sites

Cisto informacije radi, kompjuter koristim od 1988 godine i hvala bogu informaticki sam potkovan.

Ne treba biti naivan pa cvrsto verovati u sve sta nam se kaze, pogotovo od "ovih" nasih trenutnih politickih aktera.

Kovid aplikacija je tu radi naseg, sveopsteg dobra, cisto sumnjam.:D

 

------------------------------------------------------

  • "Iskopace tebe  Bili, ja ti kazem !"

(maratonci trce pocasni krug )

  • „E, pa hoće centrala da pogreši jednom, ali ne sto puta, slušajte druže, možda ste dobili pogrešan broj, al’ste dobili onog’ kog’ ste tražili“.

    („Balkanski špijun“, Ilija Čvorović).

-----------------------------------------------------

:ph34r:

:bacanje

Link to comment
Share on other sites

Ja imam pitanje druge naravi.
Hoće li ovi naši "akademici" iz vlasti (zna li neko) učiniti nešto da naprave našu Covid-19 aplikaciju, da bi smo i mi mogli da koristimo pomenute Apple i Google platforme?
Ima nas i drugih ne samo teoretičara zavera i anti vaksera (bar se nadam).

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, ivanp said:

Ma nemere, paranoja :D Nas prate na mnogo primitivniji način, eto ima tome trijes i neku godinu. Ono dođu ljudi iz Lelekoma da ti instaliraju inernet, a ti ukapiraš da su stručnjaci i za nešto drugo...........................

Ima ''tome'' mnoooogo više od trijes i neku godinu

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Aleksandar75 said:

Poreklo ove vrste paranoje potiče iz pogrešne predstave o sebi.

Prvo se zapitajte zašto bi iko imao interes da vas ''prati'' a pogotovo da ulaže resurse u to.

Pri tome ogromna većina visi po društvenim mrežama...

Ne kazem da mene licno neko prati, ali na ovaj nacin  vlast il ko vec daje sebi alibi da je ovakva vrsta njihove reakcije opravdana.

To je poenta price.

Ha, ma koga ja interesujem osim kad deci treba love , ko mister Bandi :D....

Link to comment
Share on other sites

2 minuta ranije, Aleksandar75 said:

Poreklo ove vrste paranoje potiče iz pogrešne predstave o sebi.

Prvo se zapitajte zašto bi iko imao interes da vas ''prati'' a pogotovo da ulaže resurse u to.

Pri tome ogromna većina visi po društvenim mrežama...

Zapravo jesmo svi odreda interesantni za praćenje, a Google uopšte i ne krije da nas prati, jer to je prosto njihov poslovni model, monetizacija prikupljenih podataka. S obzirom da kompanija trenutno vredi 1442 milijarde dolara, reklo bi se da informacije o svakom korisniku interneta na planeti ipak imaju neku vrednost...B)

Link to comment
Share on other sites

4 sati ranije, Srecko said:

Ja imam pitanje druge naravi.
Hoće li ovi naši "akademici" iz vlasti (zna li neko) učiniti nešto da naprave našu Covid-19 aplikaciju, da bi smo i mi mogli da koristimo pomenute Apple i Google platforme?
Ima nas i drugih ne samo teoretičara zavera i anti vaksera (bar se nadam)emoji16.png.

Srecko na(cuo) sam da projekat vodi onaj moron Nest****ic - bice sjajna aplikacija :D

Link to comment
Share on other sites

19 minuta ranije, Aleksandar75 said:

Poreklo ove vrste paranoje potiče iz pogrešne predstave o sebi.

Prvo se zapitajte zašto bi iko imao interes da vas ''prati'' a pogotovo da ulaže resurse u to.

Pri tome ogromna većina visi po društvenim mrežama...

Vidim da će tema brzo u ..................katanac. :DMsm ovdi sam bio optužen od forumskih mislilaca za svašta. Od citiranja nato medija do autošovinizma... i slična njesra.
U stvari kvalifikacija za postati bezbednosno interesantan je bila izuzetno laka! Bilo je potrebno samo da budete protiv, i da to jasno i javno iskazujete!

I sam sam se čudio zašto imaju interes jer objektivno nisam predstavljao nikakvu opasnost.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...