Jump to content


INNUOS


Thecoki

Recommended Posts

Većina zna da je Innuos od skoro prisutan na našem tržištu.Kompanija koja se bavi proizvodnjom servera-strimera pokupila je dosta dobrih kritika,međutim kod nas je još uvek nepoznanica.

Kod ovlašćenog distributera (Mkabl) imao sam priliku da poslušam Innuos Zen mk3 i jedan od poslednjih proizvoda Innuosa Phoenix usb  reclocker.

Iako je Phoenix prvenstveno namenjen za njihove jače modele Zenith i Statment sa Zen-om daje neverovatna poboljšanja.

Sistem koji je na kome se testirao Innuos :

Atoll DAC 300

Pre-amp Atoll PR 400

AMP-Atoll AM400

Zvučnici Elipson Legasy 3220

Softwear :Roon & Ipeng

Zen Mk3 kao transport radi odlično  sa obe aplikacije mada ja lično dajem prednost na Roon zbog jednostavnosti i preglednosti.Zvučno nema neke uočljive razlike.

Sistem je radio sasvim pristojno(nisam baš neko ko može da pojasni detalje tonova) sa Zen-om sve je bilo fino prijatno za slušanje.

Kada smo spojili Zen sa Phoenix-om jednostavno bilo je neverovatno koliko se sve pojasnilo  i scena je jednostavno popunila kompletu sobu.Numera za numerom koju smo puštali sa i bez Phoenix-a jednostavno nisu bile iste i to razlika toliko drastična da se pomisli da je promenjen ceo sistem a ne samo jedan dodatak u digitalnom tansportu.

Milsim da je Innuos uradio jako dobar posao sa svojim prozvodima i da im treba pružiti šansu da se nadmeću sa poznatijim brendovima.

Evo i par sličica:D

 

 

IMG_20200630_095642.jpg

IMG_20200630_100024.jpg

IMG_20200630_100244.jpg

IMG_20200630_100651.jpg

IMG_20200630_100703.jpg

IMG_20200630_103139.jpg

Link to comment
Share on other sites

Лепо, нема шта. Одлична решења за добар звук.

Оно шта мене радује, а волео бих да ми потврдиш, је да УСБ регенератор има значајну улогу и поред напреднијег УСБ интерфејса. Имаш ли тај податак, који ниво УСБ имплементације Innuos користи у слушаном Atoll DAC 300?

Link to comment
Share on other sites

Samo da napomenem da ova Innuos spravica nema pozitivnog uticaja na zvuk modela Statement jer je USB na njemu toliko dobro izveden da izgleda teško može bolje od toga, čak je utisak većine koji su čuli tu kombinaciju da se zvuk nekako "pokvari", ali zato ovi jeftiniji modeli itekako imaju benefita, pa se zvučno opasno približavaju najskupljem modelu.:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Filipescu said:

Колико видим, 2500кЕ. Цена права ситница :D

Za dobar rekloker to nije mnogo. Ako i sa PCiem daje boljitak  znači da je tražena cena opravdana. Sistem na zabeležinim fotografijama predivan, opis sistema dobar. Hvala, uživao sam čitajući. Atoll komponente zavređuju punu pažnju.

Link to comment
Share on other sites

И ово је све било на Интонином сајту, сада видим нема али има још увек на: https://kitsunehifi.com/product/intona-usb/

Does the Isolator affect signal quality?
“The 7054-based USB Hi-Speed Isolator is a phy-level receiver/isolator/reclocker/repacketizer working at a bidirectional bandwidth of 480 MBit/s.
It receives and transmits USB data using a dedicated ULPI-transceiver, buffers and translates by our proprietary logic using FPGA technology and isolates using industry-leading RF-type isolators by Silicon Labs with least possible capacitance.
It does not translate or distort data packets like a hub but does reproduce and reclock the original data by 100%“.

Мој коментар за мерења је био само духовит јер нико други од произвођача ових производа не даје баш никаква мерења осим описа да је баш њихов производ најбољи :)

...али томе није у овој теми место.

Link to comment
Share on other sites

Phoenix je proban za vikend sa laptop-om i  desktop računarom ,rezultat je neverovatan.Nije mali novac ali čisto sumjam da neki Grk može da mu priđe.

Što se tiče merenja meni to nije nikada bilo presudno...

Sistem je:

Pojačalo:Hegel H390

DAC:Esoteric N05

Zvučnici:Canton Chrono 90DC

Laptop nemam inforamaciju o modelu nisam neki poznavalac

Desktop:Windows 10pro,Intel I3-9100f ,8gb ram-a ostalo sve integrisano

Pozzz

Link to comment
Share on other sites

On 6/30/2020 at 5:22 PM, džonibigud said:

Za dobar rekloker to nije mnogo. Ako i sa PCiem daje boljitak  znači da je tražena cena opravdana. Sistem na zabeležinim fotografijama predivan, opis sistema dobar. Hvala, uživao sam čitajući. Atoll komponente zavređuju punu pažnju.

Ma gde mnogo, taman. Za osam meseci od kako je Thecoki audiofil tačno može da čuje šta donosi dobar rekloker od 2500.

 

 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Bendtner said:

Ma gde mnogo, taman. Za osam meseci od kako je Thecoki audiofil tačno može da čuje šta donosi dobar rekloker od 2500.

 

 

Thecoki se potrudio. Otišao, poslušao. Zabeležio lepe fotografije, napisao interesantan tekst u kome je izneo svoje utiske i hvala mu na tome.

A sada da te pitam, da li si ti napisao nešto interesantno pa da obratim pažnju na to?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, džonibigud said:

Thecoki se potrudio. Otišao, poslušao. Zabeležio lepe fotografije, napisao interesantan tekst u kome je izneo svoje utiske i hvala mu na tome.

A sada da te pitam, da li si ti napisao nešto interesantno pa da obratim pažnju na to?

Evo probaću: 2500, 3000, 2700, 3500 ... 

Link to comment
Share on other sites

Obožava komentare "pravih audiofia" ! 

Prvo ako je neko 8 meseci na forumu ne znači da je uopšte audofil ili da treba neko da ga krsti nekom titulom. 

Ja sam izneo svoje mišljenje zbog razumnih članova sa kojima uživam u razmeni svog i njihovog iskustva i mišljenja.

Tu sam i dalje zbog takvih i biću, a vi što iznosite svoje frustracije ovde jel kući žena diktira stvarno mi vas je žao. 

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Thecoki said:

Obožava komentare "pravih audiofia" ! 

Prvo ako je neko 8 meseci na forumu ne znači da je uopšte audofil ili da treba neko da ga krsti nekom titulom. 

Ja sam izneo svoje mišljenje zbog razumnih članova sa kojima uživam u razmeni svog i njihovog iskustva i mišljenja.

Tu sam i dalje zbog takvih i biću, a vi što iznosite svoje frustracije ovde jel kući žena diktira stvarno mi vas je žao. 

Ne lupetaj lebati.

Nego, kako se kaže, Jel ili Jer, Irak ili Iran, šta misliš?

Link to comment
Share on other sites

Pazi, vidi, stani, gledaj...

Jes' malo cudno da u novembru 2019. kao totalni pocetnik ne mozes da se odlucis da li hoces dvosistemce ili trosistemce, a za pola godine kasnije se prica o USB reclocker-u od 2.5k...

 

U medjuvremenu je bilo i dosta drugih zanimljivih pocetnickih tema...

https://www.hi-files.com/forum/index.php?/profile/44400-thecoki/content/&type=forums_topic&change_section=1

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...